به گزارش سوکا به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این مجله یکصد هزار نسخه تیراژ دارد و دوره توزیع آن به مدت دو ماه است، مطالب منتشر شده در این مجله حاصل گزارش سفر شش روزه خبرنگار این مجله– اشتفانبور یانک – به ایران است.

گزارش مصور منتشر شده با عنوان «کشور قصرها، یک مسافرت در امتداد جاده ابریشم از اصفهان به تهران» به توصیف جذابیت های سه شهر اصفهان، کاشان و تهران می پردازد.

این مجله با چاپ عکسی بزرگ و زیبا از میدان امام؛ مینویسد: «میدان امام زیباترین میدان تاریخی کشور ایران و دومین میدان بزرگ جهان؛ مربوط به دوره صفویه است. میدان امام محلی است که قبلا در آن مسابقه چوگان برگزار می شد و از اینجا بوده است که بازی چوگان به دیگر نقاط جهان منتقل گردید.»

در بخش دیگری از مجله با درج تصاویری از مسجد جامع اصفهان و سی و سه پل از زیبایی های آن برای مسافران نوشته شده است.

شهر کاشان مقصد بعدی خبرنگار اتریشی بوده است که با اقامت یک روزه در این شهر، گزارشی را در این خصوص ارائه می نماید. او خانه بروجردی های کاشان را به عنوان بنایی با آثار معماری اروپایی و آسیایی معرفی می کند. مجله اتریشی یادآور می شود که این شهر شهرت جهانی در کاشی و قالی نیز دارد.

تهران شهر آخری است که این مجله آن را معرفی کرده است.بازار تهران، مراکز فرهنگی مانند کاخ گلستان، موزه های تهران، تالار وحدت، دانشگاه تهران و کتاب فروشی­های اطراف آن، از مراکزی هستند که در مورد آن توضیحاتی ارائه شده است .

شرکت Austrian دارای مسیرهای پروازی به ۵۵ کشور دنیا می باشد و این اقدام برای نخستین مرتبه توسط یک شرکت هواپیمایی معتبر اروپایی انجام گرفته است.

مجله های منتشر شده به مدت دوماه در کلیه مسیرهای پروازی این شرکت در سرتاسر جهان در دسترس مسافرین قرار خواهد گرفت و می تواند به رشد علاقه مندی سفر به ایران کمک بسیاری کند.