به گزارش سوکا ، این مسابقات از دیروز پنجشنبه با شرکت ۱۹ کشور در شهر پکن آغاز شد و تیم ملی ایران در بخش پرورش اندام به مقام قهرمانی دست یافت، در بادی کلاسیک دوم شد و در بخش فیزیک نیز به دلیل حضور تنها یک نماینده امتیازی کسب نکرد.

به این ترتیب تیم ایران بر اساس امتیازات اعلام شده در مجموع سه رشته پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک صاحب ۱۲ مدال شد که کسب این تعداد مدال، تیم ایران را در سکوی دوم آسیا قرار داد.

«ناصر پورعلی فرد» رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشورمان روز جمعه و در خاتمه این رقابتها گفت: تیم ایران در پنجاهمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا در چین در مجموع ۱۳ شرکت کننده داشت که به جز امیر محمد سلیمان که تنها نماینده ایران در بخش فیزیک بود و مدال کسب نکرد، بقیه ملی پوشان صاحب مدال شدند.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در خصوص رقابتهای امروز جمعه نیز گفت: تیم ایران در مسابقات امروز در بخش پرورش اندام ۹ نماینده داشت که موفق شد ۷ مدال طلا، یک نقره و یک برنز کسب کند.

او اظهار داشت که در رقابتهای روز گذشته (پنجشنبه) نیز تیم ملی ایران توسط آرمان رضوانی در دسته منهای ۱۶۸سانتیمتر و محمد قاسمی در دسته ۱۸۱ سانتیمتر صاحب مدال طلا شد و وحید بادپی تنها نماینده دسته منهای ۱۷۵ سانتیمتر بادی کلاسیک ایران نیز نقره گرفت.

اسامی تیم ملی کشورمان که در این مسابقات موفق به کسب مدال شدند، به شرح زیر است:

مدال طلا: آرمان رضوانی و محمد قاسمی در بادی کلاسیک، مهدی محمودی، مهدی قنواتی، سعید معمر، میثم کشوری، روح الله میرحسینی، مهدی مصطفی لو و حمید لکزایی در پرورش اندام

مدال نقره: وحید بادپی در بادی کلاسیک و رمضانعلی قنبرپور در پرورش اندام

مدال برنز: آیت نجدباقری در پرورش اندام

علاوه بر ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، محمد نصیری نایب رئیس، رضا سلطانی مدیر تیم های ملی، وحید اکبرزاده و یوسف کریمی به عنوان مربی در کنار سایر ملی پوشان در این رقابتها حضور داشتند.

همچنین حسین عبدی در دسته قدی منفی ۱۷۲سانتیمتر فیزیک به دلیل صادر نشدن روادید از سوی سفارت چین و محمد انتظاری دسته قدی ۱۸۰بادی کلاسیک و محمد امانی ورزشکار وزن ۸۰ کیلوگرم پرورش اندام به دلیل مصدومیت و بیماری از همراهی تیم ملی ایران در دوره از مسابقات آسیایی بازماندند.

جمهوری اسلامی ایران، چین، کره جنوبی، ژاپن، عراق، پاکستان، مغولستان، بحرین، امارات، یمن، قزاقستان، سوریه، بنگلادش، نپال، هند، فیلیپین، عمان، تایوان و قرقیزستان تیم های حاضر در پنجاهمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا در رشته های پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک بودند.

منبع: ایرنا