تیم فوتبال دانشجوبان ایران در نخستین دیدار خود در مسابقات یونیورسیاد جهانی از ساعت ۱۶:۳۰ به وقت محلی امروز پنجشنبه در استادیوم «جانپ» در فاصله ۵۰ کیلومتری شهر گوانگجو برابر ژاپن به میدان رفت که این بازی در نهایت با نتیجه ۲ بر یک به سود ژاپن خاتمه یافت.

نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید اما در ابتدای نیمه دوم و در دقیقه ۴۶ سید علی فاطمی دروازه ژاپن را باز کرد. در ادامه حملات ژاپنی ها روی دروازه شاگردان فرشاد کرمی بیشتر شد و ایزومی در دقیقه ۶۸ و دو دقیقه پس از ورود به زمین بازی را به تساوی کشاند. ژاپن به حملات خود ادامه داد و در دقیقه ۸۱ ساواکامی گل دوم را برای ژاپن به ثمر رساند.

ترکیب ایران در این بازی به شرح زیر بود:

فرزین کاروسیان، علی ظهیری، علی احمدی، معین میرابی، سیدعلی فاطمی (محمد زارع خرمزی)، محمد کریمی، علیرضا اصغری(محمد حسین داوودی)، محمدحسین پورآقاملکی، محمد اوسانی کرد(صادق صالحی)، عباس سبحانی و سامان آقازمانی.

طالب پور، عضو کمیته بین المللی کنترل و نظارت فیزو از جایگاه ویژه این دیدار را دنبال می کرد.

این دیدار در استادیومی تقریبا خالی از تماشاگر برگزار شد و کره ای ها در پر کردن استادیوم موفق نبودند. حدود ۱۵۰ تماشاگر کره ای در این ورزشگاه حضور داشتند که هم پرچم های ایران و هم ژاپن را در دست داشتند. نکته قابل توجه اینجاست که زمانی که تیم ها گلی را وارد دروازه حریف می کردند تماشاگران یکی از این پرچم ها را برای تشویق به حرکت در می آوردند!

تیم ایران در گروه سوم این رقابت ها با برزیل، ژاپن و مالزی همگروه است و در دومین بازی خود روز یکشنبه با مالزی دیدار خواهد داشت.(مهر)