به گزارش سوکا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر محسن رضایی، سردار سرلشکر پاسدار محسن رضایی در اجتماع نمازگزاران جمعه شهر قم با تبریک ماه شعبان معظم و میلاد حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار به مردم ولایتمدار قم گفت: پاسداران ما با انتخاب سالروز میلاد امام حسین(ع) به‌عنوان روز پاسدار و انتخاب سالروز میلاد حضرت قمر بنی‌هاشم به‌عنوان روز جانباز در تقویم می‌خواهند بگویند که آماده‌اند تا آخرین قطره خون از مسلمین دفاع کنند.

استاد دانشگاه امام حسین (ع) گفت: اما چرا پاسداری ضرورت دارد؟ بهترین کلامی که می‌تواند پاسخ این پرسش باشد این تعبیر الهی حضرت اباعبدالله است که فرمودند که من برای تظاهر و ایجاد فساد به صحنه نیامده‌ام بلکه برای اصلاح امت جدم آمده‌ام. در حقیقت پاسداری برای این است که جامعه از مسیر توحید خارج نشود و به ظلم کشیده نشود.

جاهلیت در حال بازگشت است

سرلشکر محسن رضایی گفت: تاریخ بعد از رحلت پیامبر اکرم شاهد به هم خوردن روابط میان مسلمانان و تفرقه‌افکنی‌ها و هم شاهد انحرافات فرهنگی بود که با قیام امام حسین(ع) اسلام دوباره زنده شد و بعد از امام حسین(ع) قیام‌های فراوانی برای دفاع از اسلام روی داد و این روند ادامه یافت تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی که فرزند دیگری از حضرت اباعبدالله قیام حسینی کردند و توجهات را به اسلام ناب معطوف کردند. ایشان با ظلم و استکبار مبارزه کردند.

وی با بیان اینکه امروز درصحنه جهان اسلام، عده‌ای مدعی اصلاح‌طلبی به پا خاسته‌اند اما دارند فساد و ظلم را گسترش می‌دهند، تاکید کرد: این‌ها رفتار جاهلیت را تکرار می‌کنند. اگر در جاهلیت قدیم با دست گور می‌کردند و کودکان را زنده‌به‌گور می‌ساختند، امروز زنان و کودکان را در یمن با بمباران و ریختن آوار به خاک و خون می‌کشند. مردم را در حال نمازخواندن زیر آوار قرار می‌دهند. این زنده‌به‌گور کردن نیست؟

وی با بیان اینکه امروز پادشاه عربستان جاهلیتی دیگر به راه انداخته و با هواپیما مردم را زنده‌به‌گور می‌کند، تصریح کرد: علامت دوم این مبارزه دروغین با شرک، همدستی با دشمنان مسلمانان است، یعنی صهیونیسم و آمریکا. این مبارزین دروغین با مقاومت اسلامی و حزب‌الله می‌جنگند و بهترین شرایط را برای امنیت اسرائیل فراهم کرده‌اند. برای اینکه مبارزان با اسرائیل را زیر بمب باران وهابی‌ها و تکفیری‌ها قرار داده‌اند. علامت سوم این مبارزه با شرک، تشدید اختلافات در جهان اسلام است که با شعارهای مختلف جهان اسلام و مذاهب اسلامی را ملتهب کردند. جاهلیت در حال بازگشت است. از همین‌جا می‌شود فهمید که ادعای مبارزه با شرک و اصلاح‌طلبی آنان دروغ است.