به گزارش جام‌جم، سریال آرماندو که پیش از این قرار بود برای ایام نوروز ۹۶ تولید شود، وارد مرحله تصویربرداری شده و بعد از تقریبا چهار ماه آماده نمایش خواهد بود. این سریال داستان جوانی خوشدل و مهربان را روایت می‌کند که سعی دارد مشکلات خواهر و فرزندان خواهرش را برطرف کند، اما در این مسیر درگیر موقعیت‌های نفسگیر می‌شود.

صورتک آرماندو

سریال آرماندو پیش از این صورتک نام داشت و قرار بود در ۱۳ قسمت برای ایام نوروز ساخته شود، اما حالا به آرماندو تغییر نام داده و در ۲۰ قسمت تولید می‌شود.

ایرج محمدی، تهیه‌کننده سریال درباره این تغییرات به جام‌جم توضیح داد: تغییر اسم سریال به محتوا و داستان مربوط است که مخاطبان به وقتش خواهند دید؛ اما مهم‌ترین دلیلی که سبب شد این سریال به ایام نوروز نرسد، پیش‌تولید آن است. نیاز به بازسازی دکور داشتیم و همچنین معتقدم یک سریال خوب تلویزیونی باید پیش‌‌تولید کاملی داشته باشد؛ انتخاب بازیگران، لوکیشن‌ها، طراحی فضا و لباس و بقیه مقدمات درست و دقیق انجام شود که در حین اجرا مشکلی به وجود نیاید و سریال از کیفیت لازم برخوردار باشد.

این تهیه‌کننده تاکید کرد: پیش‌تولید عجولانه و سریع، لطمه‌های زیادی در پی دارد. نه تنها درباره لباس و صحنه و مواردی از این دست دقت لازم باید صورت بگیرد، بلکه باید در انتخاب بازیگران بخصوص بازیگرانی که در مقابل هم بازی دارند، دقت کرد و فرصت لازم برای تمرین را در اختیارشان گذاشت.

تهران، البرز و شهرک سینمایی

گرچه تصویربرداری سریال آرماندو در استان البرز آغاز شده، اما فقط ۲۰درصد از داستان در این مکان رخ می‌دهد و بخش اعظم قصه در تهران تصویربرداری می‌شود. بر اساس توضیحات ایرج محمدی، بخش‌هایی از سریال در شهرک سینمایی غزالی تصویربرداری می‌شود و به این منظور لازم بود بخشی از دکورهای این شهرک دوباره نقاشی و بازسازی شود.

این تهیه‌کننده توضیح داد: قصه در زمان معاصر رخ می‌دهد و ماجراهای آن مربوط به سال۹۵ و ۹۶ است، اما بخش‌هایی از آن در شهرک سینمایی غزالی روایت می‌شود و از دکورهای موجود در شهرک استفاده می‌کنیم، ولی برخی از این دکورها باید نقاشی و آماده می‌شدند و همچنین لازم بود لوازم صحنه (آکسسوار) در این صحنه‌ها چیده می‌شد. همین موارد از جمله دلایلی است که پیش‌تولید سریال آرماندو را طولانی کرده بود.

طنز، فانتزی و قصه

آرماندو یک سریال قصه‌گو است با رگه‌هایی از طنز و فانتزی با همان شکل و شمایلی که در آثار احسان عبدی‌پور دیده‌ایم.

محمدی ادامه داد: احسان عبدی‌پور در سینما، فیلم‌های موفقی ساخته و قریحه طنز خاص خودش را دارد. خوشبختانه طرح سریال هم از نوآوری خاصی برخوردار بود که کارگردانی مانند عبدی‌پور را می‌طلبید.

بر اساس توضیحات این تهیه‌کننده، سریال آرماندو که با همکاری عباس نعمتی، حمید طاهری و صادق خوشحال نوشته شده، یک داستان واقعی را از زاویه دید فانتزی، به بیان طنز روایت می‌کند و از این بابت یک اثر متفاوت تلویزیونی محسوب می‌شود.

آرمان و دیگران

سریال آرماندو زندگی جوانی به نام آرمان را روایت می‌کند و نقش این جوان را حمیدرضا آذرنگ به عهده دارد. در کنار او مرجانه گلچین نقش صاب جان را بازی می‌کند.

الیکا عبدالرزاقی در نقش مهتاب، سحر ولدبیگی (مهری)، علیرضا استادی (فرامرز)، علی اوجی (محسن)، مجید پتکی (سرمدی)، فریبا طالبی (پری) و علی مسعودی (رسول) از جمله بازیگرانی هستند که در سریال آرماندو هنرنمایی می‌کنند.

یک درام عاشقانه

مهدی روشن‌روان، مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه، سریال آرماندو را یک درام عاشقانه توصیف کرد که با زبان و لحن تازه‌ای روایت می‌شود.

او درباره شکل‌گیری این سریال گفت: طرح اولیه از جذابیت‌‌های لازم برخوردار بود و می‌توانست به یک اثر خوب و دیدنی بدل شود. بنابراین تولیدش در دستور کار قرار گرفت. فیلمنامه نوشته و در فرصت مناسب تصویربرداری آغاز شد. به اعتقاد این مدیر گروه، سریال آرماندو از قصه، شخصیت‌ها و موقعیت‌های جذابی برخوردار است و مورد توجه مخاطبان جوان که اصلی‌ترین مخاطب شبکه سه هستند، قرار خواهد گرفت. روشن‌روان در این باره توضیح داد: این سریال موقعیت‌هایی را نمایش می‌دهد که برای یک جوان رخ می‌دهد و نیز به تلاش‌ها و مسائل این جوان برای ازدواج هم اشاره دارد.

در انتظار یک سریال دیدنی

مرجانه گلچین، سریال آرماندو را یک طنز اجتماعی توصیف کرد و درباره نقش‌ خود که صاب‌جان نام دارد، توضیح داد: این نقش یکی از شخصیت‌های اصلی و محوری سریال است که به وسیله او تغییر و تحولاتی در نحوه زندگی آدم‌های اطرافش ایجاد می‌شود.

بر اساس اظهارات این بازیگر، کسانی در اطراف همه ما هستند که شاید بسادگی از کنارشان می‌گذریم، اما صاب‌جان ساده از کنار همه آدم‌ها رد نمی‌شود. گلچین می‌گوید: این شخصیت بسیار دلنشین و مهربان است که در موقعیت‌های کمدی قرار می‌گیرد. برای من بخصوص از این بابت جذابیت دارد که بعد از سریال جدی نفس گرم دوباره با یک اثر طنز به خانه مردم برمی‌گردم و امیدوارم مثل کارهایی که طی این چند سال داشتم مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد.

گلچین توضیح می‌دهد: صاب‌جان یک نقش فانتزی نیست و مثل بقیه شخصیت‌ها در موقعیت‌هایی قرار می‌گیرد که رگه‌هایی از طنز و فانتزی دارند.

آذر مهاجر