به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی رسانه ملی، دکتر علی عسکری در حاشیه مراسم رونمایی از جدید ترین طرح ها و ابتکارات مهندسان داخلی در حوزه رسانه، دستاورد های علمی تحقیقاتی و فنی و آثار ارائه شده در چهاردهمین اجلاس سراسری رسانه را در تراز جهانی ارزیابی کرد و گفت: همانطور که می دانید رسانه ملی از بزرگترین سازمان های رسانه ای جهان به شمار می رود و امروز با کمال افتخار، ما از تجهیزات رسانه ای تولید شده داخلی برای توسعه فتی خود استفاده می کنیم.

وی تاکید کرد: رسانه ملی تعامل خوبی با شرکت های دانش بنیان داخلی دارد به طوری که تامین نزدیک به ۹۰ درصد از تجهیزات مورد نیاز فنی خود را برون سپاری کرده و از این شرکت ها تهیه می کند.

دکتر علی عسکری تاکید کرد: شرکت های دانش بنیان ایرانی رقبای جهانی بسیاری دارند اما موفق شده اند با غلبه بر رقبای خود ، تجهیزاتی در سطح جهانی برای رفع نیاز صدا و سیما که یک سازمان بزرگ رسانه ای در سطح جهان به شمار می رود بسازند و به همین علت ما از آنان حمایت و نیاز های خود را از آنان تامین می کنیم.

وی برگزاری اجلاس فن آوری های رسانه را فرصت مناسبی برای ارائه آخرین دستاورد های داخلی در حوزه رسانه دانست و افزود: این اجلاس یک کارگاه بسیار فعال و پویاست و از آنجا که سازمان صدا و سیما برای هماهنگی و تجهیز و تدارک ۶۶ شبکه تلویزیونی و ۹۰ شبکه رادیویی فعال، نیاز به توسعه روز آمد در حوزه فنی دارد، این اجلاس بستر مناسبی است برای تبادل تجربیات ،هماهنگی میان این شبکه ها و معرفی تجهیزات مورد نیاز آنان.

رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: ما در این اجلاس میهمانان خارجی از رسانه های جهانی هم داشتیم که با مشاهده دستاوردهای مهندسان داخلی، از این پیشرفت ها ابراز شگفتی می کردند و این امر قدرت رسانه ای ما را به آنان نشان می داد.