در این دیدار که در ورزشگاه آزادی برگزارشد برای تیم پرسپولیس علی علیپور و کمال کامیابی نیا دردقایق ۴۹ و ۷۲ گلزنی کردند و گل های تیم سپاهان را موسی اف در دقیقه ۱۰ و لوسیانو پریرا در دقیقه ۶۵ گلزنی کردند.

این تساوی به سود تیم های بالای جدول رده بندی و به طور مشخص استقلال تهران تمام شد.
این دیدار در نیمه نخست و برخلاف تصور با حملات سپاهانی آغاز شد که در طول چند هفته گذشته نتایج چندان خوبی کسب نکرده است.

در دقیقه یازدهم، ارسال کرنر محرم نویدکیا را فوزیل موسی اف با ضربه سر تماشایی به تور دروازه پرسپولیس دوخت تا تعداد اندک تماشاگران میهمان، به شادی بپردازند.

در ادامه نیز برتری شاگردان ایگور استیماچ بر روند بازی ادامه داشت و پرسپولیسی ها با وجود حمایت هواداران، سردرگم نشان می دادند.

بازیکنان پرسپولیس در نیمه نخست اسیر تاکتیک های سپاهان شده و نتوانستند خواسته های برانکو ایوانکوویچ را در زمین به اجرا بگذارند که این مساله به وضوح در طول ۴۵ دقیقه نخست دیده شد.

بابک حاتمی مدافع جناح چپ پرسپولیس که به دلیل مصدومیت محمد انصاری شانس حضور در ترکیب اصلی را به دست آورده است، در نیمه نخست عملکرد بسیار ضعیفی داشت و بارها مورد انتقاد هواداران قرار گرفت وبازیکنان به رختکن رفتند.

نیمه دوم را بازیکنان سپاهان آغاز کردند اما خیلی زود بازیکنان پرسپولیس توپ و میدان را دراختیار گرفتند اما دردقایق نخست نیمه دوم به دلیل شتابزدگی توپ های آن ها به گل تبدیل نشد.

درنخستین حمله جدی بازیکنان پرسپولیس دردقیقه ۴۹ ارسال زیبای رامین رضاییان درمحوطه جریمه با ضربه سر زیبای علی علیپورکه دردقیقه ۴۶ به جای احمد نوراللهی وارد زمین شده بود درقعر دروازه رحمان احمدی جای گرفت و بازی به تساوی کشیده شد.

درادامه بازیکنان سپاهان جلو کشیده و بازی را در دست گرفتند آنان با استفاده از کناره ها و ارسال های بلند به پشت مدافعان چندین بار دروازه پرسپولیس را با خطر جدی روبه رو کردند.

دردقیقه ۶۵ سرانجام سپاهانی ها مزد تلاش و بازی برتر خود را گرفته و بدنبال اشتباه بابک حاتمی دردفع توپ درمنطقه هجده توپ به پریرای آماده رسید و وی با یک بغل پای دقیق برای دومین بار دروازه لوبانف را باز کرد.

برانکو درادامه بازهم در ترکیب تیمش تغییرایجاد کرد و میلاد کمندانی را جایگزین فرشاد احمدزاده کرد، درست بعد از ورود کمندانی و دردقیقه ۷۲ بازیکنان این تیم از فرصت بدست آمده استفاده کرد و بازی را یک بار دیگر به تساوی کشاندند.

دراین دقیقه ارسال بابک حاتمی درمحوطه جریمه با دفع ناقص مدافعان سپاهان مواجه و توپ به کمال کامیابی نیا رسید و او با یک شوت سنگین دروازه احمدی را برای بار دوم باز کرد.

روند برتری بازیکنان پرسپولیس همچنان ادامه داشت و این مساله باعث شد پادوانی به دلیل خطا به روی طارمی که در موقعیت تک به تک با دروازه بان سپاهان قرارداشت از زمین بازی اخراج شود.

درادامه بازی از سوی بازیکنان دو تیم به صورت متعادل دنبال شد اما تلاش آنان نتیجه ای دربرنداشت و این دیداربا نتیجه تساوی دو بر دو به پایان رسید.

نزدیک به ۷۵ هزار هوادار ازنزدیک این دیدار را نظاره گربودند.

حرکات تحریک کننده محمد رضا خلعتبری پس از گل دوم تیمش با عکس العمل شدید هواداران پرسپولیس مواجه شد این موضوع تا هنگام خروج خلعتبری ادامه داشت و هواداران این بازیکن را به شدت هو کردند.

بیژن حیدری قضاوت این دیداررا برعهده داشت او به محسن مسلمان و بابک حاتمی بازیکن تیم پرسپولیس و لوسیانو پریرا و علی کریمی بازیکنان سپاهان کارت زرد نشان داد و آنان را جریمه کرد.
وی دردقیقه ۷۶ لئوناردو و پادوانی مدافع میانی تیم سپاهان رابه دلیل خطا برروی مهدی طارمی اززمین بازی اخراج کرد.

منبع: ایرنا

ترکیب پرسپولیس:
الکساندر لوبانف، محسن بنگر، علیرضا نورمحمدی، رامین رضاییان، بابک حاتمی، کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی، محسن مسلمان، مهدی طارمی، فرشاد احمدزاده و امید عالیشاه.
ترکیب سپاهان:
رحمان احمدی، عبدالله کرمی، لئوناردو پادوانی، محرم نویدکیا، محمدرضا خلعتبری، لوسیانو پریرا، حبیب گردانی، وریا غفوری، علی کریمی، فوسیل موسایف و رسول نویدکیا.