به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، در این نشست دکتر علی‌عسکری و دکتر جعفری دولت آبادی بر تعامل هرچه بیشتر رسانه ملی و مجموعه قوه قضاییه در زمینه های مختلف بویژه آموزش های عمومی و حقوقی تاکید کردند .

گسترش همکاری ها برای کنترل آسیب‌های اجتماعی، پیشگیری از جرم، افزایش شناخت مردم از حقوق خود در جامعه، واکاوی و شناخت دقیق جرایم در عرصه فضای مجازی، اینترنت و چگونگی پرداخت هنرمندانه به معضلات و مسائل مرتبط با دستگاه قضایی و ارتباط این نهاد مهم با مردم از جمله مباحث مطرح شده در این نشست مشترک بود.

دکتر علی‌عسکری در این نشست با استقبال از همکاری دستگاه قضایی در تولیدات آموزشی و فرهنگی برای مردم، خواستار افزایش آنها شد و افزود: نمایش ارتقای کارآمدی قوه قضاییه با تبیین عملکرد آن از اولویت های مهم رسانه ملی است.

رئیس رسانه ملی بیان نقدهای منصفانه، دقیق و ملموس را برای مردم از دستگاه های مختلف موجب افزایش اعتماد عمومی دانست و تصریح کرد: قطعا با چنین رویکردی است که می توان کارآمدی را افزایش داد.

دکتر جعفری دولت آبادی هم در این نشست با اشاره به جایگاه اثرگذار رسانه ملی در عرصه رسانه ای کشور گفت: بخشی از مشکلات دستگاه های کشور ناشی از نبود ارتباطات رسمی و تعاملات فی مابین است و معتقدیم با برگزاری چنین نشست هایی این خلأ پر خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران، خواستار تقویت همکاری های رسانه ملی با دستگاه قضایی در حوزه آموزش های عمومی و حقوقی شد و افزود: بسیاری از مردم متاسفانه بدیهیات حقوقی را نمی دانند و ما در حوزه آموزش‌های عمومی بویژه در کلیت قوانین و جرایم گسترده مانند سرقت، چک و مانند آن به کمک صداوسیما احتیاج داریم تا مردم آگاهی بیشتری پیدا کنند.

در این نشست همچنین برخی از دادستان‌های شهرستان ها و روسای دادگاه‌های استان تهران و تعدادی از معاونان و مدیران ارشد رسانه ملی به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.