تبریک تولد برای ستاره های مشهور در جهان

تبریک تولد برای ستاره های مشهور در جهان 

تولد بازیگران و ستاره های مشهور جهان در این هفته بهانه ای است تا به سراغ زندگی شخصی و بیوگرافی آن ها برویم و از آ ها برای شما نقل کنیم. طی هفته ای که گذشت بسیاری از ستاره ها زادروزشان را جشن گرفتند: از آلن ریکمن بگیرید تا کشا. در اینجا نگاهی به نکات و حقایق جالب زندگی ستاره هایی که در هفته پیش به دنیا آمدند می اندازیم.

 

۲۱ فوریه، زادروز آلن ریکمن
آلن سیدنی پاتریک ریکمن (Alan Rickman)، زاده ۱۲ فوریه ۱۹۴۶ و درگذشته به تاریخ ۱۴ ژانویه ۲۰۱۶، بازیگر و کارگردان انگلیسی بود که به واسطۀ بازی در طیف وسیعی از نقش ها در تئاتر و سینما شناخته می شود. ریکمن در آکادمی سلطنتی هنرهای دراماتیک لندن آموزش دید و عضو انجمن بازیگران تئاتر سلطنتی شکسپیر بود

 

و در تولیدات تئاتری کلاسیک و مدرن نقش آفرینی می کرد. اولین نقش مهم تلویزیونی خود را در سال ۱۹۸۲ بازی کرد، اما شانس بزرگ او نقش ویکنت والمونت در نسخۀ تئاتری «روابط خطرناک» در سال ۱۹۸۵ بود که برای آن نامزد دریافت جایزۀ تونی شد. ریکمن برای نقش آفرینی در نقش هانس گروبر در «جان سخت» و سوروس اسنیپ در مجموعه فیلم های هری پاتر بیشتر دیده شد.
تبریک تولد برای ستاره های مشهور در جهان

دیگر نقش های ریکمن عبارتند از: داروغۀ ناتینگهام در «رابین هود: شاهزادۀ دزدان» که برای آن برندۀ جایزۀ بفتا برای بهترین بازیگر مرد نقش مکمل شد، جیمی در «صادقانه، دیوانه وار، عمیقاً»، کلنل براندون در «عقل و احساس» به کارگردانی انگ لی، نقش اصلی در «راسپوتین: بنده شریر سرنوشت» که برایش یک جایزۀ گلدن گلوب،

 

یک جایزۀ امی و یک جایزۀ انجمن صنفی بازیگران به دنبال داشت، هری در «در واقع عشق»، پی اِل اوهارا در «ماجراجویی خیلی بزرگ»، دکتر آلفرد بلالوک در فیلم برندۀ امی «آفریدۀ خدا»، الکساندر دین در «در جستجوی کهکشان»، قاضی ترپین در اقتباس سینمایی نمایش موزیکال استیفن ساندهایم، «سوئینی تاد: آرایشگر شیطانی خیابان فلیت».

 

ریکمن در ۱۴ ژانویۀ ۲۰۱۶ در سن ۶۹ سالگی از بیماری سرطان درگذشت. آخرین نقش های وی سپهبد فرانک بنسن در تریلر «چشم در آسمان» و صداپیشگی ابسولم، کرم صد پا، در «آلیس آن سوی آینه» بودند.ریکمن در سال ۱۹۶۵، در ۱۹ سالگی ریما هورتن ۱۸ ساله را ملاقات کرد که بعد ها عضو شورای حزب کارگر در شورای بخش کنزینگتون

 

و چلسی لندن (۲۰۰۶-۱۹۸۶) و استاد اقتصاد در دانشگاه کینگستون شد. ریکمن در ۲۰۱۵ تأیید کرد که طی مراسمی خصوصی در نیویورک و در سال ۲۰۱۲ ازدواج کرده اند. آنها از سال ۱۹۷۷ تا ۲۰۱۶، سال مرگ ریکمن، با هم زندگی می کردند و هیچ فرزندی نداشتند.

 

در آگوست ۲۰۱۵ بود که ریکمن دچار سکتۀ مغزی جزئی شد که به تشخیص سرطان پانکراس منتهی شد. او این واقعیت را که مبتلا به سرطان در مرحلۀ پایانی است، از همه به جز نزدیک ترین کسانش پنهان کرد. وی در ۱۴ ژانویه ۲۰۱۶ در ۶۹ سالگی در لندن درگذشت. کمی بعد، طرفدارانش بنای یادبودی در زیر علامت «سکوی ۹¾»

 

در ایستگاه راه آهن تقاطع کینگ لندن بنا کردند. مرگ او را با مرگ همکارش، دیوید بووی، چهرۀ فرهنگی انگلیسی مقایسه می کنند؛ او نیز در همان سن ریکمن، چهار روز قبل از او، بر اثر سرطانی که از دیگران پنهان کرده بود، درگذشت
تبریک تولد برای ستاره های مشهور در جهان

پس از اعلام خبر مرگ ریکمن، یادبود هایی از طرف همبازی ها و هم دوره ای هایش در شبکه های اجتماعی منتشر شد؛ از آنجا که خبر بیماری او همگانی نشده بود، برخی افراد اظهار تعجب کردند و مثلاً رالف فاینس نوشت: «نمی توانم باور کنم او رفته است» و جیسون آیزاکس نیز نوشت: «من از خبرهای ناخوشایند گریزانم».

 

جی کی رولینگ، خالق هری پاتر، ریکمن را «بازیگری برجسته و مردی شگفت انگیز» نامید. اما واتسون نوشت: «خیلی خوش شانسم که با چنین انسان و بازیگر خاصی کار کرده ام و وقت گذرانده ام. واقعاً دلم برای گفتگو هایمان تنگ خواهد شد.»دنیل رادکلیف از وفاداری و پشتیبانی او قدردانی کرد: «کاملاً مطمئنم که او هر کاری

 

در صحنه انجام دادم، چه در انگلیس و چه در امریکا، آمد و دید. او مجبور به این کار نبود.» اوانا لینچ گفت: «رویارویی با ریکمن در نقش اسنیپ ترسناک بود، اما در بقیۀ لحظات بسیار مهربان و بخشنده بود.» روپرت گرینت گفت: «حتی اگر او رفته باشد، من همیشه صدایش را خواهم شنید.» دارایی خالص آلن ریکمن ۱۶ میلیون دلار برآورد شده است.

 

۲۴ فوریه، زادروز استیو جابز

استیون پل “استیو” جابز (Steve Jobs)، زادۀ ۲۴ فوریۀ ۱۹۵۵ و درگذشته به تاریخ ۵ اکتبر ۲۰۱۱، کارآفرین، تاجر، مخترع و طراح صنعتی آمریکایی بود. او از بنیانگذاران شرکت اپل، رئیس و مدیر ارشد این شرکت، مدیر ارشد اجرایی و سهامدار عمدۀ پیکسار، عضو هیأت مدیرۀ شرکت والت دیزنی بعد از استفاده این شرکت از پیکسار و بنیانگذار،

 

رئیس و مدیر ارشد اجرایی شرکت کامپیوتر و نرم افزار نکست بود. جابز و یکی دیگر از بنیانگذاران اپل، استیو وزنیاک در سراسر دنیا پیشگامان انقلاب میکروکامپیوتر در سال های دهه هفتاد و هشتاد شناخته می شوند.
تبریک تولد برای ستاره های مشهور در جهان

جابز در سان فرانسیسکو به دنیا آمد و به فرزندی پذیرفته شد؛ و طی سال های ۱۹۶۰ در منطقۀ خلیج سان فرانسیسکو بزرگ شد. در سال ۱۹۷۲، برای مدت کوتاهی به کالج رید رفت و پس از مدتی ترک تحصیل کرد. سپس در سال ۱۹۷۴ تصمیم گرفت به دنبال روشنگری و مطالعۀ آیین ذن بودایی به هند مسافرت کند.

 

گزارش محرمانۀ اف بی آی در مورد جابز اعلام کرد وی در زمانی که در کالج به سر می برد از مواد مخدر غیر قانونی، ماری جوآنا و ال اس دی استفاده کرده است. او یک بار به یک گزارشگر گفت که مصرف ال اس دی «یکی از دو یا سه مورد مهمترین کارهایی است» که در زندگی انجام داده است.

 

جابز و وزنیاک در سال ۱۹۷۶ شرکت اپل را برای فروختن کامپیوتر شخصی وزنیاک، Apple I، تأسیس کردند. یک سال بعد، این دو یار رویاپرداز به خاطر Apple II، یکی از موفق ترین کامپیوتر های شخصی تولید انبوه شده، به شهرت و ثروت رسیدند. جابز در سال ۱۹۷۹، پس از بازدید از PARC، پتانسیل تجاری Xerox Alto را که با ماوس هدایت می شد

 

و یک رابط کاربر گرافیکی (GUI) داشت، مشاهده نمود. این تجربه به توسعۀ ناموفق Apple Lisa در سال ۱۹۸۳ و به دنبال آن، موفقیت غیرمنتظرۀ مکینتاش در ۱۹۸۴ منجر شد. مکینتاش علاوه بر این که اولین کامپیوتر با تولید انبوه دارای GUI بود، با افزودن لیزررایتر اپل، اولین چاپگر لیزری برای نمایاندن گرافیک های برداری در سال ۱۹۸۵، ظهور ناگهانی صنعت چاپ رومیزی را اعلام کرد. در همین سال، بعد از یک مبارزۀ طولانی بر سر قدرت، جابز مجبور به ترک شرکت شد.
تبریک تولد برای ستاره های مشهور در جهان

جابز پس از ترک اپل تعدادی از افرادش را جمع کرد تا نکست، شرکت توسعۀ سکوی رایانش، با تخصص در کامپیوتر های فوق پیشرفته برای آموزش عالی و بازار های تجاری، را تأسیس نماید. بعلاوه در سال ۱۹۸۶، با سرمایه گذاری در شاخه های فرعی بخش گرافیک های کامپیوتری لوکاس فیلم، شرکت فیلم سازی جورج لوکاس،

 

به شروع توسعه صنعت جلوه های بصری کمک کرد. شرکت جدید او، پیکسار، در نهایت اولین فیلم انیمیشن تمام کامپیوتری، داستان اسباب بازی، را تولید کرد؛ رویدادی که تا حدی به خاطر حمایت مالی جابز امکان پذیر شد.در سال ۱۹۹۷، شرکت های اپل و نکست ادغام شدند. ظرف چند ماه بعد از ادغام این شرکت ها، با احیای اپل در شرف ورشکستگی،

 

جابز مدیر ارشد اجرایی شرکت سابق خود شد. او در آغاز سال ۱۹۹۷ با کمپین تبلیغاتی «متفاوت بیاندیشید»، از نزدیک با جاناتان آیو طراح همکاری کرد تا خط تولیداتی را توسعه دهند که پیامدهای فرهنگی گسترده تری داشته باشند: iMac، iTunes، iTunes Store، Apple Store، iPod، iPhone، App Store و iPad. Mac OS نیز، بر اساس سکوی NeXTSTEP نکست، با نام OS X نوسازی شد (سال ۲۰۱۶ دوباره OS Mac نامیده شد).
تبریک تولد برای ستاره های مشهور در جهان

در سال ۲۰۰۳، یک تومور نورواندوکرین (غده ای عصبی) در پانکراس جابز تشخیص داده شد و او در ۵ اکتبر ۲۰۱۱ به دنبال ایست تنفسی مربوط به تومور درگذشت. دارایی خالص استیو جابز در زمان مرگش ۱۰٫۲ میلیارد دلار بود.

 

۲۷ فوریه، زادروز الیزابت تیلور

بانو الیزابت روزموند تیلور (Elizabeth Taylor)، بازیگر، تاجر و بشردوست انگلیسی-آمریکایی بود که در ۲۷ فوریۀ ۱۹۳۲ به دنیا آمد و در ۲۳ مارس ۲۰۱۱ درگذشت. وی کارش را از کودکی یعنی اوایل دهه ۱۹۴۰ آغاز کرد و یکی از محبوب ترین ستاره های سینمای کلاسیک هالیوود در سال های دهۀ ۱۹۵۰ بود.

 

حرفه اش را با موفقیت تا سال های ۱۹۶۰ ادامه داد و برای باقی زندگی اش چهره مردمی مشهوری باقی ماند. مؤسسۀ فیلم آمریکا در سال ۱۹۹۹، وی را هفتمین زن از میان بزرگترین زنان افسانه ای پردۀ سینما نامید.
تبریک تولد برای ستاره های مشهور در جهان

تیلور که از والدین ثروتمند و برجسته آمریکایی در لندن متولد شده بود، در سال ۱۹۳۹ به همراه خانواده اش به لوس آنجلس نقل مکان کرد و خیلی زود یک قرارداد فیلم با یونیورسال پیکچرز امضا کرد. اولین کار سینمایی او یک نقش کوچک در «هر دقیقه یک نفر متولد می شود» (۱۹۴۲) بود، اما شرکت یونیورسال بعد از یک سال به قرارداد او پایان داد.

 

سپس با مترو گلدن مه‌یر (ام جی ام) قرارداد بست و نقش موفق خود را در «ولوت ملی» (۱۹۴۴) بازی کرد و به یکی از محبوب ترین ستاره های نوجوان این استودیو تبدیل شد. در اوایل سال های ۱۹۵۰، به نقش های بزرگسال قدم گذاشت و در کمدی «پدر عروس» (۱۹۵۰) بازی کرد و تحسین منتقدان را برای نقش آفرینی در درام تراژیک «مکانی در آفتاب» (۱۹۵۱) به دست آورد.

 

با این که یکی از سودآور ترین ستاره های ام جی ام بود، امیدوار بود در اواخر دهۀ ۵۰ به کارش پایان دهد، زیرا از کنترل استودیو روی خودش بیزار شده بود و بسیاری از فیلم هایی را که به او سپرده می شد، دوست نداشت. از اواسط این دهه نقش های بهتری دریافت کرد که شروعش با درام حماسی «غول» (۱۹۵۶) بود

 

و در سال های بعد در چندین فیلم موفق از نظر تجاری و از دید منتقدین، نقش آفرینی کرد. این فیلم ها شامل دو اقتباس سینمایی از نمایشنامه های تنسی ویلیامز، «گربه روی شیروانی داغ» (۱۹۵۸) و «ناگهان، تابستان گذشته» (۱۹۵۹)؛ تیلور برای فیلم «ناگهان تابستان گذشته» برندۀ جایزۀ گلدن گلوب برای بهترین بازیگر زن شد.

 

با این که نقشش را در «باترفیلد ۸» (۱۹۶۰)، آخرین فیلمش برای استودیوی ام جی ام، دوست نداشت، برای بازی در این فیلم برندۀ اسکار بهترین بازیگر زن شد. بعد از آن برای بازی در نقش اصلی در فیلم تاریخی حماسی «کلئوپاترا» (۱۹۶۳)، پرهزینه ترین فیلم ساخته شده تا آن تاریخ، مبلغ بی سابقۀ یک میلیون دلار دریافت کرد. در طی فیلمبرداری، تیلور و همبازی اش ریچارد برتون رابطه ای را آغاز کردند که منجر به رسوایی شد.

 

آنها رابطه شان را ادامه دادند و برای اولین بار در ۱۹۶۴ با هم ازدواج کردند. آنها که توسط رسانه ها «لیز و دیک» نامیده می شدند، با هم یازده فیلم بازی کردند، از جمله «آدم های خیلی مهم» (۱۹۶۳)، «مارماهی کوچک» (۱۹۶۵)، «رام کردن زن سرکش» (۱۹۶۷)، و «چه کسی از ویرجینیا وولف می ترسد؟» (۱۹۶۶). تیلور بهترین ارزیابی های زندگی حرفه ای خود را برای وولف دریافت کرد و برای نقش آفرینی در این نقش برندۀ دومین اسکار و چندین جایزۀ دیگر شد.
تبریک تولد برای ستاره های مشهور در جهان

بازیگری تیلور در اواخر دهۀ ۶۰ رو به زوال گذاشت، هر چند تا اواسط دهۀ ۷۰ به بازی ادامه داد و بعد از آن روی حمایت از حرفۀ ششمین همسرش سناتور جان وارنر تمرکز کرد. در سال های ۱۹۸۰، در اولین نقش های مهم تئاتری خود و چندین سریال و فیلم تلویزیونی ظاهر شد و اولین فرد مشهوری بود که یک برند عطر راه اندازی کرد.

 

تیلور همچنین یکی از اولین مشاهیری بود که در فعالیت های مربوط به ایدز شرکت کرد. او یکی از بنیانگذاران پژوهشگاه آمریکایی ایدز در سال ۱۹۸۵ و بنیاد ایدز الیزابت تیلور در سال ۱۹۹۱ بود. از اولین سالهای دهۀ ۹۰ تا زمان مرگش، وقت خود را صرف کارهای بشردوستانه کرد. از او چندین بار به خاطر کارهایش تقدیر شد، از جمله نشان ریاست جمهوری شهروندی را دریافت کرد.

 

زندگی شخصی تیلور در طول زندگیش موضوع توجه مداوم رسانه ها بود. او هشت بار با هفت مرد (دو بار با ریچارد برتون) ازدواج کرد، بیماری های سختی را تحمل کرد و سبک زندگی اعیانی داشت که شامل جمع آوری یکی از گرانقیمت ترین مجموعه های جواهر نیز می شد. در سال ۲۰۱۱، پس از سالهای طولانی بیماری، تیلور در سن ۷۹ سالگی در اثر نارسایی احتقانی قلب درگذشت. دارایی خالص الیزابت تیلور ۶۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.

 

کیت مارا ۳۴ ساله شد

کیت رونی مارا (Kate Mara) زاده ۲۷ فوریۀ ۱۹۸۳، بازیگر آمریکایی است. وی در درام سیاسی نتفلیکس به نام «خانۀ پوشالی» در نقش زویی بارنز و در سریال «۲۴» محصول فاکس تی وی در نقش تحلیلگر کامپیوتر، شری راتنبرگ، بازی کرد. در سال ۱۹۹۹، اولین فیلم سینمایی اش «قلب های تصادفی» را کار کرد.

 

او در «کوهستان بروکبک» (۲۰۰۵)، «ما مارشال هستیم» (۲۰۰۶)، «تیرانداز» (۲۰۰۷)، «ترنس سیبرین» (۲۰۰۸)، «سنگ سرنوشت» (۲۰۰۸)، «جادۀ باز» (۲۰۰۹)، «برتری» (۲۰۱۴)، «چهار شگفت انگیز» (۲۰۱۵) در نقش سوزان «سو» استورم، زن نامرئی، «مریخی» (۲۰۱۵) و «مورگان» (۲۰۱۶) ظاهر شده است. او همچنین در سال ۲۰۱۱، در مینی سریال «داستان ترسناک آمریکایی: خانۀ قتل» در نقش هیدن مک کلین بازی کرد.
تبریک تولد برای ستاره های مشهور در جهان

در سال ۲۰۱۷، مارا در نقش اصلی فیلم «مگان لیوی» ظاهر خواهد شد این فیلم روز نهم ژوئن ۲۰۱۷ به نمایش در خواهد آمد. او همچنین در فیلم «مرسی» به عنوان تهیه کننده و بازیگر نقش اصلی در کنار الن پیج کار خواهد کرد.
تبریک تولد برای ستاره های مشهور در جهان

مارا از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ با مکس مینگلا بازیگر انگلیسی رابطه داشت. از اواخر سال ۲۰۱۵ با همبازی اش در «چهار شگفت انگیز»، جیمی بل، رابطه ای آغاز کردند و در ژانویۀ ۲۰۱۷ نامزد شدند. در حال حاضر در لوس آنجلس و نیویورک سیتی زندگی می کند و از رژیم غذایی گیاهی و تمرین های ورزشی منظم برای حفظ تناسب اندام خود بهره می برد.

 

او گفته: «من سخت عاشق حیوانات هستم. گیاهخوار بودن برایم بسیار خوب بوده و حالم هرگز بهتر از این نبوده است.» دارایی خالص کیت مارا ۱۰ میلیون دلار برآورد شده است.

تبریک تولد برای ستاره های مشهور در جهان

خاویر باردم ۴۷ ساله شد

خاویر آنخل انسیناس باردم (Javier Bardem) زاده ۱ مارس ۱۹۶۹، بازیگر اسپانیایی اهل جزایر قناری است. باردم در سال ۲۰۰۷، جایزۀ اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را برای ایفای نقش قاتل روان پریش، آنتون چیگور، در فیلم «جایی برای پیرمردها نیست» کار برادران کوئن دریافت کرد.

 

او برای نقش آفرینی در فیلم هایی مثل «خامون، خامون»، «گوشت زنده»، «دهان به دهان»، «دوشنبه ها در آفتاب»، «دور از ساحل» و « اسکای فال» که برای آن نامزد دریافت جایزۀ بفتا و جایزۀ انجمن بازیگران سینما (SAG)، برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.
تبریک تولد برای ستاره های مشهور در جهان

باردم همچنین یک جایزۀ انجمن بازیگران سینما، یک بفتا، هفت جایزۀ گویا، دو جایزۀ فیلم های اروپایی، یک جایزۀ بهترین بازیگر مرد در کن و دو جام وُلپی در ونیز برده است. خاویر اولین اسپانیایی است که نامزد اسکار (بهترین بازیگر مرد، سال ۲۰۰۰، برای «پیش از آغاز شب») شده و همینطور اولین اسپانیایی است که برندۀ این جایزه شده است. او سومین نامزدی اسکار و دومین نامزدی بهترین بازیگر مرد را برای فیلم «بیوتیفول» دریافت کرد.
تبریک تولد برای ستاره های مشهور در جهان

در سال ۲۰۱۷ در سه فیلم «دزدان دریایی کاراییب: مردان مرده قصه نمی گویند» در نقش آرماندو سالازار، «مادر» به کارگردانی دارن آرونوفسکی و «اسکوبار» در نقش پابلو اسکوبار، سلطان مواد مخدر کلمبیا، ظاهر خواهد شد. زبان مادری اش اسپانیایی است و انگلیسی را نیز روان صحبت می کند. او طرفدار موسیقی هوی متال است

 

و تمایل ویژه ای به گروه AC/DC دارد. باردم نمی تواند رانندگی کند، در فیلم ها فقط پشت فرمان می نشیند و خودش را مدام «کارگر» می نامد نه بازیگر. در ماه مه سال ۲۰۱۱، باردم با یکی از بنیانگذاران پروژۀ Enough، جان پرندرگست، برای آگاهی بخشی در مورد مواد معدنی مورد مناقشه در کنگوی شرقی گروهی تشکیل داد.

 

در سال ۲۰۰۷، باردم و همبازی اش در «ویکی کریستینا بارسلونا»، پنه‌لوپه کروز، رابطه شان را آغاز کردند و در سال ۲۰۱۰ در باهاما ازدواج کردند. آنها یک پسر و یک دختر دارند. دارایی خالص خاویر باردم ۲۰ میلیون دلار برآورد شده است.
تبریک تولد برای ستاره های مشهور در جهانجاستین بیبر ۲۳ ساله شد

جاستین درو بیبر (Justin Bieber) زاده ۱ مارس ۱۹۹۴، خواننده و ترانه سرای کانادایی است. بعد از این که یک استعدادیاب در سال ۲۰۰۸ او را از طریق ویدیوهایش در یوتیوب کشف کرد و با شرکت RBMG قرارداد بست، بیبر اولین آلبومش My World را در اواخر سال ۲۰۰۹ منتشر کرد. او در آمریکا گواهی پلاتین ضبط موسیقی را به دست آورد.

 

اولین هنرمندی بود که هفت آهنگ از اولین آلبومش در میان صد آهنگ برتر بیلبورد قرار گرفت. بیبر اولین آلبوم استودیویی بلند خود، ۲ My World، را در ۲۰۱۰ منتشر کرد. ترانه اول این آلبوم در چندین کشور آهنگ شماره یک یا نزدیک به یک بود.
تبریک تولد برای ستاره های مشهور در جهان

به دنبال انتشار اولین آلبومش، اولین تور خود، یعنی تور My World، را اجرا کرد، آلبوم های ریمیکسMy Worlds Acoustic وNever Say Never و فیلم سه بعدی زندگی نامه-کنسرت Justin Bieber: Never Say Never را منتشر کرد. او دومین آلبومش، Under a Mistletoe، را در نوامبر ۲۰۱۱، زمانی که در رأس جدول بیلبورد بود، منتشر کرد.

 

سومین آلبوم استودیویی اش، Believe، در ۲۰۱۲ منتشر شد. چهارمین آلبوم استودیویی او Purpose، با موفقیت تجاری در نوامبر ۲۰۱۵ منتشر شد و سه آهنگ شماره یک از دل آن بیرون آمد: ,What Do You Mean? Sorry و Love Yourself. فروش آلبوم ها و تک آهنگ های او در آمریکا جمعاً به ۴۴٫۷ میلیون دلار رسید. تخمین زده شد او ۱۰۰ میلیون آلبوم و تک آهنگ فروخته است که این امر او را به یکی از پرفروش ترین هنرمندان موسیقی جهان تبدیل کرد.
تبریک تولد برای ستاره های مشهور در جهان

بیبر جوایز زیادی دریافت کرده است، از جمله جایزۀ موسیقی آمریکا برای هنرمند سال در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲٫ در حرفه خود، سه بار نامزد جایزۀ گرمی شده و سرانجام در مراسم سال ۲۰۱۶، به خاطر بهترین رقص برای ترانۀ Where Are Ü Now، آن را به دست آورده است.

 

او سه بار، در سال های ۲۰۱۱، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳، توسط مجلۀ فوربس در میان ۱۰ نفر اول قدرتمند ترین افراد مشهور جهان قرار گرفته است. او همچنین اولین هنرمندی است که مجموع بازدید از ویدیوهایش در Vevo از ۱۰ میلیارد گذشت. دارایی خالص جاستین بیبر ۲۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.
تبریک تولد برای ستاره های مشهور در جهانجنسن اکلس ۳۸ ساله شد

جنسن راس اکلس (Jensen Ackles)، زاده ۱ مارس ۱۹۷۸، بازیگر و کارگردان آمریکایی است که به خاطر نقش هایش در تلویزیون، اریک برادی در «روزهای زندگی ما» که برایش چندین نامزدی جایزۀ امی به دنبال داشت، همچنین الک/X5-494 در «فرشتۀ تاریکی» و جیسون تیگ در «اسمال ویل» شناخته شده است.

 

او در نقش اصلی فیلم سه بعدی پرفروش «ولنتاین خونین من» و در نقش جیسون تاد در فیلم انیمیشن محبوب «بتمن: زیر شنل قرمز» نیز نقش آفرینی کرده است. او در نقش دین وینچستر در سریال «سوپرنچرال» از ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ روی آنتن شبکه سی دبلیو بود.
تبریک تولد برای ستاره های مشهور در جهان

اکلس در دالاس تگزاس به دنیا آمد، مادرش دانا جون و پدرش راجر اکلس است که او نیز بازیگر است. یک خواهر و یک برادر دارد. اکلس در ابتدا قصد داشت در دانشگاه فنی تگزاس، در رشته پزشکی ورزشی تحصیل کند و فیزیوتراپیست شود، اما به لوس آنجلس رفت و کار بازیگری را شروع کرد.

 

اکلس بعد از انجام مدلینگ جسته و گریخته از سن چهار سالگی، در سال ۱۹۹۶ شروع به تمرکز روی حرفه بازیگری کرد. قبل از پیوستن به گروه «روزهای زندگی ما» (۱۹۹۷) در چند سریال به عنوان بازیگر مهمان ظاهر شد. در سال ۱۹۹۸، جایزۀ Soap Opera Digestرا برای بهترین بازیگر مرد تازه وارد کسب کرد و در ادامه سه بار (در سال های ۱۹۹۸، ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰) نامزد دریافت جایزۀ بهترین بازیگر جوان در سریال درام برای بازی در «روزهای زندگی ما» شد.
تبریک تولد برای ستاره های مشهور در جهان

اکلس در سال ۲۰۰۰ از این سریال جدا شد و در مینی سریال «بلوند» دربارۀ زندگی مریلین مونرو ظاهر شد. در ابتدای ساخت سریال «فرشتۀ تاریکی» او به عنوان بازیگر مهمان نقش بن، یک قاتل زنجیره ای، برادر شخصیت اصلی مکس (جسیکا آلبا) را داشت این شخصیت در همان قسمت مرد، اما اکلس در فصل دوم در نقش همزاد عاقل بن، الک، به سریال بازگشت.

 

تا زمان توقف سریال در سال ۲۰۰۲ با گروه باقی ماند. پس از آن، بعد از بازی در چند سریال، یک نقش اصلی در فیلم «بلعیدن» بر عهده گرفت که در آن پدرش آلن اکلس نقش پدر شخصیت اکلس، جیک گری، را بازی کرد. در سال ۲۰۰۷، اکلس نقش پریستلی را در کمدی مستقل «قهرمان ده اینچی» بازی کرد که فیلم موفقی بود و اکلس برای خلق لحظات کمیک در نقش خود بسیار تحسین شد.

 

او در ژوئن ۲۰۰۷ در کنار لو دایموند فیلیپس در «چند مرد خوب» در تگزاس به روی صحنه رفت. اکلس برای این نقش که اولین نقش حرفه ای اش در تئاتر نیز بود، تحسین های فراوانی دریافت کرد. در تابستان ۲۰۰۸، او در جمع بازیگران بازسازی فیلم «ولنتاین خونین من» به شکل سه بعدی ظاهر شد، که در ژانویۀ ۲۰۰۹ در سطح ملی به نمایش در آمد.
تبریک تولد برای ستاره های مشهور در جهان

در تابستان ۲۰۱۰، اکلس به جای شنل قرمز (جیسون تاد) در فیلم انیمیشن «بتمن: زیر شنل قرمز» صداپیشگی کرد. همچنین در بازی «ترون: تحول» برای شخصیت گیبسون صداپیشگی کرد.

 

اکلس در نوامبر ۲۰۰۹، بعد از سه سال ارتباط، با دانیل هریس، (ژیمناست، مدل و بازیگر) نامزد شد. آنها در مه ۲۰۱۰ در دالاس تگزاس ازدواج کردند و بعدها صاحب سه فرزند، یک دختر ۴ ساله و یک پسر و دختر دوقلوی یک ساله، شدند. دارایی خالص جنسن اکلس ۱۰ میلیون دلار برآورد شده است.

 

کشا ۳۰ ساله شد

کشا رز سبرت (Kesha) زاده ۱ مارس ۱۹۸۷، خواننده، ترانه سرا و رپر آمریکایی است. او در ۲۰۰۵، با شرکت تهیه کنندۀ موسیقی Kemosabe Records با مدیریت دکتر لوک قرارداد بست. اولین موفقیت او در اوایل سال ۲۰۰۹ بود، بعد از این که در تک آهنگ شماره یک رپر آمریکایی، فلو ریدا، یعنی Right Round ظاهر شد.

 

اولین آلبوم او Animal و اولین اجرای بلندش، Cannibal، در ۲۰۱۰ منتشر شدند. موسیقی و تصویر کشا با قرار گرفتن آلبوم اولش در رتبۀ اول در آمریکا، او را به موفقیت تجاری آنی رساند. همچنین دو تک آهنگ شماره یک، Tik Tok وWe R Who We R، و یک سری از تک آهنگ هایش، در میان ۱۰ آهنگ برتر انتشار دوبارۀ آنها را در پروندۀ خود دارد.
تبریک تولد برای ستاره های مشهور در جهان

همزمان او به نوشتن ترانه برای دیگر خوانندگان ادامه داد، از جمله Till a World Ends برای بریتنی اسپیرز. دومین آلبوم استودیویی او ، Warrior، در ۲۰۱۲ منتشر شد و هشتمین تک آهنگ او در میان ۱۰ آهنگ برتر، Die Young و نهمین و دهمین آهنگ او در میان ۴۰ آهنگ موفق، C’Mon و Crazy Kids، از این آلبوم به وجود آمدند. Tik Tok با فروش بیش از۱۴ میلیون واحد بین المللی، جزء پرفروش ترین تک آهنگ های دیجیتال دنیا قرار دارد.

 

کشا که از سبک های مختلف موسیقی الهام گرفته است، بیشتر تحت تأثیر موسیقی سال های ۱۹۸۰ است؛ مدونا، کویین و بک بر موسیقی او تأثیر گذاشته اند.او بعد از آزمودن سبک های کانتری، پاپ راک و الکترونیک، موسیقی الکترونیک را ادامه داد. موسیقی او از نظر موضوعی، معمولاً به فرار از واقعیات زندگی، مهمانی، فردگرایی،

 

لحظات فراطبیعی، شورش و اعتراض می پردازد. او چندین بار نامزد و برنده جایزه شده است، برای مثال در سال ۲۰۱۰، برندۀ جایزۀ موسیقی اروپا MTV برای بهترین اجرای جدید شد. بنا به گزارش ها، او از نوامبر ۲۰۱۳ بیشتر از ۳۳ میلیون نسخه (آلبوم، آهنگ و رینگ تن) در ایالات متحده و ۶۰ میلیون نسخه در سراسر دنیا فروش داشته است.
تبریک تولد برای ستاره های مشهور در جهان

از سال ۲۰۱۳، بازده ثبت شدۀ او کم شد؛ دلیل آن نزاع قانونی با تهیه کنندۀ پیشینش دکتر لوک بود که طی آن مجموعه ای از دادخواهی ها بین دو طرف تبادل شده است. کشا دکتر لوک را به سوء استفادۀ فیزیکی و احساسی و تبعیض شغلی متهم کرد، در حالی که دکتر لوک ادعای نقض قرارداد و افترا از سوی کشا داشت.

 

کشا در حین کشمکش حقوقی هیچ کار انفرادی استودیویی منتشر نکرد، اما به اجرای زنده ادامه داد و به عنوان خوانندۀ مهمان با چند هنرمند از جمله زد، بن فولدز و فلمینگ لیپس همکاری کرد.
تبریک تولد برای ستاره های مشهور در جهان

 به گزارش سوکا در ۳ ژانویۀ ۲۰۱۴، کشا مرکز درمانی تیمبرلاین نولز، یک مرکز توانبخشی در لیمونت ایلینوی برای درمان سوء تغذیه مراجعه کرد. مادر او تأیید کرد که اختلالی که کشا از آن رنج می برد پرخوری عصبی است و از زمان امضای قرارداد با آن درگیر است. او همچنین اظهار کرد که دکتر لوک بخشی از دلیل ابتلای او به این اختلال است، زیرا دکتر لوک بعد از امضای قرارداد،

 

با تشبیه بدن کشا به یخچال، توصیه به کم کردن وزن کرده بود. او تأکید کرد که این کار دکتر لوک باعث بدتر شدن وضعیت اختلال او شد. کشا درمان خود را در مارس ۲۰۱۴، بعد از گذراندن دو ماه در این مرکز کامل کرد. دارایی خالص کشا ۴۰ میلیون دلار برآورد شده است.