بیوگرافی علی کریمی جادوگر فوتبال ایران

بیوگرافی علی کریمی جادوگر فوتبال ایران

علی کریمی از جمله بازیکنان محبوب در ایران و حتی آسیا است , بیوگرافی علی کریمی برای خیلی از ایرانی ها و فوتبال دوستها می توتند جالب باشد. که در اینجا به خلاصه ای از آن می پردازیم.

علی کریمی متولد ۱۷ آبان ۱۳۵۷ در شهریار است.در تیم ملی و تیم های باشگاهی شماره ی ۸ را می پوشد فعالیت مورد علاقه اش هم والیبال ساحلی است.متاهل و دارای دو فرزند پسر به نام های هاوش و هیرسا است.در کرج پیتزا فروشی دارد که خیلی هم پر مشتری است.در بین ماشین هایش فولکس(۲۰۰۴) سبز رنگش را از همه بیشتر دوست دارد.بسیار انسان خونسردی است که به قول فردوسی پور بعضی اوقات این خونسردی هایش روی اعصاب آدم می رود.پس از شکست تلخ تیم پرسپولیس برابر سپاهان در سال گذشته نتوانست جلوی گریه خود را بگیرد.به گفته ی خودش او دوباره روزی به تیم پرسپولس باز خواهد گشت.

باشگاه ها به ترتیب:

نوجوانان نفت تهران

نوجوانان سایپا تهران

جوانان سایپا تهران

فتح تهران

پرسپولیس تهران

الاهلی دوبی

بایرن مونیخ

افتخارات:

نایب قهرمانی با تیم نوجوانان نفت تهران

قهرمانی امیدهای تهران با امیدهای فتح

قهرمانی لیگ و جام حذفی ایران با تیم پرسپولیس تهران

قهرمانی جام حذفی امارات با تیم الاهلی دوبی

قهرمانی بازی های آسیایی بانکوک با تیم ایران

قهرمانی غرب آسیا با تیم ملی

قهرمانی جام بین قاره ای آسیا-اقیانوسیه با تیم ملی

بازیکن سال ۲۰۰۴ آسیا

قهرمانی در بوندس لیگا با تیم بایرن مونیخ آلمان

وی یکی از تکنیکی ترین بازیکن های حال حاضر آسیا است.مصدومیت شدید او قبل از جام جهانی باعث شد که او در جام جهانی آمادگی همیشه را نداشته باشد.پس از جام جهانی او از بایرن مونیخ جدا شد و با قراردادی چند میلیون دلاری به یک تیم قطری رفت و بعد از آن به پرسپولیس بازگشت و در حال حاضر هم در تیم تراکتورسازی تبریز توب می زند.