بیسکویت باقیمانده از تایتانیک بفروش رفت

بیسکویت باقیمانده از تایتانیک بفروش رفت 

بیسکویت باقیمانده از کشتی سرنگون شده تایتانیک با قیمت بسیار بالایی بفروش رفت تا یادگاری این کشتی همچنان با ارزش حفظ گردد. یکی از خدمه ی کشتی کارپاتیا به نام «جیمز فِنویک» تکه ای بیسکوئیت را از یکی از مسافران سوار بر قایق نجات گرفت و آن را درون پاکت نامه ای گذاشت تا امروز میان اشیا کشتی تایتانیک به فروش برسد.وسایل پیدا شده

 

و یا بازمانده از کشتی تایتانیک بعد از سالها در یکی از حراجی های بزرگ به قیمت بالا فروخته شدند. برخی ازاشیای خاطره آمیز تایتانیک در یک حراجی به فروش گذاشته شد که اتفاقا با استقبال خوبی هم مواجه شد.

بیسکویت باقیمانده از تایتانیک بفروش رفت

به گزارش سوکا در این بین، دو شی با اشیای دیگر تفاوت داشتند:عکسی از همان آیسبرگ معروف که گفته می شود کشتی غول پیکر تایتانیک پس از برخورد با آن غرق شد؛ و دیگری، بیسکوئیتی است که از یک بازمانده سوار بر قایق نجات گرفته شده بود.

 

تایتانیک نام کشتی بخار بزرگی بود که در پانزدهم آوریل ۱۹۱۲، در هنگام سفر از بندر ساوتهمپتون انگلیس به نیویورک آمریکا به علت تصادف با کوه یخ غرق شد. ۱۵۱۴ نفر از مسافران و خدمه آن جان خود را از دست دادند و ۷۱۰ نفر نیز زنده ماندند. گفتنی است جیمز کامرون در سال ۱۹۹۷ فیلمی را با همین نام نویسندگی و کارگردانی کرد.

 

در این حراجی، یک تکه بیسکوئیت «اسپیلرز اند بیکرز پایلِت» به ارزش ۱۵ هزار پوند (حدودا ۷۸ میلیون تومان) فروخته شد. یکی از افراد شرکت کننده در این حراجی، لقب «ارزشمندترین بیسکوئیت دنیا» را به آن داد. آن عکس معروف نیز ۲۱ هزار پوند (معادل ۱۰۹ میلیون تومان) فروخته شد.

 

در این حراجی که در «هنری البریج اند سان» در ویلتشر برگزار شد، یک فنجان نیز به فروش رسید. این فنجان که به کاپیتان کشتی کارپاتیا داده شده بود، به مبلغ ۱۲۹ هزار پوند (حدود ۶۹۰ میلیون تومان) به فروش رسید. کشتی کارپاتیا یکی از کشتی هایی بود که به کمک کشتی تایتانیک شتافت.

 

اندور البریج، متصدی حراجی، گفت:«علاقه افراد و فروش کالاهای مربوط به کشتی تایتانیک در حقیقت بازتاب دهنده ی محبوبیتکشتی تایتانیک است. این اشیا توانستند توجه کلکسیون دارها را به خود جمع کنند.»یکی از خدمه ی کشتی کارپاتیا به نام «جیمز فِنویک» تکه ای بیسکوئیت را از یکی از مسافران سوار بر قایق نجات گرفت

 

و آن را درون پاکت نامه ای گذشت. بر روی آن پاکت نوشته شده است:«بیسکوئیت پایلتِ گرفته شده از یکی از قایق ‎های نجات در آوریل ۱۹۱۲ میلادی.» همچنین گفته می شود که آن عکس مشهور در تاریخ ۱۶ آوریل ۱۹۱۲ میلادی، یعنی درست یک روز پس از غرق شدن کشتی تایتانیک، گرفته شده است.