به گزارش سوکا به نقل از باشگاه خبرنگاران، پس از اینکه علیرضا اسدی از سوی تاج از سمت دبیرکل فدراسیون کنار گذاشته شد و محمدرضا ساکت جایگزین وی شد، عده زیادی، علت این اتفاق را اختلاف نظر شدید کی روش و اسدی قلمداد کرده و سرمربی پرتغالی تیم ملی را مهم ترین عامل برکناری اسدی دانستند.

در همین راستا، کی روش دقایقی پیش با انتشار بیانیه ی ضمن حمایت از مهدی تاج، اعلام کرد که تمام تصمیمات فدراسیون با اقتدار رئیس اتخاذ شده است.

بیانیه کارلوس کی روش بدین شرح است:

«با توجه به اتفاقات اخیری که در فدراسیون رخ داده است باید روشن سازم که بی شک تصمیمات و برنامه های آقای تاج چه از زمان کاندیدا شدن و چه انتخاب، برگرفته از رهبری و مسئولیت خود ایشان بوده است. وی همچنان شخصیت، قدرت و عزم و اراده خود را در مسند ریاست فدراسیون ایران نشان داده است پس هرگونه سوال و شک و تردید در مورد قدرت رهبری ایشان ناعادلانه بوده و بازتاب دهنده حقیقت و واقعیت نمی باشد.

به عنوان سرمربی تیم ملی ایران، هدف و وظیفه من با توجه به مهارت ها و توانایی هایم بهبود، گسترش و کسب موفقیت زیر نظر تصمیمات و قدرت رهبری آقای تاج بوده است و این اتفاق در گذشته، حال و آینده نیز رخ خواهد داد.

با هدایت آقای تاج ما قادر بودیم که تیم ملی را راهی روسیه کنیم و همچنین من اطمینان دارم که با همان شکل تصمیم گیری، هماهنگی، احترام و نظم و انضباط، ما قادر به گذراندن بهترین دوره آماده سازی برای جام جهانی روسیه بوده و همچنین قادر به اجرای برنامه های جدید و توسعه رویکردها در فوتبال ایران خواهیم بود.»