به گزارش سوکا ورزشی و به نقل از سایت فدراسیون وزنه برداری ، در سومین روز مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا، ایران در دسته ۶۹ کیلوگرم دو نماینده داشت که جابر و سجاد بهروزی برای کسب مدال با شش وزنه بردار به رقابت پرداختند. کیم میونگ هیوک از کره شمالی (نفر سوم جهان و قهرمان بازی های آسیایی) و لین کیونگ فنگ از چین( قهرمان المپیک لندن) مهمترین چهره های حاضر در این دسته هستند.

در حرکت یک ضرب، جابر بهروزی با ثبت رکورد ۱۴۵ کیلوگرم ششم شد و سجاد بهروزی نیز با ۱۳۳ کیلوگرم در رده هشتم قرار گرفت.

کیم میونگ هیوک از کره شمالی با ۱۵۲ کیلوگرم به مدال طلا یک ضرب رسید. لین کیونگ فنگ از چین با ۱۵۰ کیلوگرم مدال نقره را کسب کرد و مدال برنز با رکورد ۱۴۸ کیلوگرم به چانگ کوانگ از کره شمالی رسید. وزنه بردار قرقیزستانی نیز ۱۴۵ کیلوگرم را به ثبت رسانده بود اما به دلیل داشتن وزن کمتر نسبت به جابر بهروزی در رده پنجم قرار گرفت.

حرکت یک ضرب:

سجاد بهروزی اولین وزنه برداری بود که بر روی تخته مسابقات آمد و در اولین حرکت ۱۳۳ کیلوگرم را انداخت و برای دومین بار پشت این وزنه قرار گرفت که باز هم ناموفق عمل کرد. بهروزی در حالی که در آستانه اوت کردن قرار داشت، توانست ۱۳۳ کیلوگرم را در آخرین فرصت خود در یک ضرب بالای سر ببرد و در نهایت نیز در رده هشتم قرار گرفت.

جابر بهروزی دیگر نماینده ایران در این وزن، در اولین حرکت ۱۴۰ کیلوگرم را بالای سر برد و برای دومین حرکت توکلی (سرمربی تیم ملی) ۱۴۵ کیلوگرم را برای او درخواست کرد که در مهار این وزنه نیز موفق عمل کرد. جابر در سومین حرکت باید پشت وزنه ۱۵۵ کیلوگرم قرار می گرفت و برای کسب مدال حتما باید این وزنه را مهار می کرد اما نتوانست از پس وزنه ۱۵۵ کیلوگرمی بر آید و با همان ۱۴۵ کیلوگرم مقامی بهتر از ششمی را کسب نکرد.