به گزارش سوکا به نقل از سلامت نیوز ، وقتی مقدار کالری که ورزش مورد علاقه تان و دیگر ورزش ها می سوزانند را می دانید، می توانید کارآمدترین نوع برنامه ورزشی را طراحی کنید تا سرعت دست یابی به اهدافتان افزایش پیدا کند. در میان ورزش های هوازی، دویدن و اسکیت در صدر جدول کالری سوزترین ورزش ها قرار دارند. اما در میان این ورزش ها تعداد دیگری هم هستند که می توانند در یک ساعت، ۵۰۰ کالری بسوزانند.

ورزش خود را میکس کنید و به خود این فرصت را بدهید که دیگر ورزش ها را نیز امتحان کنید. تنوع بخشیدن به ورزش نه تنها باعث می شود کالری بیشتری بسوزانید بلکه انگیزه تان را افزایش می دهد تا به ورزش کردن ادامه دهید.

بزرگترین کالری سوزها:

اطلاعات این جدول بر اساس شخصی با وزن ۷۲ کیلوگرم است.

دویدن با سرعت ۱۳ کیلومتر بر ساعت: ۸۶۱ کالری در یک ساعت

اسکیت: ۵۴۸ کالری در یک ساعت

تکواندو: ۷۵۲ کالری در یک ساعت

طناب زدن: ۸۶۱ کالری در یک ساعت

تردمیل پله ای: ۶۵۷ کالری در یک ساعت

دویدن آهسته با سرعت ۸ کیلومتر بر ساعت: ۶۰۶ کالری در یک ساعت

پیاده روی با کوله پشتی ( مسافرتی ): ۵۱۱ کالری در یک ساعت

راکت بال: ۵۱۱ کالری در یک ساعت

اسکی ( شامل پیاده روی با چوب اسکی ): ۴۹۶ کالری در یک ساعت

ایروبیک با شدت بالا: ۵۳۳ کالری در یک ساعت

مشخص است که این مقدار کالری ها تخمینی است و مقدار کالری مصرفی برای هر فرد می تواند متفاوت باشد. ممکن است مسافتی که می پیمایید بنا به دلایل مختلف، متفاوت باشد از جمله شدت ورزشی که می کنید، وزنتان و سطح تناسب اندام کنونی تان. گاهی نیز به دلیل شکل بدن و ترکیب بدنی تان ممکن است میزان کالری سوزی کاهش پیدا کند. تحقیقات نشان داده خانم های سیاه پوست برای سوزاندن مقدار مشخصی از وزن باید مقدار کالری کمتری به نسبت خانم های سفید پوست مصرف کنند.