به گزارش سوکا از رادیو ورزش، اکبر فیض، کارشناس کشتی در خصوص تاریخچه حضور مسئولان کشتی ایران در عرصه بین المللی، گفت: کشتی ایران برای نخستین بار در سال ۱۹۴۷ پیشنهادی را به کمیته بین المللی المپیک داد مبنی بر اینکه عضو این کمیته شود که در همان سال با این پیشنهاد موافقت شد و ایران از سال ۱۹۴۷ به عنوان عضو جدید کمیته بین المللی المپیک انتخاب شد. از المپیک لندن به بعد ما دکتر توکل را در اتحادیه جهانی کشتی داشتیم؛ پس از او نیز افرادی به کمیته راه پیدا کردند؛ اما حضور قوی نداشتند. امسال رسول خادم با ۷۶ رأی بالاترین آراء را در اتحادیه جهانی کسب کرد؛ حتی از دبیرکل اتحادیه جهانی هم رأی بیشتری را به خود اختصاص داد؛ این اتفاق فضایی را برای کشتی ایران ایجاد کرد.

وی، اثرات حضور یک ایرانی در کرسی اتحادیه جهانی کشتی را اینطور اظهار کرد: داوری که قضاوت مسابقه را برعهده دارد، می داند اگر بخواهد رأی ناحق دهد، تبعات کار خود را خواهد دید.

حمیدی، کارشناس کشتی، تصریح کرد: با عنایت به قدمت و سوابقی که در کشتی داریم، باید در تصمیم گیریها نقش اساسی داشته باشیم که متأسفانه در سالهای اخیر از آن محروم بوده ایم. حتی زمانی که دکتر توکل در اتحادیه جهانی بود، تأثیرگذاری آنچنانی را در تصمیم گیریها نداشت. با توجه به شخصیت خادم و شناختی که دنیای کشتی از او دارد، امیدوارم از این پس بتوانیم در تصمیم گیریهای اتحادیه جهانی کشتی نقش اصلی مان را ایفا کنیم.

مرعشیان، رئیس هیئت کشتی خوزستان، در پاسخ به این سوال که برای بقا و توسعه کرسی ها باید چه برنامه ای داشته باشیم، بیان کرد: ما با عملمان می توانیم بسیاری از اتفاقات نادر را رقم بزنیم. در المپیک قبل که حق عبدولی خورده شد، اگر رسول خادم هیئت رئیسه بود آیا باز این اتفاق می افتاد؟! مطمئناً چنین اتفاقی رخ نمی داد.

منصوریان، کارشناس کشتی، در ارتباط با موضوع برنامه گفت: مهمترین بخش انتخاب خادم به عنوان عضوی از اتحادیه جهانی، این بود که فرهنگ غلط ایجاد شده در ذهنمان پاک شد؛ ما تا قبل از این انتخاب فکر می کردیم که در فدراسیون جهانی، مافیا حضور دارند. رسول خادم با ریزبینی، دقت و با کار دیپلماتیک بسیار زیبا، از حدود ۲ سال قبل شروع کرد و در روابط بین المللی خود کارهای زیربنایی درستی را انجام داد.

برنامه دور یک میز، به تهیه کنندگی عباس حیدری و با اجرای محسن ابوفاضلی، هر شب به جز جمعه ها، از ساعت ۲۱:۰۵ به مدت ۲۵ دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.