برترین کتاب های فمنیستی مخصوص خانم ها

برترین کتاب های فمنیستی مخصوص خانم ها 

تفکرات فمنیستی اکنون در ذهن بسیاری از زنان در جهان ریشه دوانده است و برای احقاق حقوق خود دست به کارهای بزرگی می زنند. “کتاب مناسب در زمان مناسب همه چیز را تغییر می دهد” گزیده ای از کتاب تغییر ذهن من اثر زادی اسمیت.زادی اسمیت نویسنده ای با استعداد و فمینیستی سرکش است که آثارش می تواند الهام بخش یک جنبش بزرگ باشد.

 

نویسندگان فمینیست زیادی همچون زادی اسمیت وجود دارند که کتاب های ارزشمندی به حمایت زنان و حقوق زنان به رشته تحریر درآورده اند.

برترین کتاب های فمنیستی مخصوص خانم ها

ما همه باید فمینیست باشیم اثر چیماماندا نگوزی آدیچی

چیماماندا نگوزی آدیچی در همایش ted talks نقطه نظرات ارزشمندی در زمینه جنسیت، نژاد، ملیت، عشق و فمینیست ارائه داده است. تمام این نقطه نظرات در قالب این کتاب درآمده است. این کتاب می تواند بهترین هدیه حتی برای کسی باشد که تصور می کنید نیازی به فمینیست بودن ندارد چون می دانید فمینیست بودن را درک نکرده است.

برترین کتاب های فمنیستی مخصوص خانم ها

رمان امریکانا اثر چیماماندا نگوزی آدیچی

امریکانا یکی دیگر از کتاب های چیماماندا نگوزی آدیچی می باشد. در این رمان ایده های زیادی به چشم می خورد که قبلا در کتاب ما همه باید فمنیست باشیم مطرح شده بود و آن ها را به نوعی به دنیای واقعیت آورده است. این کتاب یک داستان عاشقانه فمینیستی در دنیای جهانی است.

برترین کتاب های فمنیستی مخصوص خانم ها

کاغذ دیواری زرد اثر شارلوت پرکینز گیلمن

شارلوت پرکینز کتاب های فمینیستی زیادی نوشته است اما این یکی از بهترین کتاب های او شناخته شده است. آیا تا کنون چیزی درباره هیستری زنان چیزی شنیده اید؟ بیماری که توسط پزشکان مرد در قرن های ۱۹ و ۲۰ به زنان نسبت داده شده است. آیا از زندگی زناشویی خود نا امید شده اید؟ آیا تمام کاری که می توانید انجام دهید

 

فقط محدود به خانه می شود؟ اما درمان چیست؟ تنها در خانه ماندن و دیوانه شدن. این روش درمانی “درمان آسایش” نامیده می شود. این کتاب درباره همسر یک پزشک است که به تصور این پزشک همسرش دچار بیماری هیستری زنان شده و او را مجبور به این روش درمانی می کند.

برترین کتاب های فمنیستی مخصوص خانم ها

یه چیزی بگو اثر لاوری هالس اندرسون

یه چیزی بگو اثر لاوری هالس اندرسون کتابی است برانگیزنده احساسات زیرا با معضل تجاوز جنسی دست و پنجه نرم می کند اما از طرفی کتابی است قدرت بخش و پیروزمندانه. این داستان تند و تلخ را بعد از خواندن به خواهرتان هدیه کنید.

برترین کتاب های فمنیستی مخصوص خانم ها

گیاهخوار اثر هان کانگ

در این کتاب که برنده جایزه من بوکر است موضوعات خون، رابطه جنسی، رویا و دگردیسی و تمام مظاهر یک نمایش ترسناک به تصویر کشیده شده است. شاید در این کتاب مفهوم فمینیست از دیدگاه غرب نمایش داده نشده باشد اما خواندن آن بسیار ارزشمند است.

برترین کتاب های فمنیستی مخصوص خانم ها

آشفتگی جنسیتی اثر جودیت باتلر

این کتاب بر پایه موضوع کاربردپذیری جنسیتی نوشته شده است. این نظریه که جنسیت یک ساختار اجتماعی است اکنون در آگاهی عموم راه یافته و همه باید از جودیت باتلر برای چنین آگاهی سپاسگزار باشیم.