جام جهانی زنان ۲۰۱۵ به میزبانی کانادا با سومین قهرمانی تیم آمریکا به پایان رسید. در این رقابتها ۲۴ تیم در مدت ۳۰ روز به رقابت پرداختند.

کفش طلای جام نیز به سلیا ساسیچ گلزن برتر این تورنمنت از آلمان تعلق گرفت.

لوید بازیکن شماره ۱۰ آمریکا در دیدار فینال مقابل ژاپن، در پنج دقیقه اول بازی ۲ گل به ثمر رساند و ۱۶ دقیقه بعد هت تریک خود را کامل کرد.او در تمام مسابقات آمریکا حضور داشت. او چهار جایزه ال وای جی برای بهترین بازیکن هر دیدار را نیز تصاحب کرد.

توپ نقره ای این جام به آماندین آنری از فرانسه اعطا شد. این بازیکن ۲۵ ساله در دیدار مقابل کره جنوبی و مکزیکی بازیکن ال وای جی این دو مسابقه شناخته شد. او در هر پنج دیدار فرانسه در جام جهانی زنان حضور داشت.

توپ برنز جام نیز به آیا میاما از ژاپن اعطا شد. این بازی ساز ژاپنی در مسیر صعود به فینال دو پنالتی را به ثمر رساند و دو پاس گل نیز داد.

کفش طلای جام به سلیا ساسیچ با شش گل و یک پاس گل تعلق گرفت. این بازیکن آلمانی در نوک حمله تیم آلمان قرار داشت

کفش نقره ای جام به کارلی لوید با شش گل و یک پاس گل اعطا شد.

کفش برنز جام نیز به آنیا میتاگ از آلمان با پنج گل و دو پاس گل اعطا شد.

دستکش طلایی جام به هوپ سولو دروازه بان تیم زنان آمریکا تعلق گرفت. او رکورد تازه ای در جام جهانی زنان برجا گذاشت و مدت ۵۴۰ دقیقه دروازه خود را بسته نگه داشت. او دومین دروازه بان در تاریخ این جام است که در ۱۰ دیدار دروازه خود را بسته نگه داشته است.

جایزه بهترین بازیکن جوان جام به کادشیا بوچانان از کانادا اعطا شد. مدافع میانی کانادا با ۱۹ سال سن، بیش از ۴۰ بازی ملی در کارنامه خود دارد. او با آنکه در تمام مسابقات تیم خود شرکت داشت، حتی یک کارت اخطار هم نگرفت.

جایزه بازی جوانمردانه فیفا نیز به تیم فرانسه اعطا شد. فرانسه که تا مرحله یک چهارم نهایی این جام صعود کرد در پنج بازی خود فقط سه کارت زرد گرفت. تیم فرانسه با بازی هجومی ، به علت احترام به حریفان و داوران مسابقه و برخورد ورزشی کادر مربیگری و هواداران ، گروه بررسی فنی فیفا را تحت تاثیر قرار داد.

نشان قهرمانان جهان فیفا به برندگان مسابقات مهم فیفا شامل جام جهانی، جام جهانی زنان، جام جهانی فوتبال ساحلی، جام جهانی فوتسال و جام باشگاههای جهان تعلق می گیرد.

ژاپن بدنبال قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۱ آلمان، این نشان معتبر را در فینال جام جهانی ۲۰۱۵ به همراه داشت. آمریکا نیز برای جام جهانی چهار سال آینده این نشان را در اختیار دارد.(ایرنا)