به گزارش سوکا ، برانکو ایوانکوویچ پس از تمرین امروز (جمعه) پر‌سپولیس درباره شکست تیمش برابر نفت تهران، گفت: متاسفانه این اتفاق رخ داد. کسی دوست نداشت که این طور شود. بازیکنان تلاش خود را کردند، اما فو‌تبا‌ل برد و باخت دارد. آنچه که اکنون از بازیکنانم خواسته‌ام این است که هر‌ چه‌ سریع‌تر به خودشان بیایند و برای بازی‌های بعد آماده شوند.

او ا‌دا‌مه‌ داد: همان طور که پیش‌بینی کرده بودم کار سختی برابر نفت داشتیم. در لیگ ایران تیم‌ها با هم برابر هستند و ر‌قا‌بت نزدیک است. چند سال پیش هم پر‌سپولیس یک هفته‌ مانده به پایان لیگ جلوی راه‌آهن مساوی کرد و جام را از دست داد.

سرمربی پر‌سپولیس درباره این که چقدر برای تیمش شانس قهرمانی قائل است، گفت: فقط وظیفه ما در دو بازی باقی‌ مانده فقط برنده شدن است. شانس مان از دو استقلال تهران و خوزستان کمتر نیست. آنها هم بازی‌های سختی دارند. ما سرمان به کار خودمان گرم است.

برانکو همچنین درباره اشتباه‌های فردی و داوری در دیدار با نفت، گفت: ما به ارگان‌های اجرایی فو‌تبا‌ل اعتماد داریم. درست است که گل اول نفت آفساید بود، اما دلیل اصلی باخت، خودمان هستیم. برابر نفت مثل بازی‌های قبل مان نبودیم. حریف هم خیلی خوب دفاع کرد و مزدش را گرفت. فقط این را می گویم که مستحق باخت نبودیم.

سرمربی پر‌سپولیس در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنانش دچار غرور شده بودند، گفت: نه. اصلا. آخر فصل معلوم می‌شود که تیم ما در طول بازی‌ها تحت چه فشار سنگینی بوده است. بازیکنانم آنقدر خوب بودند که زیر همه آن فشارها فوق‌العاده‌ کار کردند. برای همین هم هست که هو‌اد‌ا‌ران امروز تیم را تشویق می‌کنند. تیم‌هایی مثل استقلال خوزستان و نفت به هیچ وجه فشارهای ما را نداشتند. بازیکنانم خوب کار کردند و فصل را به بهترین شکل تمام خواهند کرد.

سرمربی کروات پر‌سپولیس در واکنش به انتقادها از بابک حاتمی و سوشا مکانی، گفت: ساده‌ترین کار این است که هنگام باخت همه تقصیرها را بر گردن یک نفر بیاندازیم. نه در گل خوردن یک نفر مقصر است و نه در گل زدن یک نفر موفق. در برد و باخت، همه تیم دخیل هستند. هر کسی می‌تواند اشتباه کند، گلی را نزند یا گل بخورد. در طول فصل اشتباه داشته‌ایم، اما زیاد نبوده است.

برانکو درباره دیدار آینده تیمش برابر گسترش فولاد و شکست این تیم تبریزی برابر سپاهان در هفته‌ بیست و هشتم هم گفت: غیر منتظره نبود که سپاهان در اصفهان گسترش فولاد را شکست دهد، سپاهان قهرمان پارسال است. تمام اهداف ما در مسیر دو بازی پیش‌رو قرار گرفته است و مثل دو رقیب دیگرمان شرایط مساوی برای قهرمانی داریم.