برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از بازی با سایپا در جام شهداء درباره جذب دروازه‌بان تیمش گفت: همان طور که اطلاع دارید، برای جذب گلرها دروازه‌بان دوم تیم امید به تیم ما آمده است و همین طور الکساندر لوبانف که دروازه‌بان تیم ملی ازبکستان بوده، به پرسپولیس پیوسته است. این بخش کار را فعلا به اتمام رساندیم. منتظر هستیم ببینیم تکلیف سوشا مکانی چه خواهد شد. او فعلا جزو باشگاه ماست اما به خاطر مسائلی، نمی‌تواند بازی کند.

وی ادامه داد: در مسابقه‌هایی که پیش رو داریم، نمی‌توانیم از حیدریه و کمندانی استفاده کنیم زیرا آن‌ها در تیم ملی امید هستند. همان طور که می‌دانید، با امیرعباس آیینه‌چی هم به عنوان بازیکن جوان، قرارداد بستیم.

برانکو در پاسخ به این سوال که اگر سوشا مکانی به جمع‌تان اضافه نشود، چه کار خواهید کرد؟ گفت: لوبانف بازیکن ماست و ما الان سه دروازه‌بان داریم و از آن طرف هم فصل نقل و انتقالات به اتمام رسیده و نمی‌توانیم دروازه‌بان جدیدی جذب کنیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا صحت دارد علی پروین خواسته طهماسبی را جذب کنید؟ ادامه داد: فیلم یا سندی دارید که نشان دهید چنین موضوعی صحت دارد؟ خوشحالم افراد زیادی هستند که دوست دارند به ما کمک کنند. مخصوصا آن‌هایی که عضو خانواده پرسپولیس هستند؛ مثل آقای پروین که بزرگ‌ترین اسطوره پرسپولیس است. خوشحالم او تا این حد به پرسپولیس علاقه دارد. آنقدر اعتقاد به ما دارد که اگر یادتان باشد، پروین جزو معدود افرادی بود که وقتی نتایج خوبی نمی‌گرفتیم، از ما حمایت می‌کرد. بنابراین از همین‌جا از او تشکر می‌کنم چون حمایت پروین برای ما خیلی مهم است.

برانکو درباره عملکرد دو بازیکن تیمش در ترکیب تیم ملی امید هم گفت: قبل از هر چیز خوشحالم که توانایی خودشان را به اثبات رساندند و حداکثر تلاش‌شان را برای کمک به تیم ملی نشان دادند. آن‌ها تمام توان‌شان را برای موفقیت تیم ملی به کار بستند. انتظار دارم این عملکرد را در بازی مقابل ژاپن هم ارائه کنند. طبیعی است که مربی تصمیم بگیرد چه کسی چقدر بازی کند. سرمربی بهتر از هر کسی وضعیت تیمش را می‌داند.

او ادامه داد: قبل از هر چیزی تمام توان‌مان را برای جذب دروازه‌بان گذاشتیم. در آنالیزهایی که انجام داده بودیم و گزینه‌هایی که داشتیم، ۲۰ دروازه‌بان به ما معرفی شدند. خودتان بهتر از من می‌دانید که وضعیت دروازه‌بانان ایرانی به چه شکل است. بعضی‌ها خیلی گران بودند و همین طور گزینه‌هایی هم از کشورهای دیگر داشتیم. با انتخاب لوبانف، قدم مثبتی برداشتیم و یک دروازه‌بان باتجربه‌ را جذب کردیم. دروازه‌بانی که از کیفیت بالایی برخوردار است و عضو تیم ملی ازبکستان است. او اولویت اولش کمک به پرسپولیس است.

وی گفت: اگرچه خوب می‌دانید که یک بازیکن هیچ ضمانتی ندارد که حتما بازی کند اما با آنالیزی که انجام دادیم، به این نتیجه رسیدیم که لوبانف دروازه‌بانی است که می‌تواند به ما کمک کند. ما به غیر از دروازه‌بان، امیرعباس آیینه‌چی را هم جذب کردیم. همین طور که قبلا هم گفته بودم، بازیکنی که جذب می‌کنیم باید جزو بازیکنان اصلی باشد و بتواند به تیم کمک کند. بازیکنان خوب زیادی وجود دارند اما خب، طبیعتا آن‌ها با باشگاه‌ خودشان قرارداد دارند.

خبری سوالی درباره صحبت‌های منصور قنبرزاده مطرح کرد که پندار خمارلو به عنوان مسئول رسانه‌ای باشگاه به آن پاسخ داد. او گفت: همان طور که مدیر باشگاه گفت، یک روز قبل از پایان نقل و انتقالات مکالمه‌ای بین قنبرزاده و طاهری شکل می‌گیرد که قنبرزاده یک پیشنهاد برای انتقال قطعی بیرانوند می‌دهد اما با توجه به اینکه مبلغ پیشنهادی آن‌ها یک میلیارد تومان بود، مورد موافقت مدیرعامل پرسپولیس قرار نگرفت. اینکه حالا گفته می‌شود ما ۲۰۰ میلیون تومان پیشنهاد داده‌ایم، صحت ندارد. تمام مکالمات هم موجود است.

برانکو در آغاز نشست خبری نیز گفت: مایلم عرض کنم افتخار می‌کنم در جام شهدا که تورنمنتی مقدس است، شرکت می‌کنیم. تورنمنتی که به افتخار شهدای ایران و قهرمانان ملی ایران برگزار می‌شود. فکر می‌کنم کشور ما کرواسی چنین وضعیتی در گذشته داشته است و درگیر جنگ میهنی بود. جوانان بسیار زیادی در دفاع از وطن از کشور ما به خاک افتادند. باید عرض کنم ورزشکاران می‌توانیم حداقل چیزی است که برای قدردانی و سپاس از شهدا برگزار کنیم.

سرمربی پرسپولیس افزود: از بانیان این لیگ تشکر می‌کنم که چهار تیم خیلی خوب را به این مسابقه‌ها دعوت کردند. تیم‌هایی که در کورس قهرمانی هستند و فکر می‌کنم تماشاگران لذت زیادی از این تورنمنت که تیم هایی مثل صبا و ذوب ‌آهن در آن هستند ببرند.

وی افزود: همان طور که گفتم، خیلی از مسابقه‌های مهم برگزار می‌شود زیرا این مسابقه‌ها باعث می‌شود قبل از شروع نیم فصل بتوانیم چند مسابقه خوب برگزار کنیم.