مواد لازم برای لایه اول:

۳ قاشق چای پودر ژلاتین
۱ قاشق چای شکر
۱ فنجان آب
۱٫۴ قاشق نمک
۱ عدد کلم بروکلی
۲ عدد هویج
۱۲ عدد گوجه گیلاسی
۳ قطره اسانس لیمو

مواد لازم برای لایه دوم:

۱ عدد سینه مرغ
۳ عدد سیب‌زمینی متوسط
۱ عدد هویج پخته
۲ عدد خیار شور
۲ ق س جعفری
۱٫۲ پیمانه سس مایونز
نمک و فلفل و زردچوبه به مقدار لازم
۱ عدد پیاز خرد شده

طرز تهیه لایه اول:

۱٫ در ظرف مناسبی آب، پودر ژلاتین و شکر را مخلوط‌کنید سپس ظرف را روی حرارت غیرمستقیم قرار دهید تا ژلاتین کاملاً حل شود. بعد از حل شدن ژلاتین، نمک و اسانس لیمو را اضافه کنید. مواد را داخل یک ظرف بریزید و آن را در یخچال به مدت ۱۰ دقیقه قرار دهید سپس نیمی از مخلوط ژلاتین آماده را در ظرف بریزید و دوباره به مدت ۲۰ دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا سفت شود.

۲٫ کلم بروکلی و هویج‌ها راخردکنید و بشویید. گوجه‌فرنگی را هم از وسط نصف کنید سپس آنها را بخارپزکنید.حالاظرف را از فریزر خارج کنید و مواد بخارپز شده را روی آن بچینید.باقیمانده مخلوط ژلاتین را روی مواد بریزید و سپس ظرف را به مدت ۲۰ دقیقه دیگر در یخچال بگذارید تا کاملاًخودش را بگیرد.

طرز تهیه لایه دوم:

۱٫ سینه مرغ را همراه با مقداری پیاز،آب،نمک،فلفل و زردچوبه در یک قابلمه روی حرارت بگذارید تا بپزد. هویج و سیب‌زمینی را هم بپزید. بعدازاینکه مرغ پخت، آن را ریش‌ریش کرده، کنار بگذارید. سیب‌زمینی و هویج راهم بعدازاینکه پخته شدند،رنده کنید. خیار شورهارا هم خردکنید.

۲٫ اکنون سینه مرغ ریش‌ریش شده،سیب‌زمینی و هویج رنده شده و خیار شور خردشده را همراه با جعفری خرده شده، نمک، فلفل و سس مایونز در یک‌کاسه مناسب باهم مخلوط‌کنید. قالب را از داخل یخچال بیرون آورید و مخلوطی را که آماده کرده‌اید را روی آن بریزید و به مدت ۳ ساعت ظرف را در یخچال قرار دهید تا مواد سرد و سفت شوندسپس آن را در ظرف مناسبی برگردانید.

(برترینها)