به گزارش سوکا به نقل از رادیوسلامت، دکتر صبا عرشی، فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی در خصوص آلرژی های فصلی افزود: آلرژی های فصلی همان طور که همه می دانند افرادی هستند که زمینه ی ارثی آلرژی را دارند و در یک فصل خاص که می تواند بهار، تابستان یا پاییز باشد، وقتی در معرض عوامل آلرژی زای محیطی که این ها اغلب گرده ی گیاهان هستند، قرار می گیرند واکنشی در بدنشان اتفاق می افتد که منجر به ایجاد علائمی در بدن می شود.

وی در ادامه تاکید کرد: علائمی مانند آب ریزش بینی، عطسه های پشت سرهم، خارش شدید بینی و یا ممکن است که در یک عکس العمل خود را نشون بدهد به صورت سرفه، خس خس و حتی حمله های تنگی نفس.

این فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی ادامه داد: بنابراین افرادی که دچار این مشکل هستند اولا باید در این فصل ها از خودشان مراقبت کنند و سعی کنند که در معرض این عوامل قرار نگیرند؛ یعنی اینکه باید ماسک داشته باشند و سعی کنند ساعاتی که باد شدیدی می وزد از خانه خارج نشوند و اگر مجبور هستند به بیرون بروند حتما از ماسک استفاده کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: از همه مهم تر این است که باید به متخصص آلرژی، کسی که فوق تخصص آلرژی دارد مراجعه کنند و متوجه شوند به چه ماده ی آلرژی زایی حساسیت دارند که اگر می توانند آن را حذف کنند و اگر نمی توانند، خود فوق تخصص آلرژی تصمیم می گیرد که آیا باید فرد واکسن آلرژی بزند یا خیر؟

این فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی در پایان اظهارداشت: مهم ترین مساله این است که در این فصل از خودشان مراقبت کنند و اگر لازم بود دارو مصرف کنند.