باغ معجزه دبی

دوبی در خلیج فارس واقع شده است و به دلیل نزدیکی به ایران یکی از مقصد های توریستی بسیاری از ایرانیان به شمار می رود و هر ساله افراد زیادی به آنجا می روند. چیزی که در ذهن بسیاری از افراد از دوبی وجود داشته است یک سرزمین بسیار خشک و مناطق بایر بوده است که جذبه های توریستی کمی برای عرضه دارد، ولی در سال های اخیر دوبی پیشرفت های زیادی کرده است و حالا دوبی مرکز بلند ترین هتل های جهان و همچنین مکانی برای ورزش اسکی هم می باشد !

یکی از جذبه های توریستی با شکوه دوبی یک جواهر مدرن به نام ” باغ معجزه ” است که این باغ واقعا یکی از زیباترین باغ های جهان به شمار می رود که در این مقاله به این باغ می پردازیم.

کویرها و سرزمین دوبی جایی نیست که شما در آن بتوانید بزرگترین باغ گل طبیعی جهان را پیدا کنید.

این باغ بی نظیر چیزی نزدیک به ۴۵ میلیون گل را در مساحتی برابر با ۷۲ هزار متر مربع در خود جا داده است و در آن انواع گل ها به شکل های مختلف از قلب، هرم و کلبه اسکیموها  و غیره پیدا می شود. هر ساله این مکان چیزی نزدیک به ۱ میلیون توریست را به خود جلب میکند و این باغ توسط شرکت Akar ساخته شده است. هر فصل نحوه نمایش و آرایش گل ها عوض می کند تا بازدیدکنندگانی که دوباره به این باغ مراجعه کرده اند تجربه متفاوتی هر بار داشته باشند.

طراحان این باغ همچنین گفته اند که قصد توسعه این بهشت را به کویر هم دارند و در آنجا تصمیم دارند از آبیاری قطره ای و استفاده مجدد از آب هدر رفته استفاده کنند. هوای دوبی باعث شده است که در زمستان ما شاهد رشد گل ها باشیم.

این باغ فوق العاده زیبا از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب در روزهای معمولی هفته و در آخر هفته و تعطیلات عمومی تا نیمه شب بر روی عموم باز است. این باغ در اواخر ماه می بسته می شود و دوباره در اکتبر باز می شود.

این مقاله توسط وب سایت http://tafaroj.com برای وب سایت سوکا به صورت اختصاصی تهیه شده است.

در زیر عکس هایی از این باغ گل بسیار زیبا برای شما آماده شده است:

Dubai Miracle Garden Dubai Miracle Garden Dubai Miracle Garden Dubai Miracle Garden Dubai Miracle Garden