به گزارش سوکا از اتاق خبر ۲۴، عربستان سعودی بازی خطرناکی را با جمهوری اسلامی ایران آغاز کرده است.

سران سعودی که چند سالی است دشمنی های خود را با ایران افزایش داده و عیان کرده اند، روز به روز بر طبل دشمنی می کوبند و رفتارهای تحریک آمیز همراه با تهدید علیه ایران از خود نشان می دهند.

حکام سعودی در پی بهانه و فرصت هستند تا با رفتارها و مواضع غیر اصولی و غیر عقلانی خود، جنگی را بپا کنند که جز نابودی برای سعودی ها سودی نخواهد داشت.

جنگی که آل سعود علیه یمن به راه انداخته و به این کشور تجاوز نظامی کرده، با جنایات جنگی این رژیم همراه است.

اما نیروهای مردمی، ارتش و انصار الله یمن به مقابله با حمله نظامی ائتلاف عربی علیه یمن رفته و توانسته اند با مقاومت خود، ضربات سنگینی را نیز به ارتش این کشورها به رهبری عربستان وارد کنند.

نیروهای یمن مدتی است با بهره بردن از توان موشکی ارتش خود، هراس جدی بر جان سعودی ها انداخته اند.

عربستان سعودی تصور نمی کرد که نیروهای یمن دست به حمله موشکی بزنند و اهدافی را در خاک سعودی هدف قرار دهند.

اما این واکنش از سوی نیروهای یمن صورت گرفت و باعث وحشت و هراس سعودی ها به خاطر حملات موشکی یمن شد.

موشک هایی که نیروهای یمن از آن بهره می برند، موشک های قدیمی روسی از نوع اسکاد است که صدام از آنها در زمان جنگ علیه ایران استفاده می کرد.

زیرساخت ارتش و سلاح های یمن روسی است و اکنون نیز این سلاح ها مقابل سلاح های آمریکایی در دست عربستان سعودی عملیاتی شده و موشک های آن نیز با بهینه سازی علیه دشمن متجاوز به کار گرفته شده است.

سه سال است که یمن زیر آماج حملات عربستان و ائتلاف عربی علیه این کشور مقاومت کرده است. این مقاومت در شرایط بسیار دشوار صورت گرفته، اما اصابت یک موشک به فرودگاه ریاض باعث به هم ریختگی روحی و روانی سران سعودی شده است.

هدف قرار گرفتن فرودگاه ریاض با موشک یمنی، بهانه بی اساسی شد تا عربستان، آمریکا و رژیم صهیونیستی تبلیغات منفی علیه ایران را دامن بزنند.

آنها به دروغ ادعا می کنند که موشکی که به فرودگاه ریاض برخورد کرده ایرانی بوده است، اما مقامات جمهوری اسلامی با صراحت و قاطعیت این ادعا را رد کرده اند.

سعودی ها بدون در دست داشتن اسناد و مدارکی برای اثبات ادعای خود همچنان به فرافکنی در زمینه اصابت موشک یمن به فرودگاه ریاض اصرار دارند و این اصرار آنها آینده خوبی را نشان نمی دهد.

جمهوری اسلامی ایران هیچگاه تهدیدی علیه همسایگان نبوده و حتی باعث ایجاد امنیت در منطقه شده، اما با تهدیدات جدی امنیتی روبرو بوده است.

عربستان سعودی مهمترین رکن تهدید امنیتی علیه ایران است، تاریخچه رفتاری این رژیم با جمهوری اسلامی ایران ثابت می کند که سران سعودی همواره در صدد وارد کردن ضربه به جمهوری اسلامی ایران بوده اند.

اما ایران با سعه صدر و رعایت ادب اسلامی و حرمت برادری در دنیای اسلام، سعی کرده است تا فضا بیش از این ملتهب نشود.

عربستان اما، سعی دارد به گونه ای و حتی هر طور شده یک درگیری نظامی را با ایران آغاز کند. سعودی ها باید به این نکته اشراف و دقت داشته باشند که جمهوری اسلامی ایران هیچگاه آغازگر جنگ نخواهد بود، اما اگر علیه او جنگی آغاز شود، واکنشی درخور و قاطع خواهد داشت.

ایران امکانات و تجهیزات لازم را هم به اندازه کافی و حتی فراتر از آن در اختیار دارد و به خوبی می تواند متجاوز را سر جای خود بنشاند.

عربستان بارها جمهوری اسلامی ایران را تهدید نظامی کرده است، سران این رژیم ادعا کرده اند که جنگ را به داخل ایران خواهند کشاند، همه این تهدیدات در حالی صورت می گیرد که منطقه غرب آسیا به خاطر سیاست های غلط سعودی ها در آتش می سوزد و کشورهای اسلامی را به نابودی می کشاند.

حتی دیپلماسی حج هم نتوانست راه بجایی ببرد و باعث شود تا عربستان دست از دشمنی های خود با ایران بردارد. سعودی ها از برقراری حج واجب برای ایران در پی بهره برداری سیاسی خود بودند و البته توانستند استفاده خود را ببرند. موضوعی که تحلیلگران و رسانه های داخلی به آن پرداخته و تأکید می کردند که رفتن به حج در شرایطی که آل سعود دشمنی های تندی علیه ایران دارد منطقی نیست.

ائتلاف نظامی به رهبری عربستان، ایران را مسئول پرتاب یک موشک به سوی فرودگاه بین‌المللی ملک خالد در ریاض دانست. عربستان گفت این اقدام را تعرض مستقیم نظامی ایران تلقی می‌کند و ممکن است به آن پاسخ دهد.

عادل الجبیر که ید طولایی در دشمنی و اظهارات ضد ایرانی دارد، پس از اصابت موشک یمنی به فرودگاه ریاض بار دیگر علیه ایران سخن گفت.

وزیر خارجه عربستان سعودی مدعی شد که موشک شلیک شده به سمت ریاض، ایرانی بوده و با حمایت سپاه و حزب الله لبنان به سمت عربستان شلیک شده است.

وی با مطرح کردن این موضوع که ریاض این اقدام را به منزله «عملی جنگی» می بیند گفت: ایران نمی تواند به سمت شهرهای عربستان موشک شلیک کند و از ما توقع داشته باشد که اقدام متقابل انجام ندهیم.

الجبیر همچنین در ادامه سخنان خود به ماده ۵۱ منشور سازمان ملل در خصوص محفوظ بودن حق هر کشوری برای حمله به کشور متجاوز را یادآور شد.

وی با بیان این ادعا که این کار، اقدامی بسیار خصمانه بود افزود: ما از سال ۱۹۷۹ (۱۳۵۸ شمسی) دست دوستی خود را همواره به سوی ایران دراز کرده ایم و آنچه به عنوان پاسخ دریافت کردیم، مرگ و تخریب بوده است.

وزیر خارجه عربستان ظاهراً فراموش کرده است که در جنگ عراق علیه ایران، حامی اصلی و اساسی صدام در منطقه عربستان سعودی بود و میلیاردها دلار کمک مالی به رژیم صدام کرد که با آنها سلاح خریداری و علیه ایران به کار گرفته شد.

همه این بازی های خطرناکی که رژیم سعودی با همزبانی با رژیم اسرائیل آغاز کرده، برای تسکین شکست هایی است که در سوریه و عراق متحمل شده است.

فرافکنی های آل سعود از یک سو دامن زدن به بحران غرب آسیا است و حتی آغاز جنگی دیگر در منطقه اما اینبار با جمهوری اسلامی ایران؛ و دیگر این که بحران انسانی که در یمن و به دست سران سعودی ایجاد شده به فراموشی سپرده شود.

یمن در میان آتش جنگ مقاومت می کند و هزاران نفر از مردم این کشور کشته و ده ها هزار نفر دیگر زخمی حملات وحشیانه آل سعود شده اند و گوش جهان صدای مظلومیت مردم یمن را نمی شنود اما صدای یک فروند موشکی که برای دفاع از خود شلیک شده و اتفاقاً هیچ تلفاتی هم نداشته، به همه دنیا مخابره میشود!

مردم یمن از خود مقابل حملات متجاوزانه عربستان سعودی دفاع می کنند و اکنون که موشک آنها به ریاض برخورد کرده، شرایط حصر برای یمن شدیدتر میشود.

ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی، دستور داد مرزهای یمن کاملاً بسته شود.

خبرگزاری دولتی عربستان سعودی گزارش داد برای جلوگیری از استمرار قاچاق موشک‌ها و تجهیزات نظامی به شبه نظامیان وابسته به ایران در یمن، تصمیم گرفت تا همه گذرگاه های هوایی، دریایی و زمینی یمن را به صورت موقت ببندد.

ادعای پوچ عربستان سعودی در حالی مطرح می شود که ارسال موشک به یمن با وجود محاصره شدید این کشور از سوی ائتلاف غیر ممکن است.

سعودی ها به گونه ای سخن میگویند که ارسال سلاح و موشک، صادرات سوزن به یمن است! اگر عربستان سعودی دراین ۳ سال گذشته، تاکنون سندی و مدرکی برای اثبات ادعای خود به دست آورده بود آن را منتشر می کرد. اما هیچ سند و مدرکی وجود ندارد برای همین است که تنها ادعا می کند و به ایران اتهام می زند.

موضوع اصلی اکنون بحران وخیمی است که در یمن به خاطر جنایات آل سعود به وجود آمده است و برای جلوگیری از فاجعه انسانی در یمن، هر چه زودتر باید حملات سعودی به این کشور پایان یابد.