بازیگرانی که هیچوقت پیر نمی شوند

بازیگرانی که هیچوقت پیر نمی شوند 

بازیگرانی که مدت زیادی است در سینما حضور دارند و چیزی که مایه تعجب ما شده است میزان سن آن ها است و پیر نشدن این بازیگران. بر خلاف بسیاری از بازیگران جهان برخی بازیگران هستند که هیچ وقت خیال مرخصی و بازنشستگی ندارند و همواره به ایفای نقش در فیلم های متفاوت و تازه می پردازند.

 

به همین بهانه به گزارشی از ده چهره برتر سینمای جهان پرداخته‌ایم که همچنان و بعد از ۷۰ سالگی علاوه بر حضور مداوم در سینما و بازی در پروژه های مختلف، توانسته اند در اکثر آثار نقش اول را داشته باشند.

 

آل پاچینو (۷۶ ساله)

بازیگرانی که هیچوقت پیر نمی شوند

آل پاچینو زاده ۲۵ آوریل ۱۹۴۰ است. وی بیشتر برای شیوه بازیگری سبک متد، پرشور و برون گرا خود و با بازی در سه‌گانه پدرخوانده و فیلم‌های بعد از ظهر سگی، بوی خوش زن و صورت زخمی شناخته می‌شود.پاچینو تا به حال هشت بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است.

 

وی در سال ۱۹۹۲ با بازی در نقش سرهنگ فرانک اسلید در فیلم بوی خوش زن توانست جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را به دست آورد. لقب پاچینو سلطان است و او را شاهکار بازیگری در تمام ادوار تاریخ سینمای جهان می‌دانند.

 

پاچینو در سال ۱۹۶۹ و با بازی در فیلم ناتالی و من توانست خود را به عنوان یک بازیگر قدرتمند معرفی کند، اما بازی وی در مجموعه فیلم‌های سه قسمتی پدرخوانده نام وی را در لیست برترین‌ها قرار دارد.به گزارش سوکا آل‌پاچینو بخاطر بازی در پدرخوانده برای اولین بار نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

 

او همچنین بخاطر بازی در فیلم‌های سرپیکو، بعدازظهر سگی، پدرخوانده۲ و عدالت برای همه نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد و همچنین به خاطر بازی در گلن‌گری گلن راس و دیک تریسی نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد. در ضمن پاچینو دو بار برنده جایزه امی برای سریال‌های تو جک را نمی‌شناسی و فرشتگان در آمریکا شده است. جایزه امی، جایزه اسکار تلویزیونی است.

 

فیلم جدید: جایی که مرد سفید می گریزد (۲۰۱۷)

 

جک نیکلسون (۷۹ ساله)

بازیگرانی که هیچوقت پیر نمی شوند

جک نیکلسون زاده ۲۲ آوریل ۱۹۳۷ در نیویورک، ایالت نیویورک بازیگر آمریکایی است که با دو جایزه اسکار در نقش اول و یک جایزه اسکار در نقش مکمل و شش جایزه گلدن گلوب در کارنامه حرفه‌ایِ خود، عموماً به آفریدن شخصیت‌های عصبی مزاج و بعضاً شریر شهرت دارد.

 

نیکلسون، در کنار اینگرید برگمن، مریل استریپ، والتر برنان و دانیل دی-لوئیس هر کدام با سه جایزه اسکار پس از کاترین هپبورن برنده چهار جایزه اسکار جزو رکورددارانِ بردن اسکار بازیگری است.در سپتامبر ۲۰۱۳ شایعه بازنشستگی بی سروصدای او به‌دلیل ضعف حافظه و آلزایمر به گوش رسید،

 

اما او در یک گزارش زنده تلویزیونی از شبکه NBC این شایعات را رد و اعلام کرد که هنوز به بازیگری علاقه دارد و این کار را انجام خواهد داد.

 

فیلم جدید: در حال مذاکره برای بازی در فیلمی به کارگردانی رابرت دین

 

رابرت دِنیرو (۷۳)

بازیگرانی که هیچوقت پیر نمی شوند

رابرت دِ نیرو بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده آمریکایی است. از اولین فیلم‌های خوب وی می‌توان به فیلم خیابان‌های پایین شهر اشاره نمود. بعد از عدم موفقیتش در دریافت نقش مایکل کورلئونه در فیلم پدرخوانده، نقش ویتو کورلئونه در قسمت دوم همین فیلم به وی داده شد. وی برنده جایزه اسکار بهترین نقش مکمل مرد بخاطر این نقشش شد.

 

همکاری وی با مارتین اسکورسیزی، کارگردان مشهور آمریکایی، از فیلم خیابان‌های پایین شهر شروع شد و بعد از آن این دو چندین فیلم دیگر را نیز با کمک یکدیگر ساختند که از آن جمله می‌توان به فیلم گاو خشمگین اشاره نمود، نقشی که رابرت بخاطر بازی در آن موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر شد.

 

از دیگر فیلم‌های این دو فیلم‌هایی همچون راننده تاکسی و تنگه وحشت است که بخاطر بازی در هردوی آنها وی نامزد دریافت جایزه اسکار شد. فیلم شکارچی گوزن نیز وی را نامزد دریافت جایزه اسکار نمود. کارگردان این فیلم، مایکل چیمینو بود.

 

رابرت دِنیرو به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و استثنایی‌ترین بازیگران تاریخ سینما شناخته می‌شود. وی تاکنون در بیش از نود فیلم در طول دوران فعالیتش ظاهر شد. وی در ماه می سال ۲۰۱۵ به عنوان بزرگترین بازیگر تاریخ سینما برگزیده شد.

 

فیلم جدید: کمدین (۲۰۱۷) – جنگ با پدر بزرگ (۲۰۱۷) – ماه عسل و هری (۲۰۱۷)

 

کلینت ایستوود (۸۶ ساله)

بازیگرانی که هیچوقت پیر نمی شوند

کلینت ایستوود زاده ۳۱ می ۱۹۳۰ هنرپیشه، کارگردان و تهیه‌کننده آمریکایی است. ایستوود شهرت جهانیش را با بازی در فیلم‌های سه‌گانه دلار، به نام‌های یک مشت دلار، به‌خاطر چند دلار بیشتر و خوب بد زشت کسب کرده‌است. هر سه این فیلم‌ها اثر کارگردان ایتالیایی، سرجیو لئونه است.

 

کلینت ایستوود به‌خاطر دو فیلم نابخشوده و دختر میلیون دلاری علاوه بر نامزدی‌اش برای دریافت جایزه بهترین بازیگر، توانست جایزه اسکار بهترین کارگردانی و تهیه‌کنندگی بهترین فیلم را برای خود کسب کند.ایستوود علاوه بر کارگردانی، در عمده فیلم‌های خودش به عنوان بازیگر نیز ظاهر شده است. وی سال گشته با فیلم تیرانداز امریکایی حواشی زیادی را در باب فیلمسازی به وجود آورد.

 

فیلم جدید: سوولی (در حال اکران)

 

هریسون فورد (۷۴)

بازیگرانی که هیچوقت پیر نمی شوند

هریسون فورد زاده ۱۳ ژوئیه۱۹۴۲ بازیگر آمریکایی و از چهره‌های قدیمی هالیوود است. مردم فورد را بیشتر با نقش هان سولو در فیلم پیشتازان فضا می‌شناسند. در عین حال نقش دکتر ایندیانا جونز، باستان‌شناس و ماجراجوی سری فیلم‌های ایندیانا جونز هم بسیار بر شهرت او افزوده است.

 

هریسون فورد ثروتمندترین سوپراستار سینما است. فیلم‌های او نزدیک به شش میلیارد دلار فروش داشته است و در مورد جنگ ستارگان و ایندیاجونز از این هم بیشتر بوده است. فورد در شصت سالگی نیز برای هر عکسش ۲۵میلیون دلار دریافت می‌نماید. اگر از نظر مالی به‌این هنرپیشه بپردازیم، می‌بینیم که در تاریخ سینما برترین است.

 

فورد بیش از هر چیز به خاطر فیلم‌های اکشن خود معروف است. پس از چهار دهه کار در عرصه هنر او نقش و شخصیت‌های متفاوتی را ایفا کرده‌است.

 

فیلم جدید: راننده وحشت (۲۰۱۷) – ایندیانا جونز ۵ (۲۰۱۹)

 

مایکل داگلاس (۷۲ ساله)

بازیگرانی که هیچوقت پیر نمی شوند

مایکل کرک داگلاس ملقب به مایکل داگلاس پسر بازیگر مشهور و مطرح سینمای هالیوود “کِرک داگلاس” است. وی ۲۵ سپتامبر ۱۹۴۴ در نیوجرسی به دنیا آمد. وی از همان کودکی در کنار پدر در صحنه های فیلمبرداری حاضر می شد و خیلی زود به علاقه خود به سینما پی برد.

 

پس از گذراندن دوره کالج، مایکل در دانشگاه کالیفرنیا در رشته هنرهای دراماتیک درس خواند و در سال ۱۹۶۶ بای اولین بار در مجموعه تلویزیونی “بازی در نقش سایه بزرگ” به ایفای نقش کوچکی پرداخت.

 

داگلاس در مجموعه تلویزیونی “خیابان‌های سانفرانسیسکو” از ۱۹۷۲ تا ۱۹۷۶ بازی کرد و با فیلم “در جستجوی الماس سبز” در سینما درخشید. در ۱۹۷۵ برای تهیه‌کنندگی فیلم دیوانه از قفس پرید برنده جایزه اسکار بهترین فیلم شد و در ۱۹۸۸ برای بازی در فیلم وال‌استریت بار دیگر اسکار را به خانه برد.

 

فیلم جدید: مرد مورچه ای (۲۰۱۸) – باز شده (۲۰۱۷)

 

ایان مک‌کلن (۷۷ ساله)

بازیگرانی که هیچوقت پیر نمی شوند

ایان مک‌کلن زاده ۲۵ مه ۱۹۳۹ است. از فیلم‌های معروف او می‌توان به سه‌گانه ارباب حلقه‌ها، هابیت و مردان ایکس اشاره کرد.ایان مک کلین به واسطه حضور در فیلم ارباب حلقه‌ها: یاران حلقه موفق شد تا برای دومین بار کاندید اسکار بهترین بازیگر مکمل مرد شود.

 

پدر و مادرش به نام‌های دنیس و مارگاری به دلیل پیامدهای جنگ جهانی دوم در زمانی که ایان کودک بود به شهر ویگان مهاجرت کردند تا زندگی‌شان را در این شهر ادامه دهند. او در جوانی در رشته ادبیات انگلیسی مشغول به تحصیل شود اما خیلی زود بار دیگر به سمت تئاتر و بازیگری کشیده شد

 

و توانست در سالهای بعد در آثار متعددی از ویلیام شکسپیر از جمله “هنری پنجم” و “مکبث” حضور پیدا کند و نام خود را به خوبی در تئاتر انگلستان بر سر زبان‌ها بیندازد.

 

فیلم جدید: دیو و دلبر (۲۰۱۷)

 

داستین هافمن (۷۹ ساله)

بازیگرانی که هیچوقت پیر نمی شوند

داستین در لس آنجلس کالیفورنیا در خانواده ای امریکایی به دنیا آمد. هافمن با بازی در فیلم “فارغ التحصیل” به کارگردانی مایک نیکولز در سال ۱۹۶۷ برای اولین بار نامزد اسکار بهترین بازیگر مرد شد. این فیلم نقطه پرتابی برای مرد با استعدادی بود که خیلی زود راه خود را پیدا کرده بود.

 

در همان سال “فارغ التحصیل” پر فروش ترین فیلم امریکا لقب گرفت. وی دو سال بعد با حضور در فیلم موفق کابوی نیمه شب بار دیگر نامزد اسکار شد.در سال ۱۹۷۴ هافمن برای سومین بار در فیلم لنی ساخته باب فاسی نامزد اسکار نقش اول مرد شد اما همچنان دستش از جایزه کوتاه ماند.

 

سال ۱۹۷۴ وی با حضور در دو فیلم موفق همه “مردان رئیس جمهور” و “ماراتن من” توانست موفقیت‌های سینمایی خود را تداوم بخشد.او دهه ۸۰ میلادی را با یکی از خاطره انگیزترین فیلم های تاریخ سینما آغاز کرد. بازی هافمن در فیلم “توتسی” کافی بود تا در کنار نامزدی نقش اول جایزه اسکار،

 

دو جایزه معتبر گلدن گلاب و بفتا را نیز از آن خود کند. ۱۹۸۸ و بازی در کنار تام کروز در فیلم “مرد بارانی” دومین اسکار بازیگری را برای داستین هافمن به ارمفان آورد. این فیلم نیز در آن سال پرفروش ترین فیلم سال شد.

 

فیلم جدید: دن کا کیسا (۲۰۱۷) – سریال جدید: استاد فلورانس

 

آنتونی هاپکینز (۷۸ ساله)

بازیگرانی که هیچوقت پیر نمی شوند

آنتونی هاپکینز بازیگر بریتانیایی برنده جایزه اسکار است که در ولز به دنیا آمده است. وی از ۱۲ آوریل ۲۰۰۰ شهروندی دوگانه بریتانیا و آمریکا را داراست.آنتونی هاپکینز فرزند یک خانواده کارگر بود. پس از پایان دوران خدمت نظام در کالج هنرهای نمایشی کاردیف ثبت نام کرد و پس آن تحصیلاتش را در زمینه بازیگری در آکادمی سلطنتی هنرهای نمایشی در لندن ادامه داد.

 

وی اولین بار در سال ۱۹۶۴ در لندن به صحنه تئاتر وارد شد. در سال ۱۹۷۴ برای بازی در نمایشی به آمریکا رفت. او ده سال در آمریکا ماند و در این دوران در فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی فراوانی بازی کرد.وی در سال ۱۹۹۱ به خاطر بازی در نقش هانیبال لکتر در فیلم سکوت بره‌ها برنده جایزه اسکار شد.

 

فیلم جدید: تبدیل شوندگان (۲۰۱۷) – ثور (۲۰۱۷)

 

مورگان فریمن (۷۹ ساله)

بازیگرانی که هیچوقت پیر نمی شوند

مورگان فریمن زادهٔ ۱ ژوئن ۱۹۳۷ بازیگر و کارگردان آمریکایی صاحب جایزه اسکار است. وی در فیلم‌های مشهور و پرفروش بسیار بازی کرده که از ان جمله می‌توان به رستگاری در شاوشنک، دختر میلیون دلاری، نابخشوده، بروس قدرتمند و سری‌های جدید مجموعه فیلم‌های بتمن اشاره نمود.

 

فریمن بخاطر بازی در فیلم دختر میلیون دلاری موفق به کسب جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد بوده و همچنین وی برنده جایزه یک عمر فعالیت هنری گلدن گلوب ۲۰۱۲ است.او مجری مستند علمی موفق درون کرمچاله بود که با استقبال عمومی در سراسر جهان مواجه شد.

 

فیلم جدید: روی فرم بمون (۲۰۱۷) – جنگ سرد (۲۰۱۷)