به گزارش سوکا ، حالا ملی پوشان والیبال ایران با وجود این شکست در مرحله یک چهارم نهایی حضور دارند و در واقع پیش از دیدار با روسیه حضورشان در این مرحله مسجل شده بود.

جهانگیر ترابپور مربی و کارشناس والیبال درباره دیدار تیم های ایران و روسیه گفت: بازیکنان تیم ملی والیبال ایران در این مسابقه خوب نبودند و نحوه بازی کردنشان دو سطح پایین تر آمده بود. این نحوه بازی کردن کاملا با آنچه که در دو مسابقه قبلی دیدیم فرق داشت.

این کارشناس و مربی والیبال افزود: روسیه دفاعی بسیار خوب داشت و پاسور این تیم هم بسیار قدرتمند عمل کرد. تیمی که دفاع خوب داشته باشد تیم مقابل را از کار می اندازد و این اتفاق کاملا واضح در بازی دیشب افتاد.

ترابپور در ادامه گفت: دیشب اکثر بازیکنان تیم ملی والیبال ایران در حد و اندازه های واقعی خود نبودند. سعید معروف بسیار بد کار کرد و بقیه هم از او بهتر نبودند به خصوص موسوی. البته عادل علامی تا حدودی خوب بود اما بازیکنان در مجموع نمره قبولی نمی گیرند. قیافه بازیکنان عبوس بود و انگار با هم دعوا داشتند و اصلا قهر بودند.

مربی تیم سایپا یادآور شد: در مورد دیدار با روسیه باید این موضوع مشخص شود که چرا بازیکنان بازی را ول کردند. چرا سعید معروف دیدار مهم را تمام شده تلقی کرد و دقایقی قبل از پایان مسابقه همه چیز را به حال خود راه کرده بود.

ترابپور خاطرنشان کرد: با وجود عملکرد ضعیف مقابل روسیه باید بگویم تیم ایران در مقابل ایتالیا و در مرحله یک چهارم نهایی شاید سورپرایزی ویژه داشته باشد. ایتالیا تیم خیلی خوبی است اما اگر بازیکنان تیم ایران از لحاظ روحی و روانی به تعادل برسند می توانند ایتالیا را ببرند. با یک دست شدن می توان ایتالیا را پشت سر گذاشت و به مرحله بعد رسید.