او «سعید علی حسینی» است، نامش آخرین بار در رقابت های قهرمانی سال ۲۰۰۹ جهان در کره جنوبی شنیده شد. او را آن زمان «هرکول ایرانی» نامیدند و می گفتند این توانایی را دارد که رکورد دو ضرب ۲۶۳ کیلوگرمی رضازاده را بشکند.

این وزنه بردار همشهری «رضازاده» البته همراه تیم ملی ایران به کره جنوبی رفت. نام او تا لحظه آخر در فهرست وزنه بردارانی بود که قرار بود به روی تخته بروند، اما در آخرین لحظه از حضورش در مسابقه جلوگیری شد. تا چند روز مشخص نبود که چرا نامش به ناگهان حذف شد. پس از چند روز اعلام شد «او دوپینگی است». اعلام شد که این دومین اقدامش برای دوپینگ است و ۱۲ سال برایش بریدند و تا سال ۲۰۲۱ میلادی خانه نشینش کردند.

اقدام نخست علی حسینی برای دوپینگ به سال ۲۰۰۶ برمی گردد.

قانون جدید سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ، روزنه امید را به روی «علی حسینی» گشود. بر اساس این قانون محرومیت وزنه بردارانی که برای بار دوم دوپینگ کنند، تا هشت سال کاهش می یابد.

او اکنون سال هفتم محرومیتش را سپری می کند و به استناد نامه فدراسیون بین المللی وزنه برداری از دوم آبان سال ۹۶ (۲۴ اکتبر ۲۰۱۷) می تواند دوباره به صحنه وزنه برداری بازگردد.

«سعید علی حسینی» ۲۸ ساله روز شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: خوشحالم که بار دیگر به ورزش قهرمانی برمی گردم و فرصتی دیگر نصیبم می شود تا با کسب مدال های خوشرنگ دل مردم ایران را شاد کنم.

وی گفت: از سال ۲۰۱۵ میلادی – ۱۳۹۴ – تمرینات بدنسازی خود را آغاز کرده ام و امیدوار بودم این قانون شامل حال من نیز شود.

این وزنه بردار اردبیلی در پاسخ به این سئوال که چرا در همان سال ۲۰۱۵ و زمانی که حسین رضازاده رئیس فدراسیون بود، پیگیر پرونده خود نشد؟ گفت: فدراسیون در آن زمان کمیته پزشکی نداشت و مسئول این کمیته باید رئیس فدراسیون را در جریان امر قرار می داد و به همین دلیل کاری صورت نگرفت و من نیز به تنهایی نمی توانستم پیگیر شوم.

وی گفت: در فکر گذشته نیستم، اکنون فقط آینده روشن خود را می بینم. در جوانی تصمیمات احساسی گرفتم و البته هر شخصی هشت سال از بهترین دوران جوانی خود را از دست می داد، ناراحت می شد، اما اکنون پخته تر شده ام و به ورزش و زندگی از زاویه دیگری می نگرم.

علی حسینی گفت: در صورتی که پس از بازگشت به دنیای وزنه برداری به آمادگی لازم برسم می توانم در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی شرکت کنم.