این بازیگران در سریال های تلویزیونی رکورد دار هستند

این بازیگران در سریال های تلویزیونی رکورد دار هستند 

شمار زیادی از بازیگران میباشند که پرکارند و همۀ وقت} آنها را در سریالهای گوناگون میبینیم. در این مقاله بازیگران رکورد دار در نقش آفرینی در سریال ها را معرفی می کنیم. بین سریال‌های پرتعداد شبکه‌های گوناگون سیما، چند بازیگر مشخص میباشند که در اکثر این آلبوم‌ها حضور دارند و مدام بین شبکه‌های گوناگون در رفت و آمدند.

 

شمار معدودی بازیگر میباشند که در چند سال جدید در پروژه‌های متعدد تلویزیونی حضور دارند و این حضور صرفاً محدود به بازیگری هم نبوده هست. همین فرمایش باعث شده که گمانه‌زنی‌های مختلفی در این‌باره به‌وجود آید. در این گزارش به تعدادی از بازیگران پرکار سال‌های جدید سیما اشاره می کنیم. رتبه‌بندی این بازیگران با دقت به میانگین شمار نقش‌ها درمقابل میزان سال‌های بازیگری ارزیابی شده هست.

 

۱-شهرزاد کمال‌زاده

بازیگر زن جوان تلویزیون که در سال‌های جدید پا به عرصه بازیگری گذاشته هست. شهرزاد کمال‌زاده در طول۱۲سال از عمر حرفه‌ای خود در ۸ اثر سینمایی حضور داشته هست.

این بازیگران در سریال های تلویزیونی رکورد دار هستند

وی در حدود یک دهه فعالیت در ۳۷ پروژه تلویزیونی نقش‌آفرینی داشته که۱۹مورد از آنها به تله‌فیلم اختصاص دارد. کمال‌زاده در فاصله بین سال‌های ۸۹ تا ۹۵ در ۱۴ سریال حضور داشته که با دقت به عمرکوتاه حرفه‌ای‌اش تا بدین جا، قطعاً بین بازیگران هم سطح خود رکورد دار هست.

 

۲-سام درخشانی

بازیگر۴۲ساله سینما و تلویزیون که اکثر فعالیت‌هایش محدود به تلویزیون بوده ، تا به حال در ۸ فیلم سینمایی نقش‌آفرینی کرده هست.

این بازیگران در سریال های تلویزیونی رکورد دار هستند

سام درخشانی در عمر۱۸ساله حرفه‌ای خود در ۴۰آلبوم تلویزیونی حضور داشته که با دقت به سال‌های فعالیتش، بین هم نسلانش رکورد‌دار به حساب می آید. درخشانی در فاصله بین سال‌های ۸۹ تا ۹۵ در ۱۳سریال نقش‌آفرینی کرده و در امسال هم در پروژه گسل مشغول ایفای نقش هست.

 

۳-مهران غفوریان

بازیگر میانسال، با استعداد و دوست داشتنی سینما و تلویزیون که از سال۷۳ فعالیت هنری خود را شروع کرده هست. مهران غفوریان در ۱۷ اثر سینمایی نقش‌آفرینی کرده هست.

این بازیگران در سریال های تلویزیونی رکورد دار هستند

وی در طول سال‌های فعالیتش در ۳۹ پروژه تلویزیونی حضور داشته و برخی از آنها را نیز کارگردانی هم کرده هست. غفوریان در طول سال‌های ۹۰تا۹۵ در۱۲ سریال حضور داشته هست. وی یکی از بازیگران پرکار خنده دار سیماست که در عین پرکار بودن عمدتاً پیروز هم بوده هست.

 

۴-کامران تفتی

بازیگر ۳۸ ساله سینما و تلویزیون که انرژی زیادی برای فعالیت در حوزه‌های گوناگون از جمله خوانندگی دارد، درطول عمر حرفه‌ای خود که عمده زمان زیادی هم از آن نمی‌گذرد، در شمار قابل توجهی از پروژه‌های سیما حضور داشته هست. تفتی در عمر۲۰ساله حرفه‌ای خود به جز ۱۰فیلم سینمایی در حدود ۷ تله فیلم و ۲۸ سریال حضور داشته هست.

این بازیگران در سریال های تلویزیونی رکورد دار هستند

وی در فاصله سال‌های ۸۹ تا ۹۵ در ۱۶ سریال تلویزیونی حضور داشته که بین بازیگران هم سطح او، رکورد قابل توجهی به حساب می آید. تفتی در امسال با دو آلبوم سردلبران و از یادها رفته قرارداد امضا کرده هست. گرچه فعالیت‌های کامران تفتی به بازیگری و خوانندگی محدود نشده و او در امسال اجرای یک شوی تلویزیونی در شبکه نسیم را هم برعهده گرفته که به زودی از سیما اکران خواهد شد.

 

۵-مهران رجبی

بازیگر۵۵ ساله سینما و تلویزیون که از میانسالی فعالیت بازیگری در سینما و تلویزیون را نخست کرد. مهران رجبی از ۲۰سال پیش وارد این عرصه شد و تا به حال در بیش از ۶۰ اثر سینمایی حضور داشته هست.

این بازیگران در سریال های تلویزیونی رکورد دار هستند

رجبی مجموعاً در ۳۶ آلبوم تلویزیونی نقش‌آفرینی کرده هست. وی بین سال‌های ۸۹ تا ۹۵ لااقل در ۱۶سریال نقش بازی کرده که با دقت به عمر نه عمده عمده حرفه‌ای او، رکورد بالایی هست.

 

۶-آتیلاپسیانی

بازیگر ۵۰ساله سینما و تلویزیون که فرزند مرحوم جمیله شیخی هست، در فهرست بازیگران پرکار تلویزیون قرار میگیرد. آتیلاپسیانی در کارنامه پرثمر حرفه‌ای خود لااقل در ۶۸ فیلم سینمایی نقش بازی کرده هست.

این بازیگران در سریال های تلویزیونی رکورد دار هستند

پسیانی از سال۶۲ به صورت رسمی پا دراین عرصه گذاشته هست. او در۴۰ پروژه تلویزیونی نقش‌آفرینی داشته و فقط بین سال‌های ۸۹ تا ۹۵ در ۱۴آلبوم تلویزیونی نقش بازی کرده هست و توانسته سهم قابل توجهی در آنتن رسانه ملی داشته باشد.

 

۷-پژمان بازغی

بازیگرمیانسال سینما و تلویزیون که بین هم‌نسلان خود رکورددار نقش‌آفرینی در پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی هست. بازغی در طول عمر۲۲ساله حرفه‌ای خود به جز حدود ۳۵ تجربه سینمایی، درحدود ۲۸پروژه تلویزیونی «منهای تله فیلم» حضور داشته هست. بازیگر فیلم دوئل بین سال‌های ۸۹ تا ۹۵ در حدود ۱۲پروژه تلویزیونی آماده شده که این حضور منحصر به بازیگری نبوده و در برنامه‌های گوناگون در مقام داور و هم‌چنین مجری نیز ظاهر شده هست.

این بازیگران در سریال های تلویزیونی رکورد دار هستند

بازغی سال۹۶ را با اجرای ویژه برنامه سال تحویل شبکه دو سیما نخست و حالا نیز برنامه «طفل شو» با اجرای وی در حال اکران هست. بازیگر پرکار تلویزیون به زودی بازی در یک آلبوم تلویزیونی را شروع خواهد کرد.

 

۸-پوریاپورسرخ

بازیگر۴۰ساله سینما و تلویزیون که توسط آقای محمدحسین لطیفی به تلویزیون وارد شد. پوریاپورسرخ حدود ۱۲سال هست که به‌طور رسمی وارد عرصه بازیگری شده و تا به حال در ۲۴ اثر سینمایی حضور داشته هست.

این بازیگران در سریال های تلویزیونی رکورد دار هستند

وی مجموعاً در ۲۰پروژه تلویزیونی حضور داشته هست. پورسرخ در فاصله سال‌های ۸۹ تا ۹۵ در۱۱ آلبوم نقش‌آفرینی کرده هست.

 

۹-جواد عزتی

بازیگری که راه ترقی را کم کم و از طریق تلویزیون طی کرده هست. جواد عزتی در حدود ۱۴ سال فعالیت هنری در۲۰ اثرسینمایی نقش‌آفرینی داشته هست.

این بازیگران در سریال های تلویزیونی رکورد دار هستند

وی در طول عمرحرفه‌ای خود در ۱۵ پروژه تلویزیونی حضور داشته هست. عزتی بین سال‌های ۸۹ تا ۹۵ در ۱۴ پروژه رسانه ملی نقش‌آفرینی کرده که ۵ اثر آن به تله فیلم اختصاص دارد. عزتی با سریال دردسرهای عظیم نقش اول یک آلبوم تلویزیونی را تجربه کرد و توانست بیش از قبل در این حرفه شناخته شود.

 

لیاقت یا روابط؟

اولین مساله قابل دقت دراین موضوع، وجود یا عدم وجود یک قانون مدون در سازمان صدا و سیماست. این که اصولا برای حضور بازیگران در پروژه‌های تلویزیونی چه ملاک و استانداردی وجود دارد به لحاظ کمی و کیفی به کارگیری بازیگران در تلویزیون چه ضوابطی دارد؟

 

آیا به صرف چهره شدن و علاقه شخص یک بازیگر میتواند برای نمونه درطول یک سال در ۳ یا ۴ سریال بازی کند؟ جدای از صدمات این رویه برای خود بازیگر آیا این روند باعث خسته شدن چشم و ذهن مخاطب نخواهد شد؟

 

به جز برخی از بازیگران پرکار که واقعاً به لحاظ کیفی پتانسیل این حضور پررنگ را دارند علت حضور متعدد حلقه بسته بازیگران در شمار زیادی از پروژه‌ های سیما چیست؟ به نظر میرسد نه تنها دراین اساس قانون و استانداردی در تلویزیون وجود ندارد، بلکه تعاملات پشت پرده نیز باعث بولد شدن برخی از بازیگران میشود.

 

بازیگرانی که درطول سال لااقل چند قرارداد امضا شده دارند و گویا روابط خوبی با برنامه سازان و مدیران رسانه ملی دارند به‌ طوری‌ که از بازیگری به سمت اجرا نیز پیش رفته‌اند.

 

احتمالا یکی از دلایل ریزش مخاطب تلویزیون همین تکراری شدن چهره‌ها باشد بازیگرانی اثبات با نقش‌هایی اثبات که در شبکه‌ها و آثار گوناگون حضوردارند و مجالی برای حضور چهره‌ های جدید نمی دهند. راستی چند نقش از پژمان بازغی کامران تفتی یا شهرزاد کمال‌ زاده به یاد دارید که کاراکتر آنها در ذهن شما ماندگار شده باشد؟