آقای اینانلو! ماجرای آن انتقاد از شما چه بود؟

‌ شکست با بازی‌های بد در مرحله رفت و کمی دورتر از آن باخت در دیدارهای پایانی لیگ جهانی پارسال، مرا بر آن داشت تا بنویسم کواچ، مربی خوبی نیست و بازیکنان ما یک سر و گردن از وی بلندترند. این نوشته به مذاق عده‌ای خوش نیامد و مرا درنوشته‌ای مورد لطف قرار دادند؛ اما دیدیم کواچ در همان نشریه گفته بود گاهی یادم می‌رود تایم بگیرم.

با توجه به بردهای ایران هنوز منتقد کواچ هستید؟

منتقد به معنای مخالف نیست و نظر خود را درباره هر پدیده‌ای دارد. اکنون باید از کواچ حمایت کنیم. من خودم تجربه بازی دارم و می‌دانم بازیکنانی که مربی شده‌اند غرق در بازی می‌شوند. ژست ایستادن کواچ بد است و از نظر پزشکی باعث ایجاد آدرنالین وی می‌شود که قدرت تفکر بموقع را از او می‌گیرد.

شما به عنوان یک گزارشگر قدیمی والیبال، درباره گزارشگران این روزهای والیبال چه نظری دارید؟

جواد محتشمیان و کیومرث کرده در تلویزیون و علی شاکری در رادیو خوب گزارش می‌کنند، اما در مجموع جایگاه رسانه‌های ما پایین آمده است و برخی خبرنگاران حرفه خودشان را پایین آورده‌ و تا حد یک بوقچی تنزل یافته‌اند. وظیفه روزنامه‌نگار یا مفسر، تحلیل رخدادهاست نه مجیز گفتن این و آن.

می‌توانید تعریفی از تیم ملی کنونی داشته باشید؟

ایران یک تیم شگفت‌انگیز است. من امیر غفور را خیلی دوست دارم، اما تنوع ضربات شهرام محمودی خیلی بیشتر از غفور است. میرزاجانپور باید حمایت شود. او می‌تواند مانند کارلوس، بازیکن سابق تیم ملی کوبا باشد که ترس برایش معنایی ندارد. پارسال که کواچ از میلاد عبادی‌پور زیاد بازی می‌گرفت ناراحت بودم، اما اینک حرف پارسالم را پس می‌گیرم. عادل غلامی نرمال بازی می‌کند و سید موسوی باید شارژ روحی شود. او یک مدافع درجه یک است. سعید معروف استثنایی است و بر خلاف تمام پاسورهای دنیا که از شش هفت انگشت خود برای پاس دادن استفاده می‌کنند بیشتر اوقات از ۱۰ انگشت خود بهره می‌برد. او از تمام پاسورهای بزرگ و افسانه‌ای که من از نزدیک دیده‌ام، بهتر و بزرگ‌تر است. یک مدیر واقعی که از هوش بالایی برخوردار است و من حاضرم با هزینه شخصی خودم یک فیلم آموزشی از معروف تهیه کنم و در اختیار والیبال دنیا قرار بدهم.

جــام‌جـــم

جمشید حمیدی