ایده جالی معماری برای کاهش آلودگی هوا

ایده جالی معماری برای کاهش آلودگی هوا 

به منظور کاهش آلودگی هوا معماران ویتنامی طرح جالبی را اجرا کرده اند که در آن  از کاشی و سرامیک های بازیافتی استفاده می گردد. شرکت ویتنامی HP روش جدیدی را برای تنفس بهتر در خانه‌های شهر هانوی (پایتخت ویتنام) ارائه کرده است. این شرکت از سرامیک های بازیافتی در ساختمان‌سازی استفاده کرده که باعث کاهش آلودگی هوا و رشد سریع شهرسازی می‌شود.

 

گروه معماری HP با استفاده از روشی مدرن به فضاهای کم‌نور و کم تهویه که در معرض آلودگی هوا و سروصدا قرار دارند، پرداخته و به این ترتیب ارتباطی مستحکم بین فضای داخلی خانه با محیط بیرونی ایجاد کرده است. این شیوه ساختمان‌سازی با بهره‌گیری از آجرهای سرامیکی موجب بهبود تهویه‌ی طبیعی و سلامت و بازیافت می‌شود.ایده جالی معماری برای کاهش آلودگی هواپوشش دوگانه‌ی نما و فضاهای خالی داخلی از ویژگی‌های مهم این ساختمان است. عوامل به کار رفته در طراحی این ساختمان، بهبود هوای داخل در برابر آب‌وهوای گرمسیری این منطقه را به ارمغان آورده است. لایه‌ی بیرونی ساختمان مذکور از سرامیک های بازیافتی ساخته شده که به پاک‌سازی گردوغبار، مکش دود و ارائه‌ی هوای پاک کمک می‌کند.

ایده جالی معماری برای کاهش آلودگی هوا

در این طراحی گیاهان رطوبت را جذب می‌کند و تابش گرما را کمتر می‌کنند. پانل‌های باز این ساختمان باعث خنک شدن فضاهای داخلی شده و فعل و انفعالات بیرون و داخل را ارتقا می‌دهند. همچنین استفاده از سرامیک های بازیافتی در ساختمان‌سازی موجب ایجاد شدن چشم‌اندازی زیبا شده و احساس تنفس طبیعی و جایگزینی سالم در معماری منطقه‌ی هانوی ویتنام را در پی دارد.ایده جالی معماری برای کاهش آلودگی هوا

ایده جالی معماری برای کاهش آلودگی هوا

ایده جالی معماری برای کاهش آلودگی هوا