به گزارش سوکا از خبرگزاری صداوسیما، رضا قدیمی در مراسم اختتامیه نخستین همایش ایده‌های نوین رسانه‌ای در فضای مجازی افزود: همچنین برای اینکه بتوانیم قابلیت‌های سازمان را در این فضا نشان دهیم نمایشگاهی را در بخش جنبی آن ایجاد کردیم.

وی افزود: در این همایش ۹ نشست تخصصی برگزار کردیم و درباره ایده‌های نوین رسانه‌ای در فضای مجازی با توجه به تاکیدات رییس سازمان صدا و سیما تلاش کردیم ایده‌های خلاق را شناسایی و ارتباط پایداری میان ان‌ها برقرار کنیم تا سازمان بتواند حضور موثرتری در فضای مجازی داشته باشد.

قدیمی با بیان اینکه فراخوان این همایش از ۲۵ تیر ۹۶ منتشر شد و ویژه کارکنان رسمی و غیررسمی سازمان بوده است، گفت: ۲۱ مرداد، آخرین مهلت دریافت آثار بود.

معاون فضای مجازی رسانه ملی ادامه داد: ۳۱۵ ایده برای ما ارسال شد که ۱۷۴ ایده از طریق پرونده شخصی و ۱۴۱ از طریق وب سایت بود و در مرحله اول ۷۸ ایده انتخاب شدند.

قدیمی گفت: از نظر ما ایده‌های نوین پروژه‌ای تمام شدنی نیست و پروسه‌ای است که باید جاری باشد و مشارکت‌های واحد‌های مختلف سازمان برای ما یک فرصت است و خود را ملزم به تعامل و همکاری می‌دانیم.

وی با بیان اینکه بزودی از تعدادی اپراتور و تلویزیون تعاملی رونمایی می‌کنیم، افزود: همچنین بازار محتوا ایجاد کرده ایم که در نوع خود بی نظیر است.

معاون فضای مجازی رسانه ملی ادامه داد: اداره کل رسانه‌های اجتماعی نیز کارهای خوبی در زمینه وب سایت کرده است و پیام رسان سروش که بیش از یک میلیون عضو دارد از جمله آنهاست.

در پایان این مراسم از ۱۳ نفر از برترین‌های این همایش تجلیل شد.