به گزارش سوکا ، دیدار حساس تیم های ملی فوتبال ایتالیا و بلژیک در گروه E رقابتهای یورو ۲۰۱۶ با قضاوت مارک کلتنبرگ از انگلستان در شهر لیون برگزار شد و در نهایت ایتالیا با ارائه نمایشی منطقی به پیروزی ۲ بر صفر رسید تا خود را در قواره یک مدعی نشان دهد.

بلژیک نیز که از سوی کارشناسان یکی از مدعیان تلقی می شود با تفکرات دور از انتظار مارک ویلموتس سرمربی خود، نتوانست با امتیاز زمین را ترک کند.

این دیدار با احتیاط از سوی دو تیم آغاز شد و پس از گذشت دقایقی تیم بلژیک با اتکاء به خط هافبک قدرتمند خود بر روند بازی تسلط پیدا کرد، اما در ایجاد فرصت گلزنی ناکام بود.

ایتالیا نیز که با روش ۲-۵-۳ بازی می کرد به ضد حملات و حرکت از کناره ها دل بسته بود.

در دقیقه ۳۲، پاس بلند و بی نقص «لئوناردو بونوچی» مدافع ایتالیا به «جیاکرینی» رسید و این بازیکن فرصت طلب به راحتی گل نخست این دیدار حساس را بری ایتالیا به ثمر رساند.

دو دقیقه پس از آن، «گراتزیانو پله» بخت مناسبی برای به ثمر رساندن گل دوم ایتالیا را به دست آورد که ضربه سر او با فاصله اندکی از کناره دروازه بلژیک بیرون رفت.

در نهایت نیمه نخست بازی با برتری یک بر صفر ایتالیا به اتمام رسید تا شاگردان «مارک ویلموتس» در بلژیک که یکی از مدعیان یورو ۲۰۱۶ محسوب می شوند، امید خود را به نیمه دوم معطوف کنند.

در نیمه دوم بلژیکی ها برای جبران گل خورده تلاش بیشتری به کار بستند و در دقیقه ۵۲ فرصت مناسبی برای گلزنی ایجاد کردند که ضربه «رولو لوکاکو» با بدشانسی تبدیل به گل تساوی نشد.

یک دقیقه پس از آن، ارسال «کاندروا» با ضربه سر «پله» مهاجم ایتالیا همراه شد که «تینو کورتوآ» با واکنش تماشایی خود دروازه بلژیک را نجات داد.

در دقیقه ۸۲، «دیوک اوریگی» مهاجم تازه وارد بلژیک فرصت خوبی برای گلزنی به دست آورد که ضربه سر او از بالای دروازه به بیرون رفت.

در حالیکه بلژیکی ها برای رسیدن به گل تساوی حملات متعددی را طراحی می کردند، ایتالیایی ها در ضد حمله ای سریع توپ را به «گراتزیانو پله» رسانده و این مهاجم گل دوم ایتالیا را به ثمر رساند و پیروزی تیمش را قطعی کرد.

ترکیب تیم ملی ایتالیا:

جیان لوییجی بوفون، مارکو بارزالی ، لئوناردو بونوچی ، کیلینی ، آنتونیو کاندروا ، مارکو بارولو ، دانیل دروسی(تیاگو موتا)، جیاکرینی، دارمیان(دیشیلیو)، پله و ادر(ایموبیله).
سرمربی: آنتونیو کونته

ترکیب تیم ملی بلژیک:

تینو کورتوآ، سیمان(فریرا کاراسکو)، تونی آلدرویلد ، فرمائلن ، فرتونگن ، اکسل ویتسل، راجا ناینگولان(دنیس مرتنز)، مروان فلینی ، کوین دی‌ برون ، ادن هازارد و روملو لوکاکو(اوریگی).
سرمربی:مارک ویلموتس

ایتالیا با این پیروزی و با توجه به تساوی سوئد و جمهوری ایرلند صدرنشین گروه شد.

منبع: ایرنا