به گزارش روابط‌عمومی مرکز امور نمایشی سیما، محسن تنابنده معتقد است: مخاطب که کار را از تلویزیون می‌بیند، توقع دارد با اثری با کیفیت روبه‌رو شود. او مسئولیتی در قبال محدودیت‌ها و فشار کار ما ندارد و ما مسئولیم در هر شرایط به خواسته و نیاز مخاطب پاسخ شایسته بدهیم. به همین دلیل هدف ما جلب نظر مردم است، نه منتقدان.

تنابنده با گلایه از برخی منتقدان افزود: ساخت یک مجموعه تلویزیونی که بتواند به سلایق متنوع و مختلف مخاطب پاسخ دهد کار دشواری است و سریال پایتخت همین که به سری چهارم خود رسیده یعنی تا حد زیادی در این زمینه موفق بوده و نتایج نظرسنجی سازمان نیز موکد همین معناست. اما متاسفانه برخی منتقدان بدون شناخت از فرآیند سریال‌سازی و دشواری‌های آن و به رغم استقبال بالای مردم از پایتخت، آن را مورد بی‌مهری قرار می‌دهند.

قطعا پایتخت ۴ واجد ضعف و کاستی‌هایی ‌است که متاثر از زمان محدود و فشردگی در تولید است و متاسفانه نبود یک برنامه‌ریزی دقیق و کمی فرصت در تولید مجموعه‌های نمایشی موجب شتابزدگی و افت کیفیت می‌شود که این معضل دامنگیر بسیاری از مجموعه‌های تلویزیونی بوده که باید راه‌حلی جدی برای آن پیدا کرد.

سریال پایتخت همچنان ظرفیت دراماتیک برای ادامه را دارد و در صورت تمایل مردم و حمایت سازمان می‌توان به تولید پایتخت ۵ نیز امیدوار بود.