به گزارش سوکا به نقل از ایرنا، این هنرمند عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون کشورمان که حدود سه هفته پیش مورد عمل پیوند کلیه قرار گرفته بود پس از گرفتن جواب قابل قبول آزمایش هایش از بیمارستان مرخص شد.

بنا بر اعلام پزشک معالج، هم اکنون حال عمومی عبدی بهبود زیادی پیدا کرده و بقیه مراقبت های وی در منزلش انجام خواهد شد و تا سه ماه آینده به بهبود کامل می رسد.

عبدی روز گذشته (پنج شنبه) به صلاحدید پزشکان اقدام به پیاده روی در بیمارستان کرد و با تعدادی از بیماران نیز به گفت وگو پرداخت.

بازی های عبدی در برخی سریالهای قدیمی از جمله ‘بازم مدرسه ام دیر شده’ در یادها و خاطره ها ماندگار شده و او را تبدیل به یک چهرۀ شناخته شده در عرصه طنز کرده است.

وی به خاطر مشکل دیابت و فشار خون آذر ماه سال گذشته و در نیمه اردیبهشت ‌ماه جاری نیز برای انجام عمل پیوند کلیه در بیمارستان بستری شده بود.

عبدی متولد ۱۳۳۷ در تهران است. فعالیت نمایشی اش را با ایفای نقش در نمایش‌های آماتوری در سال ۱۳۵۸ آغاز کرد.

وی در سال ۱۳۶۲ با ایفای نقش در مجموعه‌های تلویزیونی مورد توجه قرار گرفت.

با بازی در فیلم جنجال بزرگ به سینما راه یافت و در سال ۱۳۶۸ برای بازی زیبایش در فیلم مادر ساخته علی حاتمی‌برنده سیمرغ بلورین نقش دوم مرد از هجدهمین جشنواره فیلم فجر شد.

از بازی‌های به یادماندنی او می‌‌توان به فیلم‌های هنرپیشه (محسن مخملباف) و آدم برفی(داود میرباقری) اشاره کرد.

عبدی بازی و ایفای نقش در بیش از ۳۰ فیلم‌ سینمایی از جمله مردی که موش شد، اجاره نشینها، ماموریت، گراند سینما، ای ایران، دزد عروسکها، ریحانه، مادر، در آروزی ازدواج ، مدرسه پیرمردها، دلشدگان، ناصرالدین شاه اکتور سینما، امام علی (ع)، هنرپیشه ، آرزوی بزرگ، آدم برفی، پاکباخته، مرد آفتابی ، شب روباه، عشق گمشده، افسانه پوپک طلایی، جنگجوی پیروز، راه سوم، تارزن و تارزان، دارا و ندار، نان و عشق و موتور ۱۰۰۰ ، زیر آسمان شهر، کفشهای جیرجیرک دار، هتل پیاده رو، قاعده بازی و… را در کارنامه کاری خود دارد.