دکتر محمود خدادوست از راه‌اندازی ۲۰ سلامتکده طب سنتی دارای مرکز ارائه فرآورده‌های طبیعی و سنتی با کمک بخش خصوصی در سال جاری خبر داد و گفت: در گذشته مشکل بخش خصوصی نداشتن مسئول فنی بود، اما ما شرایط انجام این کار را پیش‌بینی کردیم و دانشگاه‌ها نیز توجیه شده‌اند. به این صورت که پیش‌نویس تفاهم‌نامه‌ای را تدوین کردیم تا با امضای آن، پزشکان متخصص دانشگاه‌ها مسئولیت فنی این مراکز را به عهده گرفته و کار آکادمیک خود را انجام دهند.

وی در تشریح این برنامه گفت: در صورتی که بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی سلامت‌کده‌های طب سنتی تمایل داشته باشد، با تعامل و تفاهم با دانشگاه، نیروی متخصص طب سنتی و فارغ‌التحصیلان این طب را به عنوان مسئول فنی این سلامت‌کده‌ها معرفی کرده تا بخش خصوصی بتواند این مراکز را راه‌اندازی کند. همچنین از سوی سازمان غذا و دارو و با هماهنگی ما در این سلامت‌کده‌ها مجوز یک واحد جهت ارائه فرآورده‌های طبیعی و سنتی داده می‌شود.

خدادوست از افتتاح یک سلامتکده در کرج با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و همکاری دانشگاه خبر داد و گفت: در این مرکز بخش‌هایی مثل کلاس آموزشی، حکمت‌سرا، حکیم‌سرا و بخش‌های تخصصی و فوق تخصصی وجود دارد و در کنار آن مرکزی برای ارائه فرآورده‌های طبیعی و سنتی راه‌اندازی شده است و خدمات آکادمیک سنتی را تحت نظارت دانشگاه و با نیروهای متخصص دانشگاه ارائه می‌دهد.

معاون طب سنتی وزیر بهداشت همچنین با بیان اینکه در حال حاضر بخش خصوصی آمادگی راه‌اندازی این سلامت‌کده‌ها را دارد و شرایط آن تسهیل شده، ‌ اظهار کرد: برنامه دیگری در این خصوص آن است که ۲۰ سلامتکده دانشگاهی و تحت پوشش دانشگاه با نقشه و تیپ مشخص یا رویکرد معماری ایرانی-اسلامی ایجاد کنیم وامیدواریم بتوانیم منابع مالی این برنامه را تامین کنیم. (ایسنا)