به گزارش سوکا ، پیمان جبلی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به آغاز برنامه ریزی انتخاباتی رسانه ملی از یک سال قبل و پخش برنامه های ویژه این مناسبت در اواسط آذر افزود: در مجموع بیش از ۷ هزار ساعت برنامه تولیدی انتخاباتی در شبکه های سراسری و محلی پخش شد.

وی از همکاری خوب وزارت کشور و شورای نگهبان در تعامل با رسانه ملی برای پوشش اخبار و تحولات انتخابات قدردانی کرد و گفت:‌ همکارانم در روز انتخابات و قبل از آغاز رای گیری تا لحظات آخر اخذ رای تحولات آن روز را با همه توان پوشش دادند.

جبلی افزود:‌ ‌در ۷ اسفند معاونت سیما بیش از ۱۰۰ ساعت، معاونت صدا حدود ۱۲۰ ساعت، معاونت خبر ۴۸ ساعت و برون مرزی ۴۰ ساعت برنامه زنده انتخاباتی پخش کرد.

وی گفت: همچنین ۹۰۰ گروه اداره کل اخبار استان ها،‌۹۰ گروه اداره کل اخبار داخلی،‌ ۶۰ گروه شبکه خبر، ۶۰ گروه باشگاه خبرنگاران،‌ هفت گروه اخبار صدا و هشت گروه اخبار سیما در شعب گوناگون شهرها و مناطق مختلف حاضر بودند.

جبلی افزود:‌ در مجموع هزار و ۱۰۰ گروه خبری رسانه ملی به صندوق های اخذ رای اعزام شدند.

معاون خبر صدا و سیما گفت: ‌علاوه بر فعالیت همه شبکه ها، شبکه خبر نیز لحظه به لحظه تحولات انتخابات و اطلاع رسانی آن را پوشش داد.

رئیس ستاد انتخابات رسانه ملی گفت: اطلاع‌رسانی درباره آخرین تحولات و تصمیمات ستاد انتخابات کشور برای دور دوم انتخابات، با همان آهنگ و شیوه دور اول انجام خواهد شد.

جبلی افزود: در دور اول انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری تلاش ما این بود در تشویق مردم برای شرکت در تعیین سرنوشت خودشان سهمی داشته باشیم.

وی گفت: همچنین تلاش کردیم در این دوره از انتخابات، برنامه‌های انتخاباتی را با قالب ‌ها و شکل‌های متفاوت ارائه کنیم.

وی افزود: از قالب‌های کوتاه ۱ دقیقه‌ای، ۳ دقیقه‌ای و قالب های با ساختار مجله تلویزیونی و رادیویی استفاده کردیم که در بخش‌های مختلف خبری پخش شد.

معاون خبر رسانه ملی تاکید کرد: تا آخرین لحظه تلاش ما این بود تا مواضع همه گروه‌ها و احزاب سیاسی حاضر در انتخابات را به سمع و نظر مخاطبان برسانیم.

وی افزود: در مقطع تبلیغات رسمی انتخاباتی که قانون ما را از نشان دادن چهره و نام بردن کاندیداها منع کرده بود، بر اساس قانون به وظیفه مان عمل کردیم.

جبلی تاکید کرد: رسانه ملی با حضور کمی و کیفی بی سابقه این دور از انتخابات را پوشش داد و تلاش کرد به سهم خودش در حماسه بزرگ تاریخی ۷ اسفند نقش ایفا کند.