افراد مشهور جهان که این هفته جشن تولدشان بود

افراد مشهور جهان که این هفته جشن تولدشان بود

افراد مشهور که این هفته جشن تولد خود را برگزار کردند و ما هم اخبار آن ها را در زیر برای شما آورده ایم. معروف ترین فرد این لیست کیتی پری است. 

 

به یاد ریچارد هریس به بهانه زادروز و سالمرگش در ماه اکتبر
ریچارد سنت جان هریس (Richard Harris) زاده اول اکتبر ۱۹۳۰ و درگذشته به تاریخ ۲۵ اکتبر ۲۰۰۲، بازیگر، خواننده، ترانه سرا، تهیه کننده، کارگردان و نویسنده ایرلندی بود که هم روی صحنه تئاتر و هم در بسیاری از فیلم های سینمایی مطرح دنیا از جمله «این زندگی ورزشی» در نقش فرانک مشین و فیلم «کملوت» (۱۹۶۷) در نقش شاه آرتور هنرنمایی کرده است.
افراد مشهور جهان که این هفته جشن تولدشان بودوی در فیلم «مردی به نام اسب» (۱۹۷۰) نقش اشراف زاده ای زندانی را بازی کرد و در فیلم وسترن «نابخشوده» کلینت ایستوود (۱۹۹۲) نقش یک هفت‌تیر کش، در فیلم «گلادیاتور» (۲۰۰۰) نقش امپراتور مارکوس اورلیوس و در دو فیلم اول سری فیلم های هری پاتر یعنی «هری پاتر و سنگ فلاسفه» (۲۰۰۱)

 

و «هری پاتر و تالار اسرار» (۲۰۰۲) نقش آلبوس دامبلدور را بازی کرد. هریس با آهنگ «مک‌آرتور پارک» جیمی وب (۱۹۶۸) در لیست تاپ تن آهنگ های بریتانیا و ایالات متحده قرار گرفت.
افراد مشهور جهان که این هفته جشن تولدشان بوددر سال ۱۹۵۷، هریس با الیزابت ریس-ویلیامز ازدواج کرد و آنها سه فرزند دارند: جرد و جیمی هریس بازیگر هستند و دیمین هریس کارگردان است. هریس در سال ۱۹۶۹ از همسرش جدا شد و سپس با آن ترکل ازدواج کرد که در سال ۱۹۸۲ از او نیز جدا شد.

 

وی در اوج دوران بازیگری اش در دهه شصت و هفتاد با سبک زندگی متفاوت و مصرف زیاد الکل مشهور بود. وی مدتها به الکل اعتیاد داشت تا اینکه در سال ۱۹۸۱ به کل الکل را کنار گذاشت، هرچند که یک دهه بعد نوشیدن گینس را دوباره آغاز کرد. وی در سال ۱۹۷۸ نزدیک بود از اوردوز کوکائین بمیرد و بعد از آن مواد را کنار گذاشت.
افراد مشهور جهان که این هفته جشن تولدشان بودهریس در ماه اوت ۲۰۰۲ به خاطر سینه پهلو در بیمارستان بستری شد و همان موقع بود که پزشکان به او اطلاع دادند که به بیماری هوجکین مبتلاست. او روز ۲۵ اکتبر ۲۰۰۲ در سن ۷۲ سالگی در بیمارستان کالج دانشگاهی لندن درگذشت. او سه روز آخر عمرش را در کما به سر برد. دارایی خالص او ۷ میلیون دلار برآورد شده است.

 

پله ۷۶ ساله شد

ادسون آرانتس دو ناسیمنتو معروف به پله (Pelé)، زاده ۲۳ اکتبر ۱۹۴۰ در ترس کوراسوئس، فوتبالیست سابق برزیلی است که در دوران بازیکنی خود سه جام جهانی را کسب کرد و رکوردهای بسیاری را شکست (از جمله اولین بازیکنی که ۱۰۰۰ گل به ثمر رساند). از القاب دیگر او «او ری» (شاه) و «پرولا نگرا» (مروارید سیاه) بودند.

 

او عموماً به عنوان بزرگ‌ترین بازیکن تاریخ جهان فوتبال شناخته می‌شود. ضمن مهارت در بازی به عنوان هافبک یا مهاجم، مهارت کامل بازی با هر دو پا را داشت. تمام‌کننده‌ای قهار بود، دریبل‌زنی بی‌نظیر و پاسوری به یاد ماندنی. او حتی – به عنوان یک فوروارد – تکل‌زن قهار نیز شناخته می شد. سرعت، قدرت و دقت شوت او از معروف‌ترین ویژگی‌هایش هستند.
افراد مشهور جهان که این هفته جشن تولدشان بوددر دوران حرفه‌ای فوتبالش، در چهار جام جهانی بازی کرد و موفق به کسب ۳ جام جهانی (۱۹۶۲، ۱۹۵۸ و ۱۹۷۰) شد. در جام‌جهانی ۱۹۵۸ سوئد او با ۱۷ سال سن جوانترین بازیکن برزیل بود و موفق شد با گلزنی در فینال، برزیل را قهرمان جهان کند. در جام جهانی ۱۹۶۲ در دومین بازی برزیل برابر چکسلواکی مصدوم شد

 

و نتوانست برزیل را در دیدارهای بعدی همراهی کند. در جام جهانی ۱۹۶۶ نیز مصدومیت باعث شد تا تنها در دو بازی برای برزیل بازی کند و برزیل این بار در همان مرحله گروهی حذف شد؛ ولی در جام جهانی ۱۹۷۰ با قدرت بازگشت

 

و با گلزنی در فینال برابر ایتالیا علاوه بر کسب جام قهرمانی یکی از معدود بازیکنانی شد که در دو فینال جام جهانی گلزنی کرده‌اند. او موفق شد در چهار دوره پیاپی جام جهانی گلزنی کند.
افراد مشهور جهان که این هفته جشن تولدشان بودپله در پایان دوران بازیگری خود ۱۲۸۱ گل به ثمر رساند. او تمام دوران فوتبال خود را در باشگاه برزیلی سانتوس بازی کرد و تنها در سال‌های آخر به آمریکا رفت تا برای کاسموس بازی کند. بعد از بازنشستگی در ۱۹۷۷ او به عنوان شخصیتی ورزشی فعالیت کرد و مدتی وزیر ورزش برزیل بود.

 

پله اولین بازیکنی است که از فیفا جایزه افتخاری بهترین بازیکن جهان را دریافت کرده، این اتفاق در سال ۲۰۱۴ میلادی رخ داد که در آن شب کریستیانو رونالدو موفق به کسب جایزه بهترین بازیکن جهان در سال ۲۰۱۳ شد و در همین مراسم به صورت افتخاری یک توپ طلا نیز به پله داده شد. پله در سال۱۹۷۷ با همکاری رابرت ال فیش زندگی‌نامه‌اش را نوشت.
افراد مشهور جهان که این هفته جشن تولدشان بوددر ماه فوریه ۱۹۶۶ پله با رزمری دوس ریس چولبی ازدواج کرد و این زوج دو دختر به نام های کلی کریستینا و جنیفر و پسری به نام ادسون دارند. آنها در سال ۱۹۸۲ از هم جدا شدند. از سال ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۶ او رابطه رمانتیکی با شوشا (مدلی که آن زمان ۱۷ سالش بود) داشت

 

و در ارتقای حرفه این خانم پله نقش مهمی داشت. در ماه آوریل ۱۹۹۴ پله با آسیریا لموس سیکاس (روانشناس و خواننده سرود ملی) ازدواج کرد که این خانم در سپتامبر ۱۹۹۶ دوقلویی به نام های جاشوا و سلست به دنیا آورد، ولی این زوج در سال ۲۰۰۸ از هم جدا شدند.
افراد مشهور جهان که این هفته جشن تولدشان بودپله حداقل دو فرزند دیگر از رابطه های قبلی اش دارد. در ۷۳ سالگی پله اعلام کرد که می خواهد با خانمی ژاپنی-برزیلی به نام مارسیا آئوکی ۴۱ ساله ازدواج کند و این دو هنوز هم زندگی شان را ادامه می دهند. دارایی خالص پله ۱۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.

 

انگ لی ۶۲ ساله شد

انگ لی (Ang Lee) زاده ۲۳ اکتبر ۱۹۵۴، کارگردان، فیلمنامه نویس و تهیه کننده آمریکایی است که در تایوان به دنیا آمده است. فیلم های نخست او از جمله «ضیافت عروسی»، «پوشینگ هندز» و «بخور بنوش مرد زن» به بررسی روابط و تعارض های بین سنت و مدرنیته شرقی و غربی می پرداختند.

 

لی در بسیاری از فیلم هایش به احساسات و عواطف پنهان و فروخورده اشاره می کند و در فیلم های «ببر خیزان، اژدهای پنهان»، «طوفان یخ»، «هالک» و «کوهستا بروکبک» شاهد این موضوع هستیم. کار لی با بار عاطفی اش شناخته می شود و منتقدین معتقدند که همین بار عاطفی است که باعث شده او موانع فرهنگی را کنار زده و موفقیت و شهرت بین المللی برای کارهایش بدست آورد.
افراد مشهور جهان که این هفته جشن تولدشان بودانگ لی دو بار جایزه اسکار بهترین کارگردانی را برای فیلم های «کوهستان بروکبک» (۲۰۰۵) و «زندگی پای» (۲۰۱۲) به دست آورده است. او جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان را نیز برای فیلم «ببر خیزان، اژدهای پنهان» در سال ۲۰۰۰ کسب کرد. وی یکی از معدود کارگردانان با تبار آسیایی است

 

که یک جایزه اسکار، چندین جایزه اسب طلایی تایوان، یک جایزه گلدن گلوب و بفتا برای بهترین کارگردانی بدست آورده است و تنها کارگردانی است که دو بار جایزه خرس طلایی را برای هر دو فیلم «ضیافت عروسی» (۱۹۹۳) و «عقل و احساس» (۱۹۹۵) و دو بار جایزه شیر طلایی را برای «کوهستان بروکبک» (۲۰۰۵) و «هوس، احتیاط» (۲۰۰۷) کسب کرده است.
افراد مشهور جهان که این هفته جشن تولدشان بودجدیدترین اثر او فیلم سینمایی «پیاده روی بین دو نیمه طولانی بیلی لین» نام دارد که تهیه کنندگی و کارگردانی آن را خودش به عهده گرفت. لی و همسرش جین لین که میکروبیولوژیست است و در سال ۱۹۸۳ با او ازدواج کرده، در وستچستر کانتی نیویورک زندگی می کنند.

 

آنها دو پسر به نام های هان و میسون دارند. پسر کوچکتر لی در فیلم هالیوودی پرفروش «خماری: قسمت دوم» نقش تدی را بازی کرد. دارایی خالص انگ لی ۳۲ میلیون دلار برآورد شده است.
افراد مشهور جهان که این هفته جشن تولدشان بودامیلیا کلارک ۳۰ ساله شد

امیلیا ایزابل یوفمیا رز کلارک (Emilia Clarke) زاده ۲۳ اکتبر ۱۹۸۶، هنرپیشه انگلیسی است که بیشتر با نقش دنریس تارگرین در سریال «بازی تاج و تخت» محصول شبکه اچ بی او شناخته می شود که تابحال سه نامزدی امی را برای بهترین بازیگر زن در نقش مکمل در سریال درام در سال های ۲۰۱۳، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ بدست آورده است.

 

کلارک تئاتر برادوی را با نمایش «صبحانه در تیفانی» در نقش هالی گولایتلی در مارس ۲۰۱۳ آغاز کرد. در سال ۲۰۱۵ در نقش سارا کانر در فیلم «نابودگر: پیدایش» بازی کرد و در سال ۲۰۱۶ در فیلم رمانتیک «من قبل از تو» نقش آفرینی کرد.
افراد مشهور جهان که این هفته جشن تولدشان بوددر سال ۲۰۱۵ بود که مجله اسکوایر امیلیا را جذابترین زن زنده دنیا نامید.

 

در سال ۲۰۱۲ امیلیا با سث مک‌فارلین آشنا شد و این دو پس از حدود شش ماه از هم جدا شدند ولی همچنان دو دوست باقی ماندند. از اکتبر ۲۰۱۵ تاکنون وی در همسپتد لندن ساکن است. دارایی خالص امیلیا کلارک ۳ میلیون دلار برآورد شده است.
افراد مشهور جهان که این هفته جشن تولدشان بودوین رونی ۳۱ ساله شد

وِین مارک رونی (Wayne Rooney) زاده ۲۴ اکتبر ۱۹۸۵، بازیکن فوتبال حرفه ای انگلیسی است که در تیم منچستر یونایتد و تیم ملی انگلستان در پست مهاجم بازی می کند. وی در ۹ سالگی به باشگاه اورتون پیوست و در سال ۲۰۰۲ نخستین بازی حرفه‌ای خود را برای این تیم انجام داد.

 

او دو فصل را در اورتون سپری کرد تا این که در سال ۲۰۰۴ با مبلغ ۲۵٫۶ میلیون پوند به باشگاه منچستر یونایتد پیوست. در همان سال، لقب «وازا» را به او دادند.از آن زمان تاکنون رونی به همراه یونایتد، ۵ بار در لیگ برتر، ۱ بار در لیگ قهرمانان اروپا، ۱ بار در جام باشگاه‌های جهان و ۲ بار در جام اتحادیه انگلیس جام را بالای سر برده ‌است.

 

او همچنین با یونایتد دو بار در لیگ برتر و دو بار در لیگ قهرمانان اروپا به مقام نایب قهرمانی رسیده ‌است. در سپتامبر ۲۰۱۲، رونی دویستمین گل خودش را برای یونایتد زد و تبدیل به چهارمین گلزن برتر تاریخ این باشگاه شد.
افراد مشهور جهان که این هفته جشن تولدشان بودرونی در سال ۲۰۰۳ نخستین بازی ملی‌اش را برای انگلستان انجام داد و جوان‌ترین بازیکن تاریخ تیم ملی انگلستان شد (این رکورد بعداً توسط تئو والکات شکسته شد). او جوان‌ترین گلزن تاریخ تیم ملی انگلستان نیز هست. او در مسابقات یورو ۲۰۰۴ چهار گل به ثمر رساند و به جوان‌ترین گلزن جام ملت‌های اروپا تبدیل شد.

 

رونی در جام‌های جهانی ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ هم برای تیم ملی کشورش به میدان رفت و به طور گسترده‌ای از او، به عنوان بهترین بازیکن تیم ملی انگلستان یاد می‌شود. او دوبار در سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ به عنوان بهترین فوتبالیست سال انگلستان انتخاب شد. با دو کارت قرمز، او در کنار دیوید بکهام بیشترین اخراج را در تیم ملی انگلستان داشته ‌است.
افراد مشهور جهان که این هفته جشن تولدشان بوددر فصل ۲۰۱۰–۲۰۰۹ او به عنوان بازیکن سال پی‌اف‌ای و بازیکن سال اف‌دبلیوای دست یافت. او تاکنون پنج بار بهترین بازیکن ماه لیگ برتر شده، رکوردی که تنها استیون جرارد به آن دست یافته ‌است. او در رأی‌گیری نهایی توپ طلای سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۱ به ترتیب چهارم و پنجم شد و در تیم منتخب ۱۱ نفره سال قرار گرفت.

 

گل قیچی ‌برگردان او به منچستر سیتی در سال ۲۰۱۱، به عنوان بهترین گل فصل و بهترین گل ۲۰ فصل اخیر لیگ برتر انگلستان انتخاب شد. بنا بر گزارش‌ها، تا مارس ۲۰۱۱، وین رونی با درآمد سالیانه ۲۰٫۷ میلیون یورویی (۱۸ میلیون پوند) پنجمین فوتبالیست پر درآمد دنیا بعد از لیونل مسی و کریستیانو رونالدو و هالک و گراتزایانو پله می‌باشد.
افراد مشهور جهان که این هفته جشن تولدشان بودرونی در دوره راهنمایی با همسرش کولین رونی آشنا شد و آنها در ماه ژوئن ۲۰۰۸ پس از شش سال دوستی ازدواج کردند. در ماه نوامبر ۲۰۰۹ همسر رونی پسری به دنیا آورد که نامش را کی وین گذاشتند و دومین فرزندشان، کلی آنتونی در ماه مه ۲۰۱۳ به دنیا آمد. سومین پسرشان کیت جوزف در ژانویه ۲۰۱۶ زاده شد. دارایی خالص وین رونی ۱۴۵ میلیون دلار برآورد شده است.
افراد مشهور جهان که این هفته جشن تولدشان بودکیتی پری ۳۲ ساله شد

کاترین الیزابت هادسون یا کیتی پری (Katy Perry) زاده ۲۵ اکتبر ۱۹۸۴، خواننده و ترانه سرای آمریکایی است. پس از آواز خواندن در دوران کودکی در کلیسا، وی موسیقی و سرود ملی را در نوجوانی در پیش گرفت. در سال ۲۰۰۱ بود که پری با رد هیل رکوردز قرارداد امضا کرد

 

و اولین آلبوم استودیویی اش را تحت نام اصلی اش کیتی هادسون منتشر کرد که از لحاظ مالی ناموفق بود. در سال بعد او به لوس آنجلس نقل مکان کرد تا با گلن بالارد، دکتر لوک و مکس مارتین کار کند. پس از انتخاب نام صحنه کیتی پری و جواب رد شنیدن از دو استودیوی موسیقی، او در آوریل ۲۰۰۷ با کپیتول رکوردز قرارداد امضا کرد.
افراد مشهور جهان که این هفته جشن تولدشان بودپری در سال ۲۰۰۸ با انتشار تک آهنگ we Kissed a Girl و Hot n Cold از آلبوم دومش که به سبک پاپ راک بود به شهرت رسید. سومین آلبومش Teenage Dream نام داشت که در سال ۲۰۱۰ منتشر شد که بیشتر تراک های آن در چارت های محبوب بیلبورد قرار گرفتند. این آلبوم اولین آلبوم از یک خواننده زن شد

 

که پنج آهنگ آن در ایالات متحده نامبر وان می شدند. در مارس ۲۰۱۲ او آلبوم قبلی اش را با عنوان جدیدی با آهنگ های Part of Me و Wide Awake منتشر کرد. چهارمین آلبومش در سال ۲۰۱۳ منتشر شد و تحت تأثیر سبک های پاپ و دنس بود. او اولین هنرمندی بود که چندین موزیک ویدئوی او از جمله Roar و Dark Horse در وبسایت Vevo بازدید میلیاردی گرفتند.
افراد مشهور جهان که این هفته جشن تولدشان بودکیتی تابحال جوایز زیادی دریافت کرده است. مجله فوربس او را در لیست «پردرآمد ترین زنان در صنعت موسیقی» بین سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۵ قرار داد. وی یکی از پرفروش ترین هنرمندان موسیقی تمام دوران ها نیز هست و تابحال بیش از ۱۰۰ میلیون آهنگ او در سطح جهان به فروش رفته است.

 

او همچنین در سطح سینما صداپیشگی هم کرده و در فیلم سینمایی «اسمورف ها» در سال ۲۰۱۱ و دنباله آن در سال ۲۰۱۳، در نقش اسمورفت نقش آفرینی کرده است.
افراد مشهور جهان که این هفته جشن تولدشان بودپری نماد جذابیت زنانه محسوب می شود؛ مجله ماکسیم در سال ۲۰۱۰ او را در رتبه اول لیست صد نفره زیباترین زنان دنیا قرار داد و در سال ۲۰۱۳ خوانندگان مجله Men’s Health او را جذابترین زن سال نامیدند. وی در شبکه های اجتماعی نیز سرآمد است و در نوامبر ۲۰۱۳ او پر فالوئر ترین شخصیت در شبکه اجتماعی توئیتر شد

 

و جاستین بیبر را پشت سر گذاشت و در سال ۲۰۱۵ رکورد جهانی گینس را با بیشتر تعداد فالوئر در توئیتر شکست و اولین نفری شد که در این شبکه به تعداد فالوئر ۹۰ میلیون نفر رسیده است.وی استایل فشن خاصی نیز دارد و اغلب در لباس پوشیدن بی‌پروا عمل کرده و افرادی مانند گوئن استفانی، کلوئی سوینی،

 

ناتالی پورتمن و .. را الگوی فشن خود می خواند. او بین سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ همسر راسل برند بود و اخیراً با اورلاندو بلوم دوست شده است. دارایی خالص کیتی پری تا سال ۲۰۱۶، ۱۲۵ میلیون دلار برآورد شده است.
افراد مشهور جهان که این هفته جشن تولدشان بودجولیا رابرتز ۴۹ ساله شد

جولیا فیونا رابرتز (Julia Roberts) زاده ۲۸ اکتبر ۱۹۶۷، بازیگر و تهیه کننده آمریکایی است که با بازی در کمدی رمانتیک «زن زیبا» (۱۹۹۰) که در سطح جهانی به فروش ۴۶۴ میلیون دلاری رسید، مشهور شد. وی تابحال ۳ جایزه گلدن گلوب (از هشت نامزدی) برده

 

و چهار بار نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر زن شده و به خاطر نقش آفرینی در فیلم «ارین براکوویچ» (۲۰۰۰) جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را از آن خود کرد.
افراد مشهور جهان که این هفته جشن تولدشان بود به گزارش سوکا فیلم های «میستیک پیتزا» (۱۹۸۸)، «خوابیدن با دشمن» (۱۹۹۱)، «هوک» (۱۹۹۱)، «پلیکان بریف» (۱۹۹۳)، «عروسی بهترین دوست من» (۱۹۹۷)، «تئوری توطئه» (۱۹۹۷)، «ناتینگ هیل» (۱۹۹۹)، «عروس فراری» (۱۹۹۹)، «یازده یار اوشن» (۲۰۰۱)، «لبخند مونالیزا» (۲۰۰۳)، «دوازده یار اوشن» (۲۰۰۴)،

 

«جنگ چارلی ویلسون» (۲۰۰۷)، «روز ولنتاین» (۲۰۱۰)، «بخور، عبادت کن، عشق بورز» (۲۰۱۰)، «آینه آینه» (۲۰۱۲) و «هیولای پول» (۲۰۱۶) در مجموع در گیشه بیش از ۲٫۷ میلیارد دلار فروش کرده اند و در نتیجه رابرتز یکی از موفق ترین بازیگران از لحاظ درآمدزایی در گیشه شده است.
افراد مشهور جهان که این هفته جشن تولدشان بودجولیا در دهه نود یکی از هنرپیشه های زن با بالاترین دستمزد در سطح دنیا بود. دستمزدی که او برای بازی در فیلم «زن زیبا» در سال ۱۹۹۰ گرفت ۳۰۰ هزار دلار بود و در سال ۲۰۰۳ دستمزدش برای بازی در فیلم «لبخند مونالیزا» به رقم بی سابقه ۲۵ میلیون دلاری رسید.

 

مجله پیپل تا به امروز یازده بار او را در کنار هالی بری، جزو «۵۰ نفر زیباترین مردم دنیا» قرار داده است. رابرتز تابحال با بازیگرانی مانند جیسون پاتریک، لیام نیسون، کیفر ساثرلند، دیلان مک‌درموت و متیو پری بوده است. وی مدت کوتاهی با ساثرلند نامزد بود و این دو سه روز قبل از مراسم ازدواجشان در سال ۱۹۹۱ از هم جدا شدند.

 

در سال ۱۹۹۳ او با لایل لاوت ازدواج کرد که در مارس ۱۹۹۵ از او نیز جدا شد. بین سال های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۱ او با بنجامین برات دوست بود.
افراد مشهور جهان که این هفته جشن تولدشان بودرابرت و همسرش، دنیل مودر (فیلمبردار) سر صحنه فیلم «مکزیکی» در سال ۲۰۰۰ آشنا شدند که آن زمان مودر هنوز متأهل بود و یک سال بعد از همسرش جدا شده و در جولای ۲۰۰۲ با رابرتز ازدواج کرد. آنها سه فرزند به نام های هیزل، فینیاس و هنری دارند. دارایی خالص جولیا رابرتز ۱۴۰ میلیون دلار برآورد شده است.