به گزارش سوکا از شیراز، مدیر مرکز آموزشی درمانی چشم پزشکی پوستچی، گفت: سالمندان ۸ درصد جمعیت استان فارس را تشکیل می دهند و مراجعات آنها به کلینیک های مختلف دانشگاه بیش از ۳۰ درصد است.

ناهید ابراهیمی، افزود: به علت ویژه بودن داروهای مورد نیاز بیماران و تکریم مراجعان، وجود مرکزی که بتواند این نیازها را تامین و یا راهنمایی های لازم برای دسترسی به دارو را به سالمندان ارایه دهد، یک امر ضروری بود.

مدیر مرکز آموزشی درمانی چشم پزشکی پوستچی، ادامه داد: به طور معمول، سالمندان از یک تا چند بیماری رنج می برند و برای هر بیماری، داروهای مختلفی برای آن ها تجویز می شود؛ بنابراین تداخل دارویی برای این سالمندان می تواند مشکلات جدی تری برای آنها ایجاد کند.

او وجود مرکز مشاوره دارویی که پزشکان و بیماران را در امر تداخل دارویی یاری کند را باعث کاهش بسیاری از آسیب های جدی به سلامت افراد سالمند، دانست.

ابراهیمی، اضافه کرد: داروخانه دوستدار سالمند مرکز آموزشی درمانی چشم پزشکی پوستچی، تمامی داروهای چشم پزشکی به بیماران سالمند را ارایه می دهد.

مدیر مرکز آموزشی درمانی چشم پزشکی پوستچی، ابراز امیدواری کرد؛ با افتتاح کلینیک سالمندان و گسترش داروخانه، دیگر اقلام موردنیاز بیماران تامین و خدمات مشاوره دارویی ویژه سالمندان هم، ارایه شود.