به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، معاون استاندار خوزستان افزود : مرزهای شلمچه وچزابه درخوزستان از مبادی تردد زائران عتبات عالیات وکربلا می باشند و سال گذشته حدود ۵۸۰ هزار زائر از مرز شلمچه برای حضور در آیین های اربعین حسینی به عراق سفر کردند و پیش بینی می شود در اربعین امسال یک میلیون زائر به عتبات عالیات اعزام شوند .

ولی الله حیاتی با تاکید بر همکاری بین بخشی همه نهادها برای ارائه خدمات به زائران حسینی اظهارداشت : شهرستان های آبادان، شادگان، ماهشهر و امیدیه به عنوان شهرستان های معین خرمشهر برای ارائه خدمت به زائرانی که از جنوب خوزستان عازم کربلا هستند، تعیین شده اند.

وی با اشاره به اینکه استاندار خوزستان در بازدید از زیر ساخت های مرز بین المللی شلمچه بر بهبود کیفیت خدمات به زائران اربعین تاکید داشت گفت : ۱۵ موقعیت (جایگاه) در مسیر ۱۱ کیلومتری حدفاصل میدان مقاومت خرمشهر تا نقطه صفر مرزی در شلمچه برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی پیش بینی که شهرستان های تعیین شده مسئولیت ارائه خدمت را در این اماکن بر عهده دارند.

معاون استاندار خوزستان ادامه داد : در این جایگاه ها سرویس های بهداشتی، وضوخانه و پاشویه، سپتیک دفع فاضلاب، محل استراحت، خواب و ارائه دیگر خدمات به زائران اربعین، خوابگاه کارکنان موکب، محل استقرار موکب های پذیرایی زائران و امکانات ایمنی و بهداشتی پیش بینی شده است.