«یعقوب زلقی» سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دزفول امروز یکشنبه گفت: آموزش خط میخی به دانش آموزان در راستای اجرای طرح ملی میراث بان در مدارس دزفول با هماهنگی مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان اجرا شده است.

وی افزود: تاکنون دانش آموزان شش مدرسه آموزش میخی را فراگرفته به طوری که که این دانش آموزان توانایی خواندن کلماتی از خط میخی را پیدا کرده اند.

وی هدف از اجرای طرح ملی میراث بان در مدارس را تبیین اهمیت آثار باستانی و تاریخی برای دانش آموزان دانست و عنوان کرد: با اجرای این طرح علاوه بر آشنایی دانش آموزان با آثار تاریخی نسبت به انتقال این اطلاعات به دوستان و خانواده خود نیز اقدام می کنند.

زلقی طرح میراث بان را یک طرح ارزنده در راستای احیای میراث فرهنگی و آثار تاریخی منطقه دانست و گفت: در دو هفته اخیر شش مدرسه در دزفول مورد بازدید قرار گرفته و ضمن اطلاع رسانی در خصوص آثار باستانی منطقه مسابقه نقاشی نیز برای دانش آموزان برگزار شد.

وی با بیان این که طرح میراث بان هفت مرحله دارد که اکنون مرحله نخست آن در مدارس دزفول اجرا شده است ابراز امیدواری کرد با اجرای این طرح مفاهیم میراث فرهنگی به دانش آموزان منتقل شود.

لازم به ذکر است، ۷۳ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس دزفول تحصیل می کنند.