به گزارش سوکا از تسنیم، رژیم آل سعود که روز سه‌شنبه ۴ شهروند شیعه اهل قطیف را اعدام کرد همچنان و با وجود درخواست خانواده‌ها، پیکر این ۴ نفر را تحویل نداده است.

خانواده این چهار شهید روز چهارشنبه طی بیانیه‌ای از مقامات آل سعود درخواست کردند که پیکر این چهار شهید را به خانواده‌هایشان تحویل دهند.

وزارت کشور عربستان روز سه شنبه اعلام کرد که چهار نفر را به اتهام تروریسم در منطقه شیعه‌نشین القطیف در شرق این کشور اعدام کرده است.

شهید زاهر عبدالرحیم البصری، شهید امجد ناجی آل امعیبد، شهید یوسف علی مشیخص و شهید مهدی محمد حسن الصائغ چهار شهیدی بودند که رژیم آل سعود آنها را اعدام کرد.

رژیم سعودی این اشخاص را به انجام اقدامات تروریستی در القطیف متهم کرده است.

نظامیان رژیم سعودی از دو ماه قبل حمله خود به العوامیه در منطقه القطیف را آغاز کرده‌اند که در پی این حملات تاکنون شماری از شهروندان عربستانی به شهادت رسیده و یا زخمی شده‌اند.

همچنین در پی این حملات، به املاک عمومی و خصوصی و خودروهای شهروندان خسارت وارد آمده است.

منطقه الشرقیه عربستان از سال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون صحنه اعتراضات مردمی برای تحقق اصلاحات و پایان دادن به سیاست‌های تبعیض‌آمیز رژیم سعودی است.

نیروهای امنیتی رژیم سعودی هر از گاهی به مناطق مختلف در منطقه الشرقیه یورش می برند و ضمن یورش به منازل شهروندان، آنها را بازداشت می‌کنند.

این رژیم اخیرا رویکردهای امنیتی خود را در منطقه شیعه‌نشین القطیف در شرق این کشور، برای ساکت کردن هرگونه صدایی که خواهان حق و عدالت است، تشدید کرده است.