موسسه راوی در آستانه میلاد پیامبر اعظم آلبوم «چنگ‌نامه» را با نوازندگی چنگ نوازبرجسته جهان سیرین پانکاراوقلو منتشر کرد. این آلبوم قطعه‌ای در مدح پیامبر(ص) دارد.

چنگ نغمه یا چنگ نامه برگرفته از کتاب شاعر ترک زبان قرن پانزدهم (احمد- ی دایی) شامل قطعاتی از مقام‌های ترکی عثمانی با ویژگی‌های موسیقی بیزانس ملهم از فرهنگ اصیل موسیقی ایران از کشور ترکیه است.

سیرین پانکاراوقلو شاگرد برجسته سوزان مکدونالد در کنسرواتوار ژنو و دانشگاه ایندیانا می‌گوید: «به مرور متوجه شدم تکرار این ساز(چنگ) در نگارگری‌های مینیاتور گواه بر محبوبیت آن در سده‌های میانی است. با این وجود تمام کنجکاوی‌های من به این منتهی شد که هیچ نمونه‌ای از ساز چنگ به جا نمانده است. چنگ سازی است که آن را هارپ زاویه دار می‌نامند. چنگ پیشینه درخشان و پررنگی دارد. چنین هارپ‌هایی در منطقه میان رودان رایج بوده ولی پس از ناپدید شدن از آن سرزمین، هارپ‌های زاویه دار در میان فرهنگ‌های اسلامی خاور نزدیک به ویژه ایران، عراق و ترکیه روزگار گذرانده‌اند…»

در چنگ نغمه تلاش شده تا به نوعی آوای باستانی چنگ شنیده شود. چنگ سازی است که از قرن هفدهم به دست فراموشی سپرده شد. این ساز را با هم گروهان منطقه‌ای جغرافیایش همچون نی، کمانچه، تنبور، لاوتا و بندیرو همچنین با لیورهارپ، کنترباس و آواز در این آلبوم هم آمیخته شده است. موسیقی اجرا شده نه تنها شامل آثاری است که از گذشته‌های دور می‌آید، بلکه شامل آثاری است که امروزه شناخته شده‌اند.

قطعات این آلبوم به ترتیب شامل: پیش درآمد کردی، نی تقسیمی، پیش درآمد نهاوند، نیایش راست حسینی در مدح پیامبر مهربانی حضرت محمد(ص)، نیکریز سماعی، پیش درآمد رهاوی، نیایش حسینی، پیش درآمد نیشابور، تنبور تقسیمی و شبی در شیراز به آهنگسازی امیرمهیار تفرشی‌پور (قبلا در سال ۲۰۰۸ توسط پروفسور بولاورگرن از نیویورک و توموکوسوگووارا چنگ نواز ژاپنی در نیویورک اجرا شد) است.

نوازندگان و خواننده آلبوم چنگ نغمه این هنرمندان هستند: برااویماز (آواز وعود)، یاوزآکالین (نی)، دریا تورکان (کمانچه سنتی)، مورات آیدمیر (کنترباس)، ولکان ارگن (پرکاشن).

موسسه راوی تولید و انتشارچنگ نغمه را با طراحی گرافیک سهیل حسینی عرضه کرده است.