به گزارش سوکا به نقل از روابط عمومی بسیج صداوسیما، محمود عاطفی رئیس بسیج صداوسیما با تاکید بر اهمیت رسانه ملی به عنوان قرارگاه مقدم مبارزه با جنگ نرم به نقش و وظایف صداوسیما از منظر رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: مدیران و کارکنان رسانه، سرداران و سربازان این خط هستند.

عاطفی اهداف نه‌گانه طرح تعالی بسیج رسانه ملی را مطرح کرد و حرکت برای تشکیل بسیج تخصصی را مهم‌ترین هدف پیش‌بینی شده و شعار اصلی آن خواند و اظهار کرد: تغییر و تحول در همه رویکردهای بسیج رسانه ملی به سمت تخصصی شدن خواهد بود. وی کمک به جریان‌سازی گفتمان ولایت، کمک برای ایجاد رسانه‌تر از انقلاب اسلامی و همگرایی و نقش‌آفرینی هوشمندانه در فعالیت‌های انقلابی و رسانه‌ای را از دیگر اهداف پیش‌بینی شده عملیات اجرایی بسیجیان رسانه ملی برشمرد.

رئیس بسیج صداوسیما در این مراسم به تبیین چرایی و چیستی، اهداف، محورها و ابعاد عملیاتی این طرح پرداخت و بر نقش‌آفرینی همه‌جانبه و مبتکرانه بسیج در توسعه رسانه‌ای در فضای مجازی نیز تاکید کرد و در تبیین ابعاد طرح تعالی، اولین مساله را توجه به اخلاق و معنویت دانست و ادامه داد: طرح تعالی بسیج رسانه ملی در راستای نشر و ترویج فرهنگ مقدس و تفکر بسیجی و تبیین نقشه راه برای رسیدن به تعالی اجرایی می‌شود.

عاطفی همچنین از پیش‌بینی قرارگاه جهادی بسیجیان رسانه ملی خبر داد و افزود: برای آسیب‌شناسی برنامه‌های مناسبتی مرتبط با دفاع مقدس و انقلاب اسلامی در صداوسیما قرارگاه نوین عملیات رسانه‌ای طراحی شده است چرا که بسیجیان پرچمدار حوزه مقاومت و پایداری هستند لذا باید تجهیزات مناسب برای شرایط فعلی تهیه و آماده‌سازی شود تا شاهد نقش‌آفرینی روز افزون بسیج رسانه ملی در این زمینه باشیم.

رئیس بسیج صداوسیما از تدوین یگان‌های ویژه عملیاتی برای دفاع رزمی بسیجیان رسانه ملی هم خبر داد و گفت: اولین دوره آموزشی برای اعزام متقاضیان به مناطق مورد نیاز بزودی آغاز می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی‌مقدم نیز روح حاکم بر این عملیات اجرایی را مدیریت ارزشی و انگیزشی دانست و گفت: در طرح تعالی و پیش رونده بسیج رسانه ملی، مدیریت هوشمند و راهکارهای اجرایی و ارزیابی متناسب با اهداف، پیش‌بینی شده است. قائم مقام رئیس سازمان صداوسیما بر سرمایه انسانی با انگیزه و باورمند به‌عنوان محرکه اجرایی آن تاکید کرد.

در این مراسم ضمن رونمایی از اساسنامه کانون‌های تخصصی بسیج رسانه ملی از عوامل رسانه‌ای و تلاشگر راهیان نور تجلیل شد.