عبدالرضا اکبری گفت و گویش با سوکا را با تسلیت به خانواده های آتش نشانان آغاز کرد و گفت: من واقعا هنوز شوکه هستم، نمی دانید چقدر متاثر شدم، به خانواده های آتش نشانان صمیمانه تسلیت می گویم،‌ من با این قشر ارجمند و فداکار جامعه نزدیک دو سال به واسطه سریال عملیات ۱۲۵ زندگی کردم، با آنها چند عملیات رفتم و از نزدیک شاهد بودم که چگونه جانشان را برای نجات مردم به خطر می اندازند.

این بازیگر سینما و تلویزیون ادامه داد: من واقعا خودم را از آنها می دانم، گویی برای خانواده خودم این اتفاق تلخ رخ داده است، آتش نشانان بخشی از تن و خانواده من هستند، آرزوی صبر دارم برای همکاران و خانواده این عزیزان، این حوادث واثعا دردناک است و باید برای جلوگیری از اتفاق های مشابه از امروز تدابیر جدی اندیشید.

او درباره سختی ها و ویژگی های شغل آتش نشانی هم توضیح داد: روحیه قهرمانی و ایثار را در تک تک آنها دیدم، باور کنید شعار نمی دهم، چون واقعا لمس کردم، با تمام وجودم حس کردم چقدر این عزیزان تشنه فداکاری و خطر کردن هستند.

بازیگر نقش فرمانده آتش نشانان در سریال عملیات ۱۲۵ افزود: من از دوران کودکی و نوجوانی وقتی صدای ماشین آتش نشانی در کوچه و محل مان شنیده می شد سریع هیجان زده می شدم و روی پشت بام یا داخل کوچه می رفتم تا آنها را ببینم،‌همیشه برایم جذاب و ستودنی بوده و هستند.

این بازیگر تاکید کرد: برخی ممکن است آتش نشانان را با آن چهره و کلاه و لباس خاص فقط بشناسند اما من می دانم که پشت آن ظاهر جدی چه روحیه صمیمی و دوست داشتنی نهفته است، آن ها روح بلندی دارند که برای نجات مردم به آب و آتش می زنند و در عین حال بسیار شوخ، خستگی ناپذیر، بامعرفت و با دانش هستند. اصلا یکی از خاطره های خوب من برخورد با آتش نشانانی بود که وقتی در محیط کارشان بودند دائم در حال مطالعه و افزایش دانش بودند.

او صحبت هایش را یک بار دیگر با این جمله به پایان برد: باور کنید، از دیروز به خودم می پیچم ، انگار بهترین دوست و اعضای خانواده ام را از دست داده باشم.